dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie krzywy chudziak

    Dzień dobry,
    w dniu dzisiejszym postanowiłem zweryfikowałem poziom chudziaka fundament, po wymurowaniu pierwszej warstwy ścian konstrukcyjnych. Wszystko ze względu na fakt, że woda deszczowa zatrzymywała się w jednym miejscu budynku. Z wyliczeń wyszła rzecz następująca: okazało, się że z przodu budynku chudziak jest 5 cm niżej niż jego tył na odległości 12 metrów. W tej sytuacji nie wiem czy to już kwestia samego chudziaka czy źle zniwelowana wysokość sciany fundamentowej. Wzywam kier buda ale co dalej z tym fantem nie wiem czy jest sens brnąć dalej w temacie.

  2. #2

    Domyślnie

    A co chcesz zdziałać?

    W czym Ci to przeszkadza?

    Dom zaczyna się walić?

    Wszystko Ci robią z dokładnością co do milimetra?


  3. #3

    Domyślnie

    To może inaczej napiszę. Robiąc posadzkę w domu okaże się w pewnym momencie, że jeden koniec domu w podłogę dam 18 cm styro a w drugim końcu jedynie 12 cm styro. W takim wpypadku ktoś będzie musiał wyprostowoać to co zostało sp*%$# na poziomie chudziaka.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pogoń ekipę. Bo poziom ściany fundamentowej i narożników nadziemia powinni regularnie niwelatorem sprawdzać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał desta13 Zobacz post
    nie wiem czy jest sens brnąć dalej w temacie.
    Nie ma sensu, trzeba wyburzyć wszystko i zacząć od nowa.

  6. #6

    Domyślnie

    szukam skutecznej metody naprawy tego błędu. Zastanawiam się czy można na chudziaka wylać posadzkę betonową lub "coś" co zniweluje różnice, na to już styropian i na niego już posadzkę docelową. Czy może są lepsze rozwiązania ?
    Jeśli taka możliwość jest to czy wykonać wyrównanie wylewką przed czy po wymurowaniu działówek w domu ?
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Człowieku, ochłoń trochę.
    Wybuduj, postaw ściany wewnętrzne, a różnice zniwelujesz styropianem w każdym pomieszczeniu oddzielnie.
    Naprawdę nie masz teraz innych problemów na budowie i masz taki nadmiar kasy?


  8. #8

    Domyślnie

    @Sławko123
    chcę poznać możliwości. To czy mam nadmiar $ czy inne problemy nie są tematem tego wątku natomiast jak rozumiem
    - mogę wyrównać wszystko styropianem (czy z czasem taka posadzka nie popęka)
    - czytałem już coś o wysypaniu perlitu (co jest pewnym rozwiązaniem)
    - wylewka z mixokreta grubości od 1 do 4 cm (najdroższa opcja ale nie wiem czy tak w ogóle można)
    proszę o poradę osób, które mają doświadczenie
    jak rozumiem @Sławko123 dla Ciebie / Pana nie jest to żadna nowość i nic nadzwyczajnego. Jednak odchył w poziomie +/- 2 cm jest akceptowalny tak duża różnica już nie. Dziękuję za zrozumienie.

  9. #9

    Domyślnie

    To czy mam nadmiar $ czy inne problemy nie są tematem tego wątku
    oczywiście, ze tak, to była taka przenośnia
    - mogę wyrównać wszystko styropianem (czy z czasem taka posadzka nie popęka)
    nie, nie popęka, ważne aby była płaszczyzna(nie chodzi o poziom)
    - wylewka z mixokreta grubości od 1 do 4 cm (najdroższa opcja ale nie wiem czy tak w ogóle można)
    najgorsze co mógłbyś zrobić
    Jednak odchył w poziomie +/- 2 cm jest akceptowalny tak duża różnica już nie.
    5cm na długości 12m? uważasz, ze to jest dużo?

    No cóż....... chyba jednak nie masz innych problemów, ale rób co chcesz.

    o perlicie zapomnij, chyba, ze pomiędzy jakieś legary, albo tego perlitu wysypiesz z 10cm i na to styropian, ale mnie by nie przyszło do głowy tak robić.

    Na forum nie ma "Panów", wszyscy są równi.


  10. #10

    Domyślnie

    @Sławko123
    pomijając wątki personalne

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    nie, nie popęka, ważne aby była płaszczyzna(nie chodzi o poziom)
    czy wiesz może jak to ma się do podłogówki czy jednak nie wymaga ona odpowiedniego wypoziomowania

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    najgorsze co mógłbyś zrobić
    dlaczego ? rozumiem, że taka wylewka popęka przy takiej grubości ? ułożenie styropianiu na takich nierównościach jeśli one nie są równomierne będzie trudne by styropian równo całą powierzchnią przylegał do podłogi.

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    5cm na długości 12m? uważasz, ze to jest dużo?
    Kierownik budowy twierdzi, że tak. Mnie się też wydaje, że to sporo.

    Reasumując
    zalecasz styropian. Dobrej alternatywy dla styropianu @Sławko123 nie widzisz ? O skuwaniu chudziaka nie wspominam nawet

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał desta13 Zobacz post
    @Sławko123
    pomijając wątki personalne


    czy wiesz może jak to ma się do podłogówki czy jednak nie wymaga ona odpowiedniego wypoziomowania
    A co Ci da idealne wypoziomowanie? to nie ma znaczenia, ważne aby była płaszczyzna, a pi razy oko wyrównasz styropianem


    dlaczego ? rozumiem, że taka wylewka popęka przy takiej grubości ? ułożenie styropianiu na takich nierównościach jeśli one nie są równomierne będzie trudne by styropian równo całą powierzchnią przylegał do podłogi. Tak popęka taka cienka z miksokreta, poza tym kto Ci to zrobi? Da rade ułożyć odpowiednio styropian, a uskoki mniej więcej zetrzesz tarką.


    Kierownik budowy twierdzi, że tak. Mnie się też wydaje, że to sporo. Owszem 5cm to sporo, ale masz na dużej odległości, spadek wychodzi ok 0,4%

    Reasumując
    zalecasz styropian. Dobrej alternatywy dla styropianu @Sławko123 nie widzisz ? O skuwaniu chudziaka nie wspominam nawet
    Tak proponuje styropian, ale jak bardzo chcesz miec idealnie, to wylej posadzkę samopoziomująca, ale nie gipsową, tylko cementową
    A co proponuje KB? może zrób tak jak on radzi, w końcu to on ponosi odpowiedzialność i sie pod tym podpisuje


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony