dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Viessmann - ścieżka eskalacji problemów

  1. #1

    Question Viessmann - ścieżka eskalacji problemów

    Witam,

    Mam pytanie do Pana konsultanta. W jaki sposób można eskalować problem związany ze sterowaniem kotła Vitodens 200-W B2HF-25 1,9-25kW?

    Nie wiem w czym jest problem ale ani autoryzowany przedstawiciel Viessmann'a - firma która instalowała mi kocioł, ani człowiek z Viessmann'a z Działu Wsparcia Technicznego i Szkoleń w Mysłowicach nie są w stanie wyjaśnić mi dlaczego mój nowy kocioł grzeje cały prawie cały czas nawet tak jak dzisiaj jak w cieniu było 15 oC.

    Zużycie gazu wczoraj mam na poziomie 6.5 m3 na dobę. To wychodzi średnio około 400PLN na miesiąc - czyli tyle ile płaciłem w najzimniejsze dni w 2019 i 2020r.

    Problem wydaje się być od prawie miesiąca nie rozwiązany.

    Proszę o radę.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Bardzo proszę o napisanie w jakim trybie pracy jest kocioł.
    Kocioł może pracować w 3 różnych trybach ustawiantch podczas pierwszego uruchomienia:
    - tryb stałotemperaturowy
    - tryb stałotemperaturowy z termostatem
    - tryb pogodowy
    każdy z nich działa inaczej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Serwisant podczas instalowania vitotrol'a 300 ustawił tryb pogodowy, ale nie jestem pewien jak wcześniej było to ustawione na kotle bo vitotrol przyszedł parę dni po instalacji kotła.
    Czy można to jakoś sprawdzić?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jeżeli jest podpięty Vitotrol 300 to kocioł musi być ustawiony w tryb pracy pogodowej.
    W przypadku automatyki pogodowej kocioł wylicza temperaturę zasilania na podstawie temperatury zewnętrznej. Domyślną wartością temperatury wewnątrz jest +20*C oznacza to, że jeżeli na zewnątrz mamy poniżej tej temperatury to budynek zaczyna mieć straty ciepła więc kocioł pracuje by te straty uzupełnić.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony