dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Remont dachu po przejściu kuny

    Cześć,
    kilka nocy - 4. Przez ten rok słychać było jak buszowała kuna.
    Dzwoniłem po różnych dekarzach i innych specach. Żeby to podjechać obejrzeć, naprawić straty i zabezpieczyć przed nowymi wizytami tego szkodnika.
    Generalnie jeden z nich podpowiedział, że przy wizycie kuny na pewno cały dach jest do naprawy / przełożenia bez oglądania.
    Czy naprawdę ta praca wiąże się z całym remontem dachu?

    Najchętniej sam bym wszedł zdjął parę dachówek i zajrzał tam w jakim to jest stanie ale mam trochę pietra. Nigdy nie chodziłem po dachu.

    Poddasze jest zamieszkałe, mały trójkąt na szczycie to strych. Ocieplenie jest między krokwiowe z wełny mineralnej. Z membraną.

    Czy przy ewentualnej okazji remontu całego dachu, dałoby się ocieplenie przerobić na ocieplenie na krokwiowe? Z tego co czytałem jest łatwiejsze w montażu i lepiej izoluje.

    Macie do polecenia jakiegoś specjalistę z okolic Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego, co zajmuje się takimi tematami?

    Bardzo proszę o pomoc i doradztwo.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli było ocieplenie, to po kunie jest rozpierducha totalna plus resztki żarcia, różne nadżarte truchła, gónwo i szczyny (smród) są w pakiecie. Ocieplenie do wywalenia (wełna skołtuniona+dodatki, styropian w granulkach ) , gónwa i inne ruchomości do wygrabienia i wont. Miałem france ponad 40 lat, wymiana dachu i spokój, chociaż biegały jeszcze kilka miesięcy i szukały wejścia. Na próżno.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Ocieplenie jest między krokwiowe z wełny mineralnej. Z membraną."

    BYŁO!
    - Jak mi się wydaje... z opisu...

    Poczytaj watek : Ratunku, kuna, pomocy!
    Warto.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ...
    Jak zabezpieczyłeś dach przed ponownym wtargnięciem?

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad162 Zobacz post
    Jak zabezpieczyłeś dach przed ponownym wtargnięciem?
    Nowe pokrycie dachu z nową podbitką, obróbkami itp. Brak szczelin / otworów większych niż 2 cm - średnica kciuka. Drzewa wokół domu wyabortowane już dawno, lecz kuny właziły z rynny po pionowym tynku ściany szczytowej gdyż stara podbitka byłą niekompletna. U sąsiada po tynku (bardzo drobny nowy baranek, prawie gładko) wchodzą nad II p. gdzie na odkrytych belkach więźby mają gniazda gołębie. Nażarte schodzą po narożniku głowa na dół. Adam_mk wskazał ci lekturę obowiązkową.

    Był jeszcze inny wątek, też kuna w nazwie
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 22-10-2020 o 22:36 Powód: Był...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony