dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dach w altance działkowej

    Witam wszystkich
    Posiadam działkę ogrodową na której stoi od co najmniej dziesięciu lat murowana altanka. Ta altanka to prawie jak dom 4x5 m , murowana z żużlowego pustaka i cegły rozbiórkowej. To dzieło poprzedniego właściciela. altanka była w stanie surowym zadaszonym. Dach dwuspadowy, pokryty blachą falistą, ale pod blachą hula wiatr . Od środka po prostu widac blachę, krokwie, łaty itd. Brak jest membrany dachowej , która chyba powinna być na krokwiach itd. Chciałem od środka zabudować ten dach cienką płytą OSB, ale nie wiem jak się do tego zabrać.Czy przybić do krokwi od wewnątrz folię paroizolacyjną, do krokwi w zdłuż od wewnątrz listwy 5cm , wełnę między nie i do tego OSB? to będzie jakieś 100kg na stronę obciążenia. krokwie mają rozmiar 8x5cm, belka w szczycie 14cm, długość krokwi od murłaty do szczytu 2,5m. W lecie ten dach to grzeje jak piekarnik, więc myślę że sama płyta nie zatrzyma tego gorąca, poza tym wilgoć też może się pojawić, no i najważniejsze to obciążenie, czy konstrukcja to wytrzyma? Poradźcie mi jak to po prostu zrobić żeby nie wiało do środka i było bezpiecznie.
    Pozdrawiam Piotr
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201018_135535.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	449402
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201018_135526.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	449403
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201018_135550.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	449404
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201018_135649.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	449405

  2. #2

    Domyślnie

    A może blacha trapezowa? Spoko są w firmie . Widziałem, że mają bardzo duzy wybór, a i sądzę, że na pewno coś lepiej pomogą specjaliści.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-05-2023 o 12:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony