dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Siatka zbrojeniowa ściany żelbetowej

    Mam w piwnicy ściany o wysokości 2.5m, oryginalnie miały być z bloczka, ale będą wylewane z żelbetu w szalunkach systemowych. Konstruktor powiedział że tej ściany nie trzeba nawet zbroić(poza końcami gdzie i tam miały być słupki betonowe) , ale rekomenduje użycie siatki przynajmniej od wewnątrz aby uniknąć pęknięć (zależy nam na gładkim betonie jako elemencie architektonicznym).
    • Czy wystarczy siatka 2.5mm z oczkami 10x10, czy lepiej wziąć grubszą 15x15.
    • Siatki przychodzą w rozmiarach 2x1m i wygodniej by mi było montować je pionowo, ale wtedy 0.5m będzie bez siatki. To duży problem? Te 0.5m lepiej zostawić na górze czy dole.
    • Co jeszcze można zrobić aby mieć jak najgładszą ścianę betonową? (poza dobrym smarowaniem szalunku i długim wibrowaniem betonu). Beton ma być B25.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    wylewane z żelbetu w szalunkach systemowych. Konstruktor powiedział że tej ściany nie trzeba nawet zbroić(poza końcami gdzie i tam miały być słupki betonowe) , ale rekomenduje użycie siatki przynajmniej od wewnątrz aby uniknąć pęknięć (zależy nam na gładkim betonie jako elemencie architektonicznym).
    Co to za konstrukcja?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze to ciekawe, że Twojej piwnicy nie trzeba zbroić.
    Ja też mam piwnicę o podobnej wysokości i kilka ton stali.
    Co do gładkości, to nie takie proste. Przy takich wysokościach zawsze gdzieś wyjdzie żwir, poza tym na łączeniach płyt może nie wyjść idealnie. U mnie np. wyszło mnóstwo takich otworków, które powiększały się po wciśnięciu palcem.
    Pamiętaj też, że w ścianach będą dziesiątki albo setki dziur po ściągach szalunkowych.
    Najlepiej użyj jak najwyższych płyt, ale to z kolei może się wiązać z kosztem wynajęcia dźwigu.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie trzeba zbroić, dajesz wieniec i w nim robisz startery pod słupy.
    Jak chcesz tą mizerną siatkę wstawiać, to ją łatwo się docina kombinerkami, myślałeś jak ją ustabiliziwać w szalunku aby wyszła 2 cm od ściany?
    Aby beton był gładki i bardzo estetyczny używasz czegoś takiego http://www.monolityczne.com.pl/produ...rzchnie-betonu.
    Wibrowaniem nie uzyskasz braku pęcherzyków a nawet odwrotnie .
    Przy użyciu mat nie smarujesz szalunków, zaopatrz się w drejkanty.Zamów beton z kruszywem do 8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Po pierwsze to ciekawe, że Twojej piwnicy nie trzeba zbroić.
    Ja też mam piwnicę o podobnej wysokości i kilka ton stali.
    Co do gładkości, to nie takie proste. Przy takich wysokościach zawsze gdzieś wyjdzie żwir, poza tym na łączeniach płyt może nie wyjść idealnie. U mnie np. wyszło mnóstwo takich otworków, które powiększały się po wciśnięciu palcem.
    Pamiętaj też, że w ścianach będą dziesiątki albo setki dziur po ściągach szalunkowych.
    Najlepiej użyj jak najwyższych płyt, ale to z kolei może się wiązać z kosztem wynajęcia dźwigu.
    Co do zbrojenia to miał być bloczek fundamentowy + 1 słup dzielący dłuższą scianę (9 metrów) - w piwnicy w domu obok oglądałem identyczną konstrukcję, więc ponoć użycie ściany całej z betonu tylko wzmacnia. Jeżeli chodzi o szalunki to będą one w wymiarach 270x90.. Konstruktor tylko sugerował tą siatkę nie ze względów wytrzymałościowych, ale potencjalnych pęknięć na betonie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Nie trzeba zbroić, dajesz wieniec i w nim robisz startery pod słupy.
    Jak chcesz tą mizerną siatkę wstawiać, to ją łatwo się docina kombinerkami, myślałeś jak ją ustabiliziwać w szalunku aby wyszła 2 cm od ściany?
    Aby beton był gładki i bardzo estetyczny używasz czegoś takiego http://www.monolityczne.com.pl/produ...rzchnie-betonu.
    Wibrowaniem nie uzyskasz braku pęcherzyków a nawet odwrotnie .
    Przy użyciu mat nie smarujesz szalunków, zaopatrz się w drejkanty.Zamów beton z kruszywem do 8
    Wiesz może gdzie taką siatkę Formtex można kupić?

  7. #7

    Domyślnie

    To nie siatka, to mata

  8. #8

    Lightbulb

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    To nie siatka, to mata
    OK to gdzie można kupić taką matę Trochę popatrzyłem w internetach i dużo jest recenzji tych i podobnych mat, ale szukam miejsca aby kupić zamówić.

  9. #9

    Domyślnie

    Macie jakieś wskazówki dotyczące betonu do wylania ściany? Bloczek miał być B20, myślałem o B25 jak ława - mam dwie betoniarnie jedno robi na żwirze druga na grysie - który materiał lepszy na ścianę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony