dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Otynkowanie starej ściany w garażu

    Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o otynkowaniu ściany z dużymi ubytkami starego tynku w garażu. Ściana zbudowana jest z kamienia. Czy muszę zrywać cały istniejący tynk (dobrze się trzyma, to co słabo to odkułem) czy mogę wyrównać ubytki i położyć nowy tynk na obecny po dobrym zagruntowaniu?

    Dodam, że 3 lata temu testowo położyłem już tak nowy tynk na takiej samej zasadzie i nic mu nie jest, ale chcę mieć to rozwiązanie na lata i boję się jechać cały garaż.

    Zdjęcie: https://ibb.co/2k69zZN

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cementowo wapienną zaprawę zrobić mocną 1x1x6 i walić na ścianę .

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli tynk dobrze trzyma się podłoża, to nie ma konieczności jego skuwania na całej powierzchni. Podłoże należy dokładnie oczyścić i zagruntować gruntem polimerowym głęboko penetrującym Śnieżka Acryl-Putz® GP41. Grunt wzmocni podłoże, zwiąże kurz oraz inne zabrudzenia, stworzy warstwę sczepną. Po wyschnięciu gruntu można przystąpić do wyrównania ubytków – dobrze sprawdzi się tu zaprawa wyrównawcza. Po jej aplikacji można pozostawić ściany bez dalszych prac wykończeniowych albo wykończyć je z użyciem tynku lub gładzi szpachlowej, w zależności od tego, jaki efekt chce Pan uzyskać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony