dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Taśma do folii i do muru

    Szukam taśmy klejącej, która przyklei się zarówno do folii jak i do muru z betonu i z gazobetonu.
    Chcę sobie zakleić folią przezroczystą wszystkie okna, szczególnie od środka, żeby nie uszkodzić szyb, ram, ani okuć podczas dalszych prac. takich jak elektryka, hydraulika, tynki, wylewki, itd.
    https://allegro.pl/oferta/tasma-napr...0-m-8616470468
    TAŚMA NAPRAWCZA DUCT TAPE SREBRNA 48 MM 50 M

    A może ktoś ma lepszy pomysł?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Do okien nie używaj tej srebrnej taśmy, bo potem nie doczyścisz ramy. Pamiętaj też żeby kleić jak najmniejsze kawałki taśmy do ramy i nie po całości, ale na rogach i po środkach. Okurzyć i tak ci się okurzy, ale przynajmniej nie spędzisz godzin na szorowaniu ram i folia ochroni szyby przed odpryskami itd.
    Jeśli chodzi o taśmę, to nie chce robić reklamy, ale "niebieski delfin" ma bardzo fajne produkty właśnie do zabezpieczania okien itd. więc polecam sprawdzić ich ofertę
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    OK, dzięki za info.
    Taśma do ramy czy do skrzydła to inna inszość.
    Na razie chciałem zrobić coś w stylu "firanki" z folii przezroczystej poprzez przyklejenie folii do nadproża na całej szerokości okna.
    Stąd moje pytanie o taśmę klejącą, którą przykleję folię do muru, a nie do ramy okna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak sobie wyobrażasz tynkowanie, jak będą taśmy przyklejone do ścian?

    Weź ekipę od tynków, niech przyklei listwy - do tych listew przykleja się dopiero folie. Odklejać nie trzeba, bo odrywa się taki kawałek tej listwy razem z folią, więc taśma może być i super mocna i brudząca.

    Coś takiego jak na filmie:


    Jakbyś potrzebował, to analogicznie działają listwy zewnętrzne.

    A sam tych listew nie przyklejaj, bo one wyznaczają też grubość tynku - więc to broszka tynkarzy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak sobie wyobrażasz tynkowanie, jak będą taśmy przyklejone do ścian?
    Ale tynkowanie dopiero za pół roku.
    A ja chcę sobie coś grzebać w domu w tym czasie i robić instalacje (np. prąd, hydraulika). No i chodzi mi też o okucia i zawiasy, żeby je jakoś zabezpieczyć przed pyłem.

  6. #6

    Domyślnie

    Tynkarz zabezpiecza okna. jak wspomniano folią do listew.
    Okucia kupuje sie schowane wtedy nie ma problemu.
    Instalacje i hydraulikę mozesz robić bez zabezpieczenia okien. Nic sie nie stanie. Możesz miejscowo zasłonić podczas rowadzenia prac w poblizu.

  7. #7

    Domyślnie

    OK, ale przy okazji chciałbym też zabezpieczyć ciepłe parapety przed słońcem na rok, bo elewacja dopiero za rok. .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony