dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Drzwi tarasowe HST

    Witajcie,

    Wczoraj zamontowano nam okna w domu i mamy dwa HS (1x 3.5m & 1x 2,5m). Tylko tak jakoś wydają nam się oba nieprawdopodobnie cieżkie do odsuwania? Szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z HSami. Jedyne drzwi przesuwne jakich używałam były w Anglii lub Hiszpanii i nie przypominam sobie żeby były aż tak cięzkie choć muszę przyznać że nie wiem kto był producentem.

    Czy ma ktoś z Was HS? Jakie były wasze pierwsze wrażenia?

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Zasadniczo trzeba użyć trochę siły żeby je ruszyć, ale bez przesady. Jak już je popchniesz to powinny siła rozpędu dojechać do samego końca samoczynnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Zasadniczo trzeba użyć trochę siły żeby je ruszyć, ale bez przesady. Jak już je popchniesz to powinny siła rozpędu dojechać do samego końca samoczynnie.
    No właśnie, a z naszymi tak nie ma... I nie wiem czy po prostu są uszkodzone czy źle założone.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał judys Zobacz post
    No właśnie, a z naszymi tak nie ma... I nie wiem czy po prostu są uszkodzone czy źle założone.
    Nie może tak byc. Źle osadzone lub nie wyregulowane. Skoro dopiero zamontowali to dzwoń i niech poprawia. Na YT są filmiki jak ludzie je przesuwają. Musza po nadaniu im ruchu same dojechać do końca

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał judys Zobacz post
    Witajcie,

    Wczoraj zamontowano nam okna w domu i mamy dwa HS (1x 3.5m & 1x 2,5m). Tylko tak jakoś wydają nam się oba nieprawdopodobnie cieżkie do odsuwania? Szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z HSami. Jedyne drzwi przesuwne jakich używałam były w Anglii lub Hiszpanii i nie przypominam sobie żeby były aż tak cięzkie choć muszę przyznać że nie wiem kto był producentem.

    Czy ma ktoś z Was HS? Jakie były wasze pierwsze wrażenia?

    Pozdrawiam,
    Na Twoim miejscu składałbym reklamację. Co do przesuwania to u mnie chodzą bardzo lekko. Rozmiar 2,35 x 3 m.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Trudno mówić, gdy odczucia są subiektywne, zwłaszcza gdy porównujemy nasze masywne, 3szybowe HS z lekkim konstrukcjami z rynków cieplejszych...

    Chyba sensownie jest wypróbować HS w salonie i sprawdzić jak powinien pracować od tego producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Źle osadzone lub nie wyregulowane.
    Jak się reguluje HST ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    To odczucie subiektywne. Może rolki po których sie rama przesuwa są uszkodzone/brudne? Proponuje przejsc sie do salonu skad był zakup i sprawdzenie samemu jak wystawowy HST chodzi, ew do jakiegos innego salonu aby porównać aha i nie podpisywac protokolu odbioru do wyjasnienia.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Czy nie ma tam czasami funkcji soft close, czyli amortyzacji przy zamykaniu lub otwieraniu?
    Powoduje ona jednak "cięższy" rozruch skrzydła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony