dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie Rolety zewnętrzne po elewacji

    Witam. Mam pytanie dotyczące rolet zewnętrznych.

    Po kilku latach od zamieszkania mam zamiar zamontować rolety zewnętrzne i tu pojawia się mały problem.
    Niestety na etapie budowy nie zakładałem, że kiedykolwiek będę montował rolety, nie cofnąłem nadproża, ani nie mam poszerzeń pomiędzy oknem a nadprożem.

    W grę wchodzą chyba tylko rolety podtynkowe. Natynkowe odpadają ze względu na estetykę, mocowanie we wnęce okiennej rownież.
    Elewacja jest już gotowa (20cm styropianu, tynk silikonowy-silikatowy), nadproże betonowe nie jest cofnięte.
    Czy w takiej sytuacji pozostaje jedynie wycięcie części ocieplenia na oknem, ocieplić nadproże betonowe, następnie ocieplić skrzynkę rolety i wykonać tynk.

    Moje wątpliwości budzi ocieplenie nadproża betonowego, mogę dać chyba max 2cm (takie są dostępne dystanse do prowadnic). Nie chcę stworzyć za dużego mostka cieplnego, ponieważ dom jest ciepły, a chciałbym założyć rolety na 11 oknach. Co będzie odpowiednie? Xps, pir, aluthermo, aerożel?

    Kolejna kwestia to połączenie nowej części tynku ze starą, czy możliwe jest aby wykonać to tak, żeby nie było widać różnicy. Tynk silikonowy-silikatowy, kolor biały, nie był niczym malowany, ma ok 3 lat.

  2. #2

    Domyślnie

    W dużym skrócie.

    Jak myślisz nad wycinaniem styropianu to od razu przygotuj dom do ponownego nałożeniu tynku bo "sztukowane" miejsca będzie widać.
    Dodatkowo 3 letni tynk na pewno też już lekko zmienił kolor i nie będzie miał identycznego jak nowy z wiaderka.

    2cm styropianu to nie 20cm styropianu i mostek zawsze będzie i to spory ...

    U mnie był inny problem , bo mam sporo moskitier drzwiowych aluminiowych i nie chciałem ich wywalać (sporo kosztowały) , bo są w użyciu ,a że w czasie wiosna-lato okna są u nas pootwierane , to moskitiery są wręcz wymagane tam gdzie mieszkamy i w naszym przypadku w rachubę wchodził tylko montaż natynkowy. Plusy że mostka nie ma i nic nie zasłania wnęki okiennej , ale minus że niestety trochę szpeci elewacje.

    U nas zapewne jakby nie moskitiery to zdecydowałbym się rolety dać w ramie okna. Przy dużych oknach , grubym ociepleniu i odpowiednio dobranym kolorze (takim jak ramy okien) takie rolety nie rzucają się mocno i zbytnio nie szpecą , bo "zlewają" sie z oknem i wnęką.

    Niestety każdy sposób montażu ma swoje wady i zalety , idealnego nie ma ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Pod względem łatwości montażu wygrywają rolety natynkowe (najlepiej montowane na elewacji, wtedy nie mamy mostków), ale taki sposób dość mocno wpływa na estetykę budynku. Montaż we wnęce okiennej niestety zabiera trochę światła, zwłaszcza w przy drzwiach tarasowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony