dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Hmmm, mrugnięcie światła? Linia zasilająca kabelkiem dzwonkowym czy napowietrzną dwa kilometry od trafo?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Hmmm, mrugnięcie światła? Linia zasilająca kabelkiem dzwonkowym czy napowietrzną dwa kilometry od trafo?
    O czym ty piszesz ja pisałem o pompie od kanalizacji a ty wyjeżdżasz nie wiem z czym

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Chłopcze, jesli włączenie pompki od od szamba powoduje przygaśnięcie światła, to z instalacją jest coś niezbyt pięknie. Dlatego takie pytanie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Chłopcze, jesli włączenie pompki od od szamba powoduje przygaśnięcie światła, to z instalacją jest coś niezbyt pięknie. Dlatego takie pytanie.
    Ja niczego nie włączam pompa działa automatycznie ale jak łatwo zauważyć jedyny silnik jaki możliwy jest do zanurzenia w kupach to silnik indukcyjny i posiada fazę transformatorową wspomagającą w momencie startu jest kilkanaście amper i to jest jak najbardziej normalne i nic w tym dziwnego chyba że ktoś nie uważał w szkole na fizyce.

  5. #25

    Domyślnie

    Dorzucę grosik wyjasnienia.
    Do rozruchu silnika indukcyjnego jest kondensator rozruchowy, jest on po aby właśnie nie przygasało światło, to tak w ekspresowym skrócie
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 24-10-2020 o 21:12

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    @gaweł

    Faza transformatorowa??????????? No,no...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    @gaweł

    Faza transformatorowa??????????? No,no...
    No proszę a jednak myślisz, aczkolwiek najpier czepiałeś się przyłącza energetycznego Faza jest oczywiście kondensatorowa tylko pompa ma moc 2,8 kw to dość sporo a ten kondensator bardzo dużo i czasami wywala termik jak tam się nieco nagromadzi na dnie jakiegoś syfu, ogólnie to działa ale wymaga reżimu i nie wrzucania wszystkiego do kibelka jak leci.

    PS mój błąd chodziło o kondensator oczywiście
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 25-10-2020 o 06:25

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    No no sami fachowcy od silników indukcyjnych. Ciekawe czego się jeszcze dowiemy przy okazji brumienia.
    Zapytam jeszcze wątkotwórcy czy brumi mu jak wiatraki "stoją" czyli nie produkują energii.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    No no sami fachowcy od silników indukcyjnych. Ciekawe czego się jeszcze dowiemy przy okazji brumienia.
    Zapytam jeszcze wątkotwórcy czy brumi mu jak wiatraki "stoją" czyli nie produkują energii.
    Zamiast krytykować napisz jaki jest powód.

  10. #30

    Domyślnie

    Jeśli potrafisz olej , bo wyciszenie niezmiernie trudne. Aaa chcesz wiedzieć...

    Dobra. Zacznij od siebie czy to nie jest wytwór twego własnego organizmu. Ciśnienie krwi , perystaltyka. Wgraj na smartfona apkę do analizy dźwięków. Nagraj. To będziemy znali częstotliwości Potem uweźmijże długi pręt metalowy cienki z ciężarkiem na końcu wbij między domem a podejrzanymi wiatrakami na sztywno tj. dobrze wbity Nagraj filmik . Przenieś się z prętem za dom, następnie o te kilka km dalej od wiatraków i domu. Porównaj wyniki.

    Beczka z wodą, duża czy bęben z pyłem na membranie też może być

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacek61

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-346
    Posty
    8

    Domyślnie

    U mnie hałasował strop w pokoju, wchodził w rezonans ( a raczej dudnienie) z kompresorem w zakładzie w odległości ok 300m. Na zewnątrz koło domu nie było tego słychać, słychać było jedynie jak podeszło się bliżej zakładu.
    Dość uciążliwe jak się zasypiało.
    Oczywiście trochę w tym gdybania bo absolutnej pewności nie mam. Z czasem zniknęło i hałasy od kompresora i dudnienie.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja ma mechaniczną ale gdyby nie mrugnięcie światła przy stracie to bym nie wiedział że działa.
    A ja, gdy się skupię, to słyszę w łazience przepompowywanie ścieków pomiędzy komorami przydomowej oczyszczalni, położonej 20m dalej.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    A ja, gdy się skupię, to słyszę w łazience przepompowywanie ścieków pomiędzy komorami przydomowej oczyszczalni, położonej 20m dalej.
    U mnie się włącza 1 na dobę lub 2 więc to ciężko trafić , pracuje z 20 s.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Znajomi mają turbinę wiatrową ok 500metrów od domu, za górką. Kiedy po jej uruchomieniu,przyjechał do nich syn w odwiedziny, to około północy pytał matki, kiedy pralka się wyłączy.
    Jak wiatr wieje w kierunku turbiny, to żadnych hałasów a jak od niej, to latem spać nie mogą przy otwartych oknach.

    Podobne przeboje miał kolega, który mieszkał kilkaset metrów od tartaku. Jak włączali tam trak, to w domu wszystko co mogło wpadało w rezonans. Na szczęście dla okolicznych mieszkańców tartak padł.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Jeśli potrafisz olej , bo wyciszenie niezmiernie trudne. Aaa chcesz wiedzieć...

    Dobra. Zacznij od siebie czy to nie jest wytwór twego własnego organizmu. Ciśnienie krwi , perystaltyka. Wgraj na smartfona apkę do analizy dźwięków. Nagraj. To będziemy znali częstotliwości Potem uweźmijże długi pręt metalowy cienki z ciężarkiem na końcu wbij między domem a podejrzanymi wiatrakami na sztywno tj. dobrze wbity Nagraj filmik . Przenieś się z prętem za dom, następnie o te kilka km dalej od wiatraków i domu. Porównaj wyniki.

    Beczka z wodą, duża czy bęben z pyłem na membranie też może być
    Dziękuję wszystkim za opinie.

    gnago. Nie mam czasu na zabawy z prętami, czy beczkami. Co do autoprzyczyn, zastanawiam się nad tym, ponieważ przeszedłem „dziwną grypę”. Może COVID?
    Pojawiło się to w trakcie...
    Powiem Wam tak: napierdziela niski dźwięk, na jednej wysokiści. Dźwięk zanika i jest połączony z odczuciem fizycznym, jak przy infradzwiękach. Dla mnie to dziwne, bo nikt poza mną tego nie słyszy/odczuwa.
    Są jakieś firmy zajmujące się takimi problemami akustycznymi?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony