dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie Wywiewka wentylacyjna

    Kilkanaście lat temu teście postanowili zrobić dobudówkę domu. Z dobudówki powstała łazienka wraz z gankiem na parterze oraz podpiwniczenie. Jako, iż byly to pomieszczenia nie uwzględnione podczas budowy domu, to nie posiadały wentylacji... Więc budowlańce wpadli na pomysł aby wykuć otwór w ścianie i zrobić wentylację z łazienki na podwórko. W środku zamontowali wentylator mechaniczny, na zewnątrz zamontowana była wywiewka.

    I teraz mam pytanie, czy to jest zgodne ze sztuką budowlaną?? W ganku i w łazience jest bardzo zimno, żeby się wykąpać w zimę musimy włączać farelkę (dobrze, że jest druga łazienka na piętrze).
    Rok temu ocieplaliśmy dom, wywiewka została usunięta, a otwór został tylko obrobiony styropianem. Co z tym otworem zrobić?? Czy go zakleić i zostawić łazienkę bez żadnej wentylacji (rzadko z niej korzystamy)? Czy kupić i założyć nową wywiewkę i odpowiednio ją zaizolować??

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Przepraszam znawców czy ktoś mi pomoże??

    Może inaczej sformułuje pytanie. Co zrobić w sytuacji, kiedy łazienka nie posiada żadnej wentylacji? Co należałoby zamontować aby łazienka była wentylowana?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    aby powietrze się nie cofało można by zainstalować wentylator z higrostatem i klapą zwrotną oraz wywiewka, będzie się wentylator włączał w zależnosci od wilgotności i nie powinno być zimno, miałem ten sam problem i po zainstalowaniu takiego wentylatora jest bardzo dobrze.np
    https://allegro.pl/oferta/wentylator...N2Y5OTFjYzI%3D



    Innym droższym rozwiązaniem jest rekuperator kanałowy np https://allegro.pl/oferta/awenta-rek...21a14291fbf951

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki wielki za pomoc

    Już patrzyłem te wentylatorki z higrostatem na allegro. Coś tam sobie wybiorę, nie wiem czy wszystkie mają klapę/zawór zwrotny, ale akurat te kilka sztuk co patrzyłem to miały. Mam stosunkowo małą łazieneczkę, także zrezygnuję z opcji rekuperatora kanałowego, chociaż przyznam, że np do kuchni/salonu byłoby to fajnym rozwiązaniem .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał matius01 Zobacz post
    Dzięki wielki za pomoc

    Już patrzyłem te wentylatorki z higrostatem na allegro. Coś tam sobie wybiorę, nie wiem czy wszystkie mają klapę/zawór zwrotny, ale akurat te kilka sztuk co patrzyłem to miały. Mam stosunkowo małą łazieneczkę, także zrezygnuję z opcji rekuperatora kanałowego, chociaż przyznam, że np do kuchni/salonu byłoby to fajnym rozwiązaniem .
    Proszę bardzo ja maiłem wiecznie zimno w łazience i grzyb na suficie teraz problem się skończył ja wziąłem tego eberga bo był najtańszy, są fajne z wyświetlaczem ale to juz 300 zł i w gorę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony