dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gruntowa pompa ciepła - zapadła się ziemia w miejscu odwiertu

    Może ktoś z Was zna się na rzeczy i mógłby mi podpowiedzieć jak to się mogło stać, że zapadła mi się ziemia w miejscu odwiertu? Odwierty wykonano w lipcu. Pompa uruchomiona we wrześniu. Wszystko działa pięknie i ładnie, aż tu nagle dwa dni temu, w miejscu jednego z odwiertów, zapadła mi się ziemia. I nie chodzi tylko o to, że się po porostu ugięła, lecz że powstała dziura. W dziurze stoi woda, której nie ubywa ani nie przybywa. Najdziwniejsze jednak jest to, że gdzieś zniknęła sama ziemia. Rozumiem, że mógł się nieco ugiąć grunt, ale to wygląda tak jakby nie wiadomo skąd pojawiła się woda, która wymyła gdzieś ziemię i w efekcie powstała dziura. Może ktoś mi podpowie co się mogło stać?


  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ania325

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-781
    Posty
    12

    Domyślnie

    Podczas zasypywania powstała grota, puste miejsce pod ziemią. Po opadach ziemia się osunela i pojawił się na górze otwór tak jak na zdjęciu. Nie dokładne zasypywanie, za szybko. I za dużo naraz.

  3. #3

    Domyślnie

    Niebezpieczne jest pojawienie się wody. Koniecznie zabezpieczyć żeby jakieś dziecko nie wpadło, poinformowac wykonawcę i zażądałbym odkopania i zalania wszystkich odwiertów oraz weryfikacji czy rury są poprawnie położone po zapadnięciu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony