dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła - zmiana tradycyjnych grzejników

    Witam

    W ubiegłym roku zamieniłem gaz na pompę ciepła ( przy okazji instalacji PV ). Problem u mnie jest z grzejnikami, które są całkowicie źle zaprojektowane od początku budowy, tzn. na chwilę obecną mam kilka problemów i chciałbym się poradzić o najlepsze rozwiązanie.

    Po pierwsze zasilanie z pompy: Podłogówka pracuje, aż miło na zasilaniu 28-30C, natomiast jak pokazał poprzedni sezon, żeby zasilić grzejniki, które mają zagrzać pokoje ( grzejniki występują tylko w pokojach i są raczej w dolnej granicy zwymiarowania ), musze zwiększać zasilanie do temperatury 45-50C, a i tak pokoje nie są dobrze dogrzane, ponieważ w poprzednim gazowym systemie zasilałem 55-60C i było ok, ale wiadomo, że chcę, żeby pompa pracowało na jak najniższej temperaturze zasilania, stąd wpadłem na pomysł, żeby wymienić grzejniki na niskotemperaturowe, ale nie wiem czy to dobre rozwązanie ?

    Występuje u mnie jeszcze drugi problem ( dla domowników bardziej uciążliwy ), ponieważ "firma", która robiła całą instalację, źle zaprojektowała przekroje rur zasilających grzejniki i te szumią tak głośno, że w nocy musimy je całkowicie wyłączać ( niestety próby kryzowania itd. nic nie wnoszą, ponieważ w momencie jak ustępuje szumienie to spada temperatura do jakiej się nagrzewają.

    Biorąc pod uwagę te dwie rzeczy pomyślałem czy w ogóle nie zrezygnować z tradycyjnych grzejników i zamonotować elektryczne ( tradycyjne albo z szamotem jak np. AIRFLOW ), co rozwiąże jeden problem czyli zasilania podłogówki na nieksiej temperaturze i dodatkowo pozbędę się szumów, które wystepują w obecnych grzejnikach, a biorąc pod uwagę, że mam instalcję PV, to wydaje mi się nie głupie...

    Co wy na to ? Może ktoś ma jeszcze inne rozwiązanie albo pomysł ?

    Dom mam dobrze docieplony, wysokiej jakości materiałami, dodatkowo jest rekuperacja. Jeśli będą dodatkowe pytania to odpowiem na tyle na ile będę miał wiedzę. Liczę na waszą widzę i doświadczenie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Na szumy to albo przestawić parametry pompy albo zamontować zawór różnicowo upustowy, chociaż wiadomo, że im większy przepływ tym lepiej

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Jakiego typu masz obecnie grzejniki, jakie masz zawory odcinające, czy masz założone zawory termostatyczne?
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #4

    Domyślnie

    Pompy, która jest zamontowana nie da się przestawić, tzn da się, ale tylko pojawia się problem bo jak podłogowa jest zamknięta na elektrozaworach to jest za mały przepływ i sterownik zgłasza błąd.

    Mam dwa grzejniki aluminiowe i jeden płytowy + grzejnik łazienkowy, który jest cały czas na full grzejąc tylko delikatnie susząc ręczniki i jest ok ( na nim nie słychać szumów ), na wszystkich są zawory termostatyczne i praktycznie od 2,5 słychać szumy. Co to są zawory odcinające ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Zawory odcinające to te drugie. Powinny być założone na powrocie z grzejnika.
    Zawory termostatyczne mają dziesięciokrotnie większy opór przepływu od grzejnika... Chcesz mieć cicho (lub znacznie ciszej), musisz je wywalić..
    Przemyśl jeszcze raz sterowanie pracą grzejników.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam
    Czy problem głośnych grzejników został rozwiązany ?
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony