dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek770716

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie Długie oczekiwanie ma ciepłą wodę

    Witam

    Mam problem taki , że po włączeniu ciepłej wody w łazience , która wcale nie jest daleko zlokalizowana od kotłowni muszę czekać około 50 sekund żeby leciała ciepła/gorąca wodą. Mam zainstalowana pompkę cyrkulacyjna wilo , która załącza się na 5 minut co pół godziny ale nic to nie daje no nawet jak się załączała co dwie godziny to efekt bym ten sam. Pytałem się faceta , który mi składał kotłownie czy instalował zawór zwrotny i czy to może być problemem to powiedział że zawór zwrotny chyba znajduje się w tej pompce cyrkulacyjnej wilo i go nie potrzeba. Czy faktycznie zawór zwrotny mógłby poprawić sytuację? Czy jeżeli znajduje się w tej pompce to już go nie musi być??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rury ułożone na chudziaku?

  3. #3

    Domyślnie

    Co to jest blisko? Ja mam do górnej łazienki od zbiornika z 10m a wode ciepłą bez cyrkulacji mam po 20s... Jak masz rurki jak ja, na płycie ułożone to po godzinie, dwóch wodę ma lekko ciepłą najwyzej.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek770716

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rury ułożone na chudziaku?
    Tak, na chudziaku

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Co to jest blisko? Ja mam do górnej łazienki od zbiornika z 10m a wode ciepłą bez cyrkulacji mam po 20s... Jak masz rurki jak ja, na płycie ułożone to po godzinie, dwóch wodę ma lekko ciepłą najwyzej.
    Nie mierzyłem ale nas oko to może 15-20 metrów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Nie mierzyłem ale nas oko to może 15-20 metrów
    To nie jest blisko. 50s to w tym przypadku OK. Chudziak nie pomaga.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 25-10-2020 o 17:07

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Tak, na chudziaku

    no to co się dziwisz, ze długo leci zimna, nawet jak masz cyrkulacje którą uruchamiasz od wielkiego dzwonu.

    uruchom ja na stałe i ciepła bedzie zawsze. Oczywiscie troche grunt pod domem ogrzejesz, ale masz tak jak chciałeś

    Nigdy rur z ciepła wodą lub ogrzewaniem nie układa się na chudziaku, zawsze na styropianie i to co najmniej 5cm a lepiej 10cm.


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Nigdy rur z ciepła wodą lub ogrzewaniem nie układa się na chudziaku, zawsze na styropianie i to co najmniej 5cm a lepiej 10cm.
    A między kondygnacjami?

  8. #8

    Domyślnie

    a między kondygnacjami to nie leży na chudziaku tylko na stropie. Strop w przeciwieństwie do chudziaka pod styropianem ma zdecydowanie wyższą temperaturę.


  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek770716

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Włączenie pompy na cały dzień nic nie dało więc problem raczej leży gdzie indziej.

  10. #10

    Domyślnie

    samo włączenie pompy nic nie da, jak źle zrobiony jest obwód cyrkulacji. A może pompa chodzi na "sucho"?


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Tak, na chudziaku

    To masz odpowiedź na Twój problem.
    Fajny ten instalator, ma chłop fantazję

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post

    uruchom ja na stałe i ciepła bedzie zawsze. Oczywiscie troche grunt pod domem ogrzejesz, ale masz tak jak chciałeś
    Jak cyrkulacja będzie chodziła często to więcej będzie chłop miał strat niż zysku z cwu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Włączenie pompy na cały dzień nic nie dało więc problem raczej leży gdzie indziej.
    Pytanie jeszcze jak ta cyrkulacja jest zrobiona, masz jakieś fotki z realizacji instalacji? Jak rurka od cyrkulacji jest podpięta przed kranem?
    Jaką masz ustawiona temperaturę cwu?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Włączenie pompy na cały dzień nic nie dało więc problem raczej leży gdzie indziej.
    A na powrocie cyrkulacji rura ciepła się zrobiła? Może hydraulik, jak u mnie, zawór zwrotny odwrotnie montował, i cyrkulacja nie ma prawa działać?

    Albo masz kilka odnóg i tą najdłuższą, z największymi oporami woda (prawie) nie płynie? Dlatego lepiej robić jedną pętlę.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek770716

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Na powrocie za pompką po jakimś czasie letnia się robi a zawór zwrotny jest w tej pompce wilo wbudowany ale już go przemontował odwrotnie i jest to samo, zresztą z załączona pompką czy bez jest ten sam efekt. Teraz będzie to jakoś inaczej przerabiał na zasadzie żeby pompką zimną wodę włączała do zbiornika w pompie ciepła.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Na powrocie za pompką po jakimś czasie letnia się robi a zawór zwrotny jest w tej pompce wilo wbudowany ale już go przemontował odwrotnie i jest to samo, zresztą z załączona pompką czy bez jest ten sam efekt. .
    Jaki to model pompki?
    Pompki z zasadzie nie maja wbudowanych zaworów zwrotnych, bo są kierunkowe, znaczy sie tłoczą wodę tylko w jedną stronę.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek770716 Zobacz post
    Witam

    Mam problem taki , że po włączeniu ciepłej wody w łazience , która wcale nie jest daleko zlokalizowana od kotłowni muszę czekać około 50 sekund żeby leciała ciepła/gorąca wodą. Mam zainstalowana pompkę cyrkulacyjna wilo , która załącza się na 5 minut co pół godziny ale nic to nie daje no nawet jak się załączała co dwie godziny to efekt bym ten sam. Pytałem się faceta , który mi składał kotłownie czy instalował zawór zwrotny i czy to może być problemem to powiedział że zawór zwrotny chyba znajduje się w tej pompce cyrkulacyjnej wilo i go nie potrzeba. Czy faktycznie zawór zwrotny mógłby poprawić sytuację? Czy jeżeli znajduje się w tej pompce to już go nie musi być??
    Gdzieś było opisane fajne rozwiązanie opisane gdzie pompa działa wtedy kiedy była potrzebna zestaw składał się z gniazdka zdalnie sterowanego ale zamiast pilota był czujnik ruchu umieszczony w łazience i to ma sens bo zanim ktoś skorzysta z kibelka czy się przygotuje do kąpieli to woda zdąży dolecieć przed odkręceniem kranu.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Gdzieś było opisane fajne rozwiązanie opisane gdzie pompa działa wtedy kiedy była potrzebna zestaw składał się z gniazdka zdalnie sterowanego ale zamiast pilota był czujnik ruchu umieszczony w łazience i to ma sens bo zanim ktoś skorzysta z kibelka czy się przygotuje do kąpieli to woda zdąży dolecieć przed odkręceniem kranu.
    I każde wejście do łazienki uruchamia cyrkulację, niezależnie od tego czy chcemy użyć wody ciepłej czy nie. Nawet jak przed nami ktoś korzystał z cw to i tak cyrkulacja bezsensu się zalaczy. A rano jak rury wyziebione a my już chcemy użyć cw to i tak jej nie ma bo czasami trzeba poczekać kilka minut. I zanim będzie cw to my już się umyjemy w zimnej.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    I każde wejście do łazienki uruchamia cyrkulację, niezależnie od tego czy chcemy użyć wody ciepłej czy nie. Nawet jak przed nami ktoś korzystał z cw to i tak cyrkulacja bezsensu się zalaczy. A rano jak rury wyziebione a my już chcemy użyć cw to i tak jej nie ma bo czasami trzeba poczekać kilka minut. I zanim będzie cw to my już się umyjemy w zimnej.
    to nic nie rób

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    I każde wejście do łazienki uruchamia cyrkulację, niezależnie od tego czy chcemy użyć wody ciepłej czy nie. Nawet jak przed nami ktoś korzystał z cw to i tak cyrkulacja bezsensu się zalaczy. A rano jak rury wyziebione a my już chcemy użyć cw to i tak jej nie ma bo czasami trzeba poczekać kilka minut. I zanim będzie cw to my już się umyjemy w zimnej.
    Własnie nie, bardzo prosto ten problem ominac, stosuje dodatkowy układ czasowy opozniajacy z regulacja czasu opoznienia. Najczesciej praktyka pokazuje ze jest od 20 do 30 min. Szukanie problemów tam gdziei ich nie ma nie prowdzi do ich rozwiazania. Jezeli chodzi o skorzystanie rano z cwu to nie wiem po co az kilka minut, wystarczy odpowiednia pompa cyrkulacyjna duzej mocy. Taka 4-5 W nie nadaje sie do takiego sterowania. Moje układy działaja i sie sprawdzaja w praktyce. Nie oznacza to ze jest 100% trafnych załaczen pompy, dla przykladu ktos wchodzi do łazienki po to aby sie uczesac, wtedy kazde załaczenie pompy jest zbedne. Na taki przypadek na razie nie ma sensownego rozwiazania.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony