dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Nawierzchnia z kostki brukowej - ceny

    Witam,

    za kilka miesięcy będę musiał zrobić nawierzchnię z kostki brukowej -150-250 m2, jeszcze nie liczyłem.

    Na razie złapałem jakąś firmę z własnym sprzętem, zajmującą się dużymi powierzchniami. Chcą 75 zł/m2 przy ładnej kostce, trochę mniej przy standardowej.

    Jakie ceny obowiązują u Was?

    PS Oczywiście jest to cena na gotowo - nic mnie nie interesuje.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    czy cena zwiera koszt kostki brukowej czy tylko ułożenie ??
    jeżeli tylko ułożenie to cena jest kosmiczna nawet biorąc po uwage nawet mozaike i udziwnione kształty.
    Najdroższe jest ułożenie kostki granitowej 5/6 ( nieregularność kształtu i wielkosc) cena mi zaproponowana to 38 zł m2 - sama robocizna + piasek i cement liczony dodatkowo) za kostke brukową zażyczyli sobie 28 zł + jw

    liczone na 150 m2, Poznań, teren przygotowany pod ułozenie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Jak pisałem, jest to cena na gotowo - nic mnie nie interesuje. Cena obejmuje prace ziemne, wszystkie podkłady, kostkę, robociznę, transport itd. W/w cena ma obowiązywać przy ładnych kostkach, np. Nostalit Jadaru. Przy standardowych ma być troszkę mniej. Na pewno będą jakieś wzory. Jest też kwestia odwodnienia terenu, ale to częściowo będę robił sam.

    W każdym razie chodzi mi o zorientowanie się w kosztach.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    sprawdziłem ceny jadaru i nadal uwazam że za dużo
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5

    Domyślnie

    Na razie nie mam rozeznania. A jakie lementy trzeba uwzględnić?
    1) prace ziemne koparką
    2) podkład - żwir czy piach?
    2) chudy beton?
    4) kostka
    5) robocizna

    Szczególnie interesują mnie ceny 3 pierwszych elementów albo zużycie materiałów na punkty 2 i 3.

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście jeszcze nie szukałem, ale kolega ostatnio szukał.
    Zaproponowano mu cenę 65 pln/m2 - za całość prac ziemnych, podsypkę żwirową, piach+cement, no i kostkę też - i to jakąś taką, że dają 5 lat gwarancji na trwałość całości . Nie wiem czy to dużo czy to mało.

    Dla porównania - wczoraj byłem na zakupach po piasek i widziałem kostkę granitową wielkości 5 cm. Ruda była po 250pln/tona a szara po 290 pln/tona. Średnia wydajnośc z tony to podobno ok 8 m2 - czyli wychodzi 32-36 pln/m2 za materiał. Osobicie mam zagwozdkę bo trwałością taki granit przebije każdą kostkę betonową - tylko pewnie haczyk cenowy będzie w ułożeniu.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    my jestesmy własnie na etapie układania kostki betonowej z obrzeżami granitowymi ( 190 zl / m 2 granitu -szary ,kostka średnio ( zależy od koloru ) 27 zł /m2 mamy ok 140m .Nie wiemy ile nas to bedzie kosztowało ,ale wydaje mi sie ,ze trzeba policzyć kostkę x 3 ( cena kostki + materiał+robocizna ) , czyli jesli kostka kosztuje ok 25 zł x 3 = 75 zł czyli w takich kosztach powinno sie zmiescic ,a jesli taniej to super !!! A jak zaplace to wam powiem ile mnie to kosztowało, acha mam sporo łuków , a podobno nie wszyscy chcą tak układać i nie układamy na piasku




  8. #8

    Domyślnie

    ew-ka a jaką kostkę kładziecie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kol
    ew-ka a jaką kostkę kładziecie
    nie wiem ..pokazałam ktora mi sie spodobała i taką mi przywieźli

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    Wlasnie jestem tuz przed ukaldaniem kostki, podane ceny to przygotowanie podloza - wykorytowanie, podloze - 30 cm (kamien rozne sortymenty + piasek), no i na koncu kostka (libet niestety bardzo drogi):
    -kostka Viacastello kolory jesieni(58/m2) + robocizna czyli razem na gotowo=119/m2
    -kostka Piccla kolory jesieni (66/m2) + robocizna =149/m2
    -ulozenie 1 mb palisady 80/mb
    -leromur 36/element przygotowanie (polamanie) i ulozenie.

    To tak wstepnie, ogolnie to bardzo drogo, niemniej jednak podbudowa jest bardzo droga 5/5cm wysokosci.

    Pozdrawiam
    Maro

  11. #11

    Domyślnie

    A ja dostałem niedawno znacznie lepszą ofertę. 55 zł/m2 na gotowo z kostką i wszystkimi pracami. Firma ta sama wyrabia kostkę, mają fajne kształty. Pytanie tylko czy taka kostka będzie również wytrzymała jak Jadar czy Pozbruk.

  12. #12

    Domyślnie

    nie ma żadnej niespodzianki cenowej przy układaniu kostki granitowej. Kosztuje to tyle samo ile za ułożenie betonowej. Jak sprowadzasz kostkę granitową od producenta z okolic np. Strzegomia masz tonę za 200 zł. Nie rozumiem dlaczego ludzie kładą beton zamiast naturalnego kamienia, skoro większość tzw. "ładnych" kostek betonowych jest droższa od granitu...

  13. #13

    Domyślnie

    Też bym chciał mieć kostkę granitową, ale jak ktoś ma do Strzegomia 400km lub więcej to jak niby ma ją kupić?
    Generalnie wyznaję zasadę, że kupuję towar, który mogę dotknąć, a jechać tam żeby dokonać wyboru nie bardzo mi się uśmiecha.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Też bym chciał mieć kostkę granitową, ale jak ktoś ma do Strzegomia 400km lub więcej to jak niby ma ją kupić?
    Generalnie wyznaję zasadę, że kupuję towar, który mogę dotknąć, a jechać tam żeby dokonać wyboru nie bardzo mi się uśmiecha.
    ja pojadę wrzesień/pazdziernik będe ściągał dla siebie ... jak będziesz mial bliżej do Poznania możesz wpasc i zobaczyc
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Rezi - kiedyś się do tego przymierzałem (chciałem ściagać odpad granitowy). Ile liczysz za transport? Jaka ilość wchodzi na kurs?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał krzysztofh
    Też bym chciał mieć kostkę granitową, ale jak ktoś ma do Strzegomia 400km lub więcej to jak niby ma ją kupić?
    Generalnie wyznaję zasadę, że kupuję towar, który mogę dotknąć, a jechać tam żeby dokonać wyboru nie bardzo mi się uśmiecha.
    ja pojadę wrzesień/pazdziernik będe ściągał dla siebie ... jak będziesz mial bliżej do Poznania możesz wpasc i zobaczyc
    dzięki Rezi ale jestem z Warszawy, a bruk powinien być kładziony w czerwcu.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Rezi - kiedyś się do tego przymierzałem (chciałem ściagać odpad granitowy). Ile liczysz za transport? Jaka ilość wchodzi na kurs?
    ściągam szarą 7/9 24 tony / 1 tona za 190/190 + VAT ( )
    transport 1000 zł + oczywiście VAT ( )

    wychodzi około 41 zł za 1m2

    w praktyce jak wyjdzie ...zobaczymy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Też bym chciał mieć kostkę granitową, ale jak ktoś ma do Strzegomia 400km lub więcej to jak niby ma ją kupić?
    Generalnie wyznaję zasadę, że kupuję towar, który mogę dotknąć, a jechać tam żeby dokonać wyboru nie bardzo mi się uśmiecha.
    Krzysztof ja też mam 400 km do Strzegomia, i do tego jestem wybredna, ale bez przesady - kostka granitowa jaka jest każdy widzi. Strzegomski granit jest raczej jednolity - obejżeć i pomacać sobie można gdziekolwiek w Warszawie, a zmówić na odległość..

  19. #19

    Domyślnie

    Oczywiście to kwestia gustu, ale kostka granitowa mi się nie podoba...

  20. #20

    Domyślnie

    Mam jeszcze 1 pytanie - ostatnio widziałem kostkę 2,5 cm grubości. Producent twierdzi, że jak dobrze ułoży się podłoże (tzn. on ułoży) to wytzryma nawet przejazd samochodu ciężarowego. Mam jednak pewne wątpliwości co do tego.

    Kiedyś dzowniłem do Jadaru, to mi powiedzieli, że kostka 4 cm - obciązenie do 2 ton, 6 cm - do 3,5 tony, 8 cm - do 15 ton. A ile jest w tym prawdy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony