dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Tak, czerwony. Skoro sugerujesz to na wiosnę przetestuję zielony
    W zasadzie to prawie każdy używa czerwonego bo jest tańszy od zielonego
    Ja używam zielonego półsyntetyka bo syntetyk był o wiele dużo droższy od półsyntetyka.
    I nie doradzam kupowania oleju na np stacjach cpn-u czy sklepikach ogrodniczych bo niewiadomo jakiej jakości trafi sie olej. Już niejeden takim zabiegiem "zajechał" kose lub pilarkę spalinową.
    Cenowo w porównaniu ze sklepem firmowym dużo nie zaoszczędzisz ale jakościowo to już nie ma co porównywać.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nie dziwiłbyś się, jakbyś moją dżunglę zobaczył.

    Teren od lat zaniedbany ( zanim się tu sprowadziłem).
    Powoli usiłuję go uporządkować.
    Zejdę po jakimś czasie do tych 2 litrów.
    Napisałem, bo pytający też z ugorem chce się zmierzyć.

    Adam M.
    Jak kosiłeś za pomocą żyłki to się nie dziwię że się umordowałeś a i kosa zapewne sie gotowała

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W zasadzie to prawie każdy używa czerwonego bo jest tańszy od zielonego
    Ja używam zielonego półsyntetyka bo syntetyk był o wiele dużo droższy od półsyntetyka.
    I nie doradzam kupowania oleju na np stacjach cpn-u czy sklepikach ogrodniczych bo niewiadomo jakiej jakości trafi sie olej. Już niejeden takim zabiegiem "zajechał" kose lub pilarkę spalinową.
    Cenowo w porównaniu ze sklepem firmowym dużo nie zaoszczędzisz ale jakościowo to już nie ma co porównywać.
    Olej kupuję u dilera stihla. Nikt mi nigdy zielonego nie zaproponował

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Olej kupuję u dilera stihla. Nikt mi nigdy zielonego nie zaproponował
    W sklepach firmowych nie zawsze można spotkać ludzi z pasją i odpowiednia wiedzą, większość traktuje to tylko jako pracę, aby odbębnić swoje i do domu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Do trawy polecam tarczę z ośmioma ostrzami bo trójkąt/gwiazda o którym piszesz powoduje częste "bicie" dzięki między innemu złemu ostrzeniu i nie wyważaniu noża po ostrzeniu co powoduje wyrabianie sie głowicy kątowej.
    Natomiast do ochrony słuchu i twarzy (oczu) obowiązkowo jest używanie przyłbicy z ochronnikami słuchu tzw słuchawkami.
    Co do dźwięku jaki wydaje żyłka tnąca to są różne rodzaje i kształty oraz grubości żyłek tnących, a to przekłada sie na dźwięk jaki słychać gdy kosa "wejdzie" na obroty i to dotyczy zarówno spalinowych jak i akumulatorowych kos.
    Co do pierwszego racja , ale ja w komplecie z kosą dostałem tą z gwiazdką trójkątną potem kupiłem z większą ilością ostrzy . Ale obie używałem parę lat temu. Fakt ta druga lepsza. A co do słuchu to z punktu widzenia słuchacza przy akumulatorowej na pierwszy plan wysuwa się dźwięk koszenia wizg silnika elektrycznego z odległości tych kilkunastu metrów jest pomijalny
    I nie nie spotkałem aktywnych ochronników słuchu dla oparatorów kos

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W sklepach firmowych nie zawsze można spotkać ludzi z pasją i odpowiednia wiedzą, większość traktuje to tylko jako pracę, aby odbębnić swoje i do domu.
    Właściwości oleju są ważna a nie jego kolor,może być i "sraczkowaty" aby parametry były w porządku,nawet ten zielony o słabszych parametrach będzie gorszy od czerwonego

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    I nie nie spotkałem aktywnych ochronników słuchu dla oparatorów kos
    Od lat są w sprzedaży i w użyciu

    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...zy-sluchu.aspx

    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...uchu-g500.aspx

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Właściwości oleju są ważna a nie jego kolor,może być i "sraczkowaty" aby parametry były w porządku,nawet ten zielony o słabszych parametrach będzie gorszy od czerwonego
    Z tego co wiem to:
    Po kolorze poznaje się po pierwsze czy jest to mieszanka, kiedyś lało sie miksol i po rozrobieniu mieszanki trudno było stwierdzić czy to jest mieszanka czy czysta benzyna, obecnie nie ma tego problemu.
    Natomiast kolor czerwony informuje nas o tym że to olej mineralny a zielony to pół lub syntetyk i mowa tu o olejach firmy Stihl czy Husqvarna. Kupując w firmowych sklepach ma sie 100% pewność jakości olejów. Kupując po marketach takiej pewności się nie ma i nikomu nie polecam z racji tego że jak piszesz zielony olej kupiony w markecie może mieć gorsze właściwości aniżeli czerwony Stihl-a.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Z tego co wiem to:
    Po kolorze poznaje się po pierwsze czy jest to mieszanka, kiedyś lało sie miksol i po rozrobieniu mieszanki trudno było stwierdzić czy to jest mieszanka czy czysta benzyna, obecnie nie ma tego problemu.
    Natomiast kolor czerwony informuje nas o tym że to olej mineralny a zielony to pół lub syntetyk i mowa tu o olejach firmy Stihl czy Husqvarna. Kupując w firmowych sklepach ma sie 100% pewność jakości olejów. Kupując po marketach takiej pewności się nie ma i nikomu nie polecam z racji tego że jak piszesz zielony olej kupiony w markecie może mieć gorsze właściwości aniżeli czerwony Stihl-a.
    Czerwony olej jak najbardziej też jest półsyntetyk tak jak i jest też czerwony na bazie syntetyku,nie mieszaj ludziom w głowach,to samo masz z zielonymi a jeśli już to po0dawaj nazwę i symbol oleju wtedy każdy będzie wiedział o czym mowa

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Czerwony olej jak najbardziej też jest półsyntetyk tak jak i jest też czerwony na bazie syntetyku,nie mieszaj ludziom w głowach,to samo masz z zielonymi a jeśli już to po0dawaj nazwę i symbol oleju wtedy każdy będzie wiedział o czym mowa
    Wyhamuj, piszę wyraźnie że chodzi o oleje Stihl i Husqvarny do sporządzania mieszanki paliwowej. Ile masz rodzai? Aż trzy ma Stihl, a dwa Husqvarna.
    Pokaż, daj linka do czerwonego oleju Stihla który jest syntetykiem czy półsyntetykiem, życzę powodzenia jak znajdziesz bo nie znajdziesz
    Jak na razie to nikt tak nie miesza jak Ty, bo kto będzie chciał kupić dany olej, uda sie do przedstawiciela jednej czy drugiej firmy i bez podawania symbolu kupi dany olej.
    Czerwony mineralny
    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...lnikow-hp.aspx
    Zielony półsyntetyk
    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...-hp-super.aspx
    Zielony syntetyk
    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...-hp-ultra.aspx

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Czerwony olej jak najbardziej też jest półsyntetyk tak jak i jest też czerwony na bazie syntetyku,nie mieszaj ludziom w głowach,to samo masz z zielonymi a jeśli już to po0dawaj nazwę i symbol oleju wtedy każdy będzie wiedział o czym mowa
    Pozwolę sobie jeszcze uzupełnić Twoją niewiedzę na temat olejów do sporządzania mieszanki paliwoewej o produkty Husqvarny.
    I tak
    Zielony półsyntetyk
    https://www.husqvarna.com/pl/akcesor...ych/587808501/
    zielony półsyntetyk
    https://www.husqvarna.com/pl/akcesor...-ls/578037002/
    zielony syntetyk
    https://www.husqvarna.com/pl/akcesor...tic/578180303/

  12. #32

    Domyślnie

    @swierol
    @kryzys

    Szczerze powiedziawszy jak oglądam video na youtubie to widze w wielu miejscach, że dają radę. I nie wiem czy faktycznie uzytkownicy tutaj maja takie realne wrażenia, czy po prostu używali słabych kos?
    Są kosy w okolicach ~1500zł, + dokupienie akumulatora, ładowarki i ostrza/zebów do grubych traw i zdają się ciąć aż miło.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Na Youtubie to ja już widziałem wampira przy pracy!
    Spalinówkę kupiłem za jakieś 250 PLN.
    Nówkę z gwarancją...
    Działa...
    Burcy, kopci, TNIE!

    moderowano

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-10-2020 o 13:49 Powód: Brak związku z tematem.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janski Zobacz post
    @swierol
    @kryzys

    Szczerze powiedziawszy jak oglądam video na youtubie to widze w wielu miejscach, że dają radę. I nie wiem czy faktycznie uzytkownicy tutaj maja takie realne wrażenia, czy po prostu używali słabych kos?
    Są kosy w okolicach ~1500zł, + dokupienie akumulatora, ładowarki i ostrza/zebów do grubych traw i zdają się ciąć aż miło.
    Liczyłeś ile wyniesie komplet kosa+ ładowarka+ dwie baterie? jak zmieścisz w 2500 zł to będzie dobrze. Teraz sprawdź ile minut na jednej baterii będziesz mógł przepracować tą kosą a pamiętaj że z biegiem czasu sprawność baterii będzie spadać. Te 17 arów będziesz z trzy dni haratał kosą na baterie.
    Za 2100 zł kupisz porządną kosę spalinowa FS 235 o mocy 2,1 KM która posłuży Ci kilkanaście jak nie więcej lat przy umiejętnej obsłudze.
    Albo możesz kupić kosę spalinową chińszczyznę, za 2500 zł będziesz miał ich około 7 szt.
    Ale jak tak bardzo chcesz to możesz kupić kosę akumulatorową w końcu skoro taki produkt znajduje sie w sprzedaży znaczy się że jest popyt na taki asortyment.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Chinina jest za 250zł a nie za 2500zł
    Popraw, bo się wystraszy!

    Sorki...
    nie doczytałem!
    10 ich będzie za te 2500zł.
    Jest ok!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Swoją drogą...
    Czego to ludziska dla ekologii, ciszy i braku spalin nie są w stanie zrobić?!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janski Zobacz post
    @swierol
    @kryzys

    Szczerze powiedziawszy jak oglądam video na youtubie to widze w wielu miejscach, że dają radę. I nie wiem czy faktycznie uzytkownicy tutaj maja takie realne wrażenia, czy po prostu używali słabych kos?
    Są kosy w okolicach ~1500zł, + dokupienie akumulatora, ładowarki i ostrza/zebów do grubych traw i zdają się ciąć aż miło.
    piszesz, ze chodzi o chwasty i trawy, a nie jakis zagajnik z kilkumetrowymi samosiejkami, wiec jezeli masz budzet rzedu 1500 to bym spokojnie zalozyl, ze jakis elektryk az nadto da rade do "wstepnego skoszenia" o ktorym piszesz. W lato obrobilem 200m2 takiego czegos:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0817.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	449367

    za pomoca "UniversalHedgePole 18" Boscha. Szlo to dosc szybko i bardzo cicho, generalnie jedno machniecie i chwasty padaly jedynie przy samosiejkach takich od 1,7-2m urzadzenie troche sie krztusilo, ale bez dramatu (nie mialem ich wiele).

    mam jeszcze do pary "UniversalChainPole 18" i jestem z obydwu mega zadowolony. Napewno ma to mniejsza moc niz spalinowki, ale nie chcialem smrodu i halasu.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Moja żyłkowa takim drzewkom nie daje rady...
    SZACUN!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Moja żyłkowa takim drzewkom nie daje rady...
    SZACUN!

    Adam M.
    no te duze drzewa z foto sie oczywiscie ostaly, chociaz samosiejki
    zeby nie bylo, w instrukcji do tego mojego cuda stoi jak wol, zeby nie stosowac do koszenia w pozycji "na kose", tylko do zywoplotow. Pewnie dlatego, ze do koszenia Bosch ma cos innego. Albo zeby sobie Amerykanie nog nie pocieli i potem sprawy sadowej nie zalozyli.

  20. #40

    Domyślnie

    Od lat są w sprzedaży i w użyciu

    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...zy-sluchu.aspx

    https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/...uchu-g500.aspx



    TO NIE SĄ AKTYWNE OCHRONNIKI SŁUCHU. Wygooglaj aktywne słuchawki lotnicze. Te przy pomocy elektroniki tłumią wybrane dźwięki .
    Dla wygody masz linka https://navcomm.eu/pl/13-lotnicze

    Już słodyczy niewiedzy, rozumiesz różnicę. Samo porównanie cen starcza. Stihl zdrowo musiałby dopłacać , aby prezentować nabywcom prawdziwe słuchawki aktywne

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony