dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Łazienka i kuchnia - przebudowa

    Cześć, obecnie przymierzam się do dość sporego remontu i chciałem zapytać się o radę:

    Mam dom jednorodzinny, który składa się z parteru (który kiedyś był w większości magazynem), a następnie było dobudowane piętro jako pomieszczenia mieszkalne. Z tego powodu mam do dyspozycji tylko jeden pion, i niestety będę musiał raczej zrobić łazienkę obok kuchni.

    Pomieszczenie koło pionu ma około 290 x 440cm, zamierzam zbudować ściankę działową (jest już na projekcie) żeby zmieścić tam i łazienkę i kuchnię.

    To mój aktualny projekt:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomieszczenie.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	449387

    1. Zmywarka
    2. Kuchenka
    3. Zlewozmywak
    4. Sedes
    5. Pralka
    6. Umywalka
    7. Wanna


    Czerwone kółko w prawym górnym rogu to pion kanalizacyjny.

    Niebieski obszar to skos (wyżej są schody) który ma przy ścianie 150cm a potem idzie do góry.

    Wysokość pomieszczenia 250cm.


    Czy odległość sedesu od pionu może wynosić 3m? (zachowany spadek 2-3cm na metr)

    Czy wejście do tej toalety może znajdować się w kuchni tak jak na rysunku? (w innym wypadku musiałbym robić drzwi w ścianie nośnej)

    Czy potrzeba jakąś dodatkową wentylację w tej toalecie jeżeli nie ma w niej okna?

    Czy widzicie jakieś inne problemy które mogą się pojawić?


    Wielkie dzięki za pomoc - dodam że nie znam się na przepisach budowlanych i projektowaniu pomieszczeń, pewnie czeka mnie rozmowa z architektem ale wolałbym już się czegoś dowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Qentinios ; 20-10-2020 o 19:59 Powód: dodatkowe informacje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sedes powinen być najbliżej pionu.

    Doczytałam o wyposażeniu łazienki - na piętrze nie macie łazienki, że pełny program potrzebny jest na parterze?

  3. #3

    Domyślnie

    Dom będzie podzielony na dwie osobne części, dwie rodziny jakby

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzwi do łazienki umieść w narożniku. Sedes na ścianie gdzie jest pion kanalizacyjny

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Wejście do toalety z kuchni to niezbyt dobre rozwiązanie, lepiej pokombinować z przebiciem ściany nośnej. Łazienka powinna mieć wentylację, zwykła grawitacyjna to minimum. Jeśli wyjście z łazienki będzie na kuchnię lub salon to dodatkowa wymuszona wentylacja byłaby praktyczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony