dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Viessmann Vitodens 100w + podłogówka + grzejniki - problem

  1. #21

    Domyślnie

    Niestety, nie mogę przerobić mojej instalacji tak by była ona zgodna ze schematem który Pan zaprezentował. Rozdzielacz podłogówki podłączony jest równolegle do obiegu grzejników - a to podłączenie nie jest dostępne (jest zalane w posadzce). Czyli opcja ze sprzęgłem i z oddzielną pompą na podłogówkę i grzejniki jest niemożliwa.

    Mam dylemat, mianowicie mogę spróbować dwóch opcji:
    1. zmiana rozdzielacza podłogówki na taki z zaworem trójdrogowym i pompą za nim (tak jak wcześniej ustaliliśmy - obecny jest zły)
    lub
    2. zmiana rozdzielacza podłogówki na taki z zaworem trójdrogowym i pompą za nim i dodać sprzęgło hydrauliczne zaraz za piecem, a za sprzęgłem pompę.

    Opcja pierwsza:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	450489

    Opcja druga:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	450490

    Która opcja będzie lepsza?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę pamiętać że to są tylko schematy. W pierwszym przypadku trzeba pamiętać o hydraulicznym zbilansowaniu instalacji albo przez zawór upustowy lub przez np wymiennik płytowy przez obiegiem mieszaczowym.
    2 schemat jest już zrównoważony sprzęgłem. Dodatkowo w przypadku 1 schematu ponieważ pompa kotła jest jednocześnie pompą obiegową dla obiegu 1 to oznacza ze obieg 1 będzie zawsze zasilany jesli tylko będzie żądanie pracy z obiegu 2
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bukowy

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Nowa Wieś Malborska
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie to samo. Piec włącza się na kilkanaście sekund i kończy. Na mały domek 90m2 parter, dobrze izolowany, pan z vieśmana polecił v b1hc. Moc min. 6,5. A wg. mnie odpowiednią była by 3kw. Jak to w Polsce, żeby oddać auto do mechanika musisz być mechanikiem, bo jak się nie znasz to cię wycyckają.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony