dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Do garażu misusz ciągnąć 5x

    Zależy co ma być w tym garażu

    Ja dałem 5x2,5 i żałuję ponieważ dorabiałem ogrzewanie domu 2x1,5kW i CWU 2kW.
    I trzeba było kombinować na fazach aby upchnąć hydrofor, odkurzacz i pierdoły.
    Koszt nie duży jeśli to kilka kilka metrów dałbym grubszy nie zaszkodzi
    Obciążalność długotrwała tego przewodu to około 30A a przewód będzie w ziemi więc nawet trochę więcej.
    Z tego co czytam daje to około 16kW na instalacje trójfazową przy spadku napięcia 0,47%,

    Jak na moje planowane potrzeby wystarczająco i z dużym zapasem

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip20 Zobacz post
    Obciążalność długotrwała tego przewodu to około 30A a przewód będzie w ziemi więc nawet trochę więcej.
    Z tego co czytam daje to około 16kW na instalacje trójfazową przy spadku napięcia 0,47%,
    ../moderowano/... łańcuch ma wytrzymałość najsłabszego ogniwa, a przewód liczy się nie na te warunki, które będzie miał najlepsze, a na ten krótki odcinek, który będzie najgorszy.


    Od moderatora: o forum świadczą wszystkie wypowiedzi. Oryginał jest zachowany, ale to co pozostało usunięte zwyczajnie nie przystoi poziomowi forum, o który walczymy. Dlatego prośba o skupieniu się tylko na merytorycznej krytyce i poradach.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-10-2020 o 09:25 Powód: slownictow
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony