dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Dlaczego jednostki zewnętrzne montujecie tuż nad gruntem?

    Dlaczego montujecie jednostki zewnętrzne tam, gdzie jest w sezonie grzewczym często znacznie zimniej, niż 2m nad ziemią?

    Prostym rusztowaniem można poprawić COP (montaż na elewacji ze względu na wibracje raczej odradzam).

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PSX_20201021_091339.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	449409  

  2. #2

    Domyślnie

    moje dwie jednostki są zamontowane na ścianach i żadnych wibracji nie ma - kwestia dobrego montażu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    moje dwie jednostki są zamontowane na ścianach i żadnych wibracji nie ma - kwestia dobrego montażu.
    Ja na trzy klimy zamontowane na elewacji zawsze w ciszy byłem w stanie stwierdzić, czy sprężarka chodzi, czy nie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlaczego montujecie jednostki zewnętrzne tam, gdzie jest w sezonie grzewczym często znacznie zimniej, niż 2m nad ziemią?

    Prostym rusztowaniem można poprawić COP (montaż na elewacji ze względu na wibracje raczej odradzam).

    Który wykres temperatury jest do której wysokości?

  5. #5

    Domyślnie

    Dlatego, że te wykresy są niewiele warte, a jedn. zewn. waży >150kg.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wszystkie tyle ważą np.7kw 66kg.
    Znam jedną taka instalacje na 3pietrze inwestor trochę zaplacił za wynajm podnośnika koszowego.
    Plus na każdy serwis będzie musiał wynajmowac lub olac serwisowanie.W razie awarii jw.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Może źle patrzę lub mam złe skojarzenia, ale drugi wykres z temperaturami 10 cm nad gruntem to temperatury wyższe zwłaszcza od północy do godziny dziesiątej.

    Oś wentylatora w mojej PC jest na wysokości około 90 cm od gruntu i jest z tym mi dobrze...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Może źle patrzę lub mam złe skojarzenia, ale drugi wykres z temperaturami 10 cm nad gruntem to temperatury wyższe zwłaszcza od północy do godziny dziesiątej.

    Oś wentylatora w mojej PC jest na wysokości około 90 cm od gruntu i jest z tym mi dobrze...
    Stąd pytanie o te wykresy.
    Chyba lepiej grzać w nocy przy +5 niż przy 0

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpalys Zobacz post
    Który wykres temperatury jest do której wysokości?
    Standardowe pomiary i prognozy są 2m nad poziomem gruntu.

  10. #10

    Domyślnie

    Nad samym gruntem - to nie - fabrycznie zalecany jest montaż na postumencie minimum 30-40 cm nad gruntem.
    Przede wszystkim chodzi o opady śniegu, by śnieg nie zapchał wentylatora. A i lód jak zacznie się spiętrzać pod wymiennikiem, to jest większa szansa że nie zablokuje wymiennika.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fajny wykres dla grzejących w taniej, żeby robić jednostkę nad gruntem.
    Do tego to 2m rusztowanie to estetycznie raczej poroniony pomysł.
    Stawiać takiego potworka (też nie za darmo) dla.. no właśnie, dla ilu zł na sezon ?
    Poza tym - może NIE warto skupiać się na jednym dniu, a wyciągnąć średnią dla całego roku ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pogroziłem mojej jednostce zewnętrznej palcem.
    Obiecała, że mimo zapotrzebowania na ~3000m3 powietrza na godzinę (tyle żre na maksie) nawet nie tknie tego w okolicach 2 m nad ziemią.
    Solennie obiecała siorbać powietrze tuż nad ziemią.

    Postawię też obok jednostki zewnętrznej kompostownik, wydziela niezłe temperatury.
    @Kazien, pomożesz wyliczyć, mam nieprecyzyjne wyniki i nie wiem czy COP poprawi mi się na 11 czy na 12 miejscu po przecinku. Dzięki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony