dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stan surowy za 200 tys.

    Witajcie.
    Potrzebuje rady. Oczywiście tylko ogólnej.
    Otóż będę budował ten dom:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-tamarillo-2-WOF1073
    Nie wprowadzałem istotnych zmian w projekcie.prosty domek, dach prosty , niewielki metraż.
    Firma która ma mi to budować do stanu surowego zamkniętego wyceniła pracę na ok. 42 tysiące złotych.
    Mam zakupiony już drut 8 i 12 na budowę.
    I oto pytanie czy po odliczeniu od tych 200 tys, tych 42 tysięcy i mając na uwadze że mam drut 8 i 12 -( pozostaje dokupić 6). Czy wybuduje stan surowy w tej kwocie?
    Czy 160 tys. Wystarczy ma materiały na budowę?
    Co sądzicie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie wiem jak wygląda sytuacja z cenami w bieżącym roku. Ja w zeszłym roku bodowałem dom z poddaszem na planie prostokąta o wymiatach 9 x 11,3 m. Za SSO wyszło mi 170000 zł, w tym:
    - projekt, dokumenty, kierownik budowy 9800 zł
    - prąd 2000 zł
    - koszty przygotowawcze (blaszak, ogrodzenie, studnia, mauzer, koparka, ziemia na podnieseinie działki itp) 12800 zł
    - robocizna z dachem 49000 zł
    - materiały 96000 zł
    Drewno na budowę, zarówno deski na szalunki jak i konstrukcyjne na więźbę miałem z własnego lasu, za pozyskanie, przygotowanie i transport drewna zapłaciłem drewnem, więc finalnie nic mnie to nie kosztowało. Wieć trzebaby doliczyć z 10000-12000 zł na drewno do powyższych rachunków.
    Zakładając nawet 10% wzrost cen powinno Ci się udać zamknąć w tych 200 tysiącach.
    Powodzenia, zaczynasz fajną przygodę

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Zależnie od regionu, od projektu, od warunków geologicznych działki, wszystko ma jakiś tam wpływ na ceny.
    Kemot coś mało zapłaciłeś za budowę więc się ciesz ale może właśnie miałeś dobre warunki glebowe, ja budowałem w 2015 r 123m2 zabudowy , robocizna wyszła 57tyś ale mam kiepskie warunki glebowe i gro kosztów pochłonął stan zero , dziura wykopana jak pod basen olimpijski, podwójna ilość stali i betonu.
    koszt SSO wyszedł 175 tyś. A teraz powoli wykańczam własnymi ręcami
    ps kolega teraz buduje mniej więcej podobny budynek co autor , zapłacił za robotę ponad 70 tyś ale ciągle coś wymyślał więc dopłacał.a SSO wyszedł go chyba z 200 tyś.

    Co do autora , masz mały domek i zależnie jakie materiały sobie wybierzesz to możesz się zmieścić w tych 200 tyś lub nie , materiały standard , lepsze lub premium, blachodachówka , dachówka betonowa, ceramiczna , płaska, okna ,drzwi zwykłe, aluminiowe , drewniane ,pełen wybór
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Hej. Moja siostra buduje się właśnie na Górnym Śląsku. Dom na planie prostokąta 188m2 w tym prawie 30m2 garażu. Z dachówką cementową na dachu, dom z konstrukcją pod szkody górnicze (chyba 3 kategoria) 213 tys netto (VAT 8%) materiał z robocizną. Do tego dojdzie jeszcze kilka tysięcy za schody. Niestety z tego co zauważyłem w ostatnich kilku miesiącach znowu poszybowały ceny robocizny. Kilka dni temu mój znajomy za sam fundament 60mb,chudziak 10cm, ławy 60cm x 35cm, 7 warstw bloczka, hydroizolacja + izolacja termiczna (obydwie bez szaleństw czyli dysperbit x2 plus styropian hydro 10cm) najniższa cena UWAGA 77tys. Gdzie materiał na ten fundament bez rabatów w pierwszej lepszej hurtowni 28-30tys. I to była najtańsza oferta za wykonanie stanu zero. Reszta pod 90tys.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony