dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Izolacja + wylewka

    Witam, mam zamontowane okna w warstwie ocieplenia (belka nośna kotwiona do bloczków o wysokości 10 cm)
    Teraz mam problem jaki kupić styropian -chciałem dać 10 cm, później 9 cm wylewki, 1 cm kleju i płytka 1 cm.
    Boję się jednak, że jak wylewka będzie wylana od razu na bloczki to będę grzał na dzień dobry mur wokół okna.

    Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć ? Sytuacja w dwóch oknach i drzwiach wejściowych.


  2. #2

    Domyślnie

    I bardzo dobrze myślisz. Musisz koniecznie oddzielić wylewkę i od ściany, i od bloczków. Miałem podobną sytuację, i w każdym przypadku gdzie wylewka miała stykać się z czymś "zimnym" - zastosowałem ( kto wie czy słusznie ), folie termoizolacyjną. Jest tego wiele na rynku, poszukaj. Są również bardzo cienkie i dobrze izolujące płyty izolacyjne, też mógłbyś je tam wstawić. Szczegóły, szczególiki... Powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę by zwiększyć grubość styropianu do 11 cm wtedy na te bloczki dam 1 cm xpsa , wylewki będzie 8 cm.
    Wrzucę tam siatkę by nie pękało na łączeniu okno - reszta podłogi.

  4. #4

    Domyślnie

    Albo tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styropian.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	449591

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Boję się jednak, że jak wylewka będzie wylana od razu na bloczki to będę grzał na dzień dobry mur wokół okna.

    Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć ? Sytuacja w dwóch oknach i drzwiach wejściowych.
    Jak na murze będzie 30cm EPS a pod płytą masz 20cm XPS to nie przejmuj się ucieczką ciepła.
    Szkoda, że nie kotwiłeś do płyty (wyższe poszerzenie wtedy by było) - teraz to, czym EWENTUALNIE można się przejmować, to pękanie wylewki, jak styropian osiądzie.
    Tu do rozważenia, czy nie zrobić osobnej, oddylatowanej wylewki w tej wnęce (bez ogrzewania). Tylko taką dylatację trzeba by też przenieść na okładzinę, jak będzie klejona. Jak walczysz o każdą Wh, to może być cieńsza na XPS czy ze styrobetonu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak na murze będzie 30cm EPS a pod płytą masz 20cm XPS to nie przejmuj się ucieczką ciepła.
    Szkoda, że nie kotwiłeś do płyty (wyższe poszerzenie wtedy by było) - teraz to, czym EWENTUALNIE można się przejmować, to pękanie wylewki, jak styropian osiądzie.
    Nie było kotwione z powodu wybranego systemu (pełna ramka z kątowników soudala - gdzieś wrzucałem film)

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tu do rozważenia, czy nie zrobić osobnej, oddylatowanej wylewki w tej wnęce (bez ogrzewania). Tylko taką dylatację trzeba by też przenieść na okładzinę, jak będzie klejona. Jak walczysz o każdą Wh, to może być cieńsza na XPS czy ze styrobetonu.

    Załącznik 449604
    Szkoda tylko płytek, bo miały ładnie dochodzić do okien i drzwi

    Inne wyjście - zakup styropianu na parkingi
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 26-10-2020 o 17:24

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym zamówić styropian pod wylewki. Na parter potrzebuje zrobić 11 cm a na piętrze 7 cm grubości.
    Jako,że trochę peszli średnicy 20 mm po podłogach jest to wymyśliłem że zrobię tak:
    Na parterze:
    - pierwsza warstwa 50 mm
    - druga warstwa 50 mm
    - trzecia warstwa 10 mm XPSa (potrzebuję wejść na tą podmurówkę ze zdjęć powyżej) wtedy będzie jedna płaszczyzna na całym parterze
    Na piętrze:
    - pierwsza warstwa 20 mm
    - druga warstwa 50 mm

    Może być taki układ ?

  8. #8

    Domyślnie

    Doradzi ktoś kto ma już ten etap za sobą, jak to ugryźć by było dobrze

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Doradzi ktoś kto ma już ten etap za sobą, jak to ugryźć by było dobrze
    Żeby ograniczyć ryzyko pękania to pod ten XPS dałbym EPS200. Słabszy EPS to większa różnica w wytrzymałości na ściskanie, a trzeba patrzeć, że ten styropian będzie stale obciążany w perspektywie co najmniej 30-40 lat. Chyba, że wcześniej planujsze jakieś większe remonty albo wyprowadzkę do innej chałupy.
    Co do warstw w jakich układać, to ten etap jeszcze przede mną, więc sam to muszę przemyśleć. Na pewno wodę chcę puścić w styropianie, żadnych rur bezpośrednio na betonie (nawet jak w otulinie z pianki), więc muszę tak dobrać, by się zmieścić i jak najmniej się narobić.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony