dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    termometr123

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    23

    Domyślnie Izolacja poddasza wełna-jak naprawić błąd?

    Witajcie. Mam problem, popełniłem błąd w sztuce. Kilka lat temu nie mając za dużego pojęcia w budowlance postanowiłem sam docieplić poddasze nieużytkowe. Na dachu mam blachę, papę i pełne deskowanie. Uznałem ze nie mogę bezpośrednio do deski dać wełnę od dołu wiec nabiłem od dołu desek listwy żeby stworzyć szczelinę wentylacyjna pomiędzy deskami a wełna. Na te łaty przymocowalem tekerem folie i tu niestety popełniłem błąd bo dałem folie paroizolację (bardzo cienka najtańsza) powinienem był na paroprzepuszczalna. Na to już nie dałem wełny na szczęście wiec mam możliwość wszystko naprawić jeśli jest taka potrzeba. Stad pytanie do bardziej doświadczonych osób. Co zrobić teraz? Porobić dziury w tej folii? Zerwać ja i dać wełnę do listew? A może tak może być? Z góry dziękuje za każda wskazówkę. Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    termometr123

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Podbijam. Jakieś sugestie?

  3. #3

    Domyślnie

    Coś złego sie dzieje na tym poddaszu?
    Przy nieużytkowym poddaszu gdzie nie jest ono użytkowane przez ludzi nie ma to większego znaczenia.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    termometr123

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje, jednak powoli przymierzam się do wytykania wełny i zastanawiam się czy tej folii po prostu nie zerwać

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Skoro na pełnym deskowaniu jest papa to koniecznie pod deskami musi być szczelina wentylacyjna. Szczelina musi mieć zapewniony wlot (np. w okapie) i wylot (np. w kalenicy).
    Tak więc dobrze kombinujesz z nabiciem listewek.
    Między deskami a przyszłą wełną wiatroizolacja (folia paroprzepuszczalna) nie jest konieczna bo nic tam się nie skrapla, choć można dać jako zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia papy. Folia paroizolacyjna wywalić, żadnych dziur w niej nie robić - to tak nie działa.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    maaszak dobrze mówi . Musisz pozbyc sie paroizolacji i ewentualnie dać wiatroizolacje ale to nie jest wymagane. Najważniejsze jest żeby zapewnić szczelinę wentylowaną.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Ursa

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał termometr123 Zobacz post
    Witajcie. Mam problem, popełniłem błąd w sztuce. Kilka lat temu nie mając za dużego pojęcia w budowlance postanowiłem sam docieplić poddasze nieużytkowe. Na dachu mam blachę, papę i pełne deskowanie. Uznałem ze nie mogę bezpośrednio do deski dać wełnę od dołu wiec nabiłem od dołu desek listwy żeby stworzyć szczelinę wentylacyjna pomiędzy deskami a wełna. Na te łaty przymocowalem tekerem folie i tu niestety popełniłem błąd bo dałem folie paroizolację (bardzo cienka najtańsza) powinienem był na paroprzepuszczalna. Na to już nie dałem wełny na szczęście wiec mam możliwość wszystko naprawić jeśli jest taka potrzeba. Stad pytanie do bardziej doświadczonych osób. Co zrobić teraz? Porobić dziury w tej folii? Zerwać ja i dać wełnę do listew? A może tak może być? Z góry dziękuje za każda wskazówkę. Pozdrawiam
    To że teraz nie dzieje się nic lub Tobie tak się wydaje nie oznacza że przy określonych relacjach temperatur zewnętrznych i wewnętrznych nie dojdzie do wykraplania pary wodnej.
    Jak masz taką możliwość otwórz przegrodę na ucieczkę pary wodnej przez szczeliny.
    Ew procesy korozji biologicznej konstrukcji drewnianej dachu mogą być początkowo niewidoczne, ale jak już je zauważysz to będzie już o wiele trudniej …

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ostatnio trafiłem na ciekawy film z wykonaniem szczeliny wentylacyjnej.

    https://youtu.be/lLigibBbqeM

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał termometr123 Zobacz post
    Witajcie. Mam problem, popełniłem błąd w sztuce. Kilka lat temu nie mając za dużego pojęcia w budowlance postanowiłem sam docieplić poddasze nieużytkowe. Na dachu mam blachę, papę i pełne deskowanie. Uznałem ze nie mogę bezpośrednio do deski dać wełnę od dołu wiec nabiłem od dołu desek listwy żeby stworzyć szczelinę wentylacyjna pomiędzy deskami a wełna. Na te łaty przymocowalem tekerem folie i tu niestety popełniłem błąd bo dałem folie paroizolację (bardzo cienka najtańsza) powinienem był na paroprzepuszczalna. Na to już nie dałem wełny na szczęście wiec mam możliwość wszystko naprawić jeśli jest taka potrzeba. Stad pytanie do bardziej doświadczonych osób. Co zrobić teraz? Porobić dziury w tej folii? Zerwać ja i dać wełnę do listew? A może tak może być? Z góry dziękuje za każda wskazówkę. Pozdrawiam
    Jaki jest kat pochylenia dachu? Jaka jest długość odcinka krokwi planowanego do ocieplenia? Czy cały strych będzie ocieplony do kalenicy czy będzie stryszek / pustka wentylacyjna?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony