dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Własnie nie, bardzo prosto ten problem ominac, stosuje dodatkowy układ czasowy opozniajacy z regulacja czasu opoznienia. Najczesciej praktyka pokazuje ze jest od 20 do 30 min. Szukanie problemów tam gdziei ich nie ma nie prowdzi do ich rozwiazania. Jezeli chodzi o skorzystanie rano z cwu to nie wiem po co az kilka minut, wystarczy odpowiednia pompa cyrkulacyjna duzej mocy. Taka 4-5 W nie nadaje sie do takiego sterowania. Moje układy działaja i sie sprawdzaja w praktyce. Nie oznacza to ze jest 100% trafnych załaczen pompy, dla przykladu ktos wchodzi do łazienki po to aby sie uczesac, wtedy kazde załaczenie pompy jest zbedne. Na taki przypadek na razie nie ma sensownego rozwiazania.
    Jest ogolić się na łyso

  2. #22

    Domyślnie

    Właśnie włączyłem pompę cyrkulacyjną z szafy PC. Działa perfekcyjnie. Oczywiście rurka cyrkulacji nie podchodzi w górnej łazience pod same krany a gdzieś w pobliże pionu, ale efekt jest piorunujący. Na parterze jest już perfekcyjnie. Woda jest od strzału w każdym kranie dwóch łazienek i kuchni.

    Tylko to sterowanie.
    Pompa cyrkulacyjna działa po podłączeniu do gniazdka. Musiałbym mieć jakąś przejściówkę do gniazdkową sterowaną poprzez wifi z górnej łazienki i ogólnie na parterze do pozostałych łazienek i kuchni.
    Można znaleźć coś takiego?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest ogolić się na łyso
    To trzeba by cała rodzinę ogolic, koszt strzyzenia przekroczy korzysci z braku załaczania cyrkulacji. Musisz kombinowac dalej.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To trzeba by cała rodzinę ogolic, koszt strzyzenia przekroczy korzysci z braku załaczania cyrkulacji. Musisz kombinowac dalej.
    E tam ja już dawno sam się strzygę maszynką kupiona 5 lat temu za 70 zyla marki remington

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    E tam ja już dawno sam się strzygę maszynką kupiona 5 lat temu za 70 zyla marki remington
    Zone tez strzyzesz (golisz) tym cudem?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Można znaleźć coś takiego?
    Dowolne smart gniazdko. U myfriendów ze 25zł/szt z darmową wysyłką (ale długo trzeba czekać), na allegro za jakieś 40zł znajdziesz ze smartem.
    Możesz je spiąć z asystentem google i powiedzieć do telefonu "OK google, włącz cyrkulację", ustawić automat że po odpaleniu pompka chodzi np. 3 minuty i się sama wyłącza.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Własnie nie, bardzo prosto ten problem ominac, stosuje dodatkowy układ czasowy opozniajacy z regulacja czasu opoznienia. Najczesciej praktyka pokazuje ze jest od 20 do 30 min. Szukanie problemów tam gdziei ich nie ma nie prowdzi do ich rozwiazania. Jezeli chodzi o skorzystanie rano z cwu to nie wiem po co az kilka minut, wystarczy odpowiednia pompa cyrkulacyjna duzej mocy. Taka 4-5 W nie nadaje sie do takiego sterowania. Moje układy działaja i sie sprawdzaja w praktyce. Nie oznacza to ze jest 100% trafnych załaczen pompy, dla przykladu ktos wchodzi do łazienki po to aby sie uczesac, wtedy kazde załaczenie pompy jest zbedne. Na taki przypadek na razie nie ma sensownego rozwiazania.
    a ja nie mam układów opóźniających, przełączających, wyprzedzających i innych tego typu. (dopisz sobie dowolnie co chcesz). mam pompę podłączoną pod sterownik kotła, wiem o której wstaje, wiec pompa 30minut wcześniej załącza cyrkulację na 3 minuty, wstaje i mam od razu goraca wodę. To samo jak wrócę(wrócimy) z pracy. Prosto, tanio i ekonomicznie.
    po południu woda nie ma czasu wystygnąć w rurach, bo zawsze ktoś użyje co jakiś czas. (4 osoby). A w nocy? A w nocy to się śpi, a nie wodę zużywa


  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ... Prosto, tanio i ekonomicznie.
    .
    Prosto - ok
    Tanio - ok
    Ekonomicznie? - uzasadnij ze jest to bardziej ekonomiczne, czy komfortowe nawet nie pytam.
    W weekendy tez zalączona rano i po południu?

  9. #29

    Domyślnie

    Ekonomicznie? - uzasadnij ze jest to bardziej ekonomiczne,
    nie udowodnię, bo nie mam sprzętu do pomiarów.
    W weekendy tez załączona rano i po południu?
    tak, tylko w innych godzinach plus dodatkowe kilka razy w ciągu dnia.
    czy komfortowe nawet nie pytam.
    i słusznie, w 95% zawsze mam ciepłą wodę od razu, w każdym razie nikt nie narzeka, ze zimna leci. zwłaszcza, że pierwsze sekundy( nawet jak nie ma cyrkulacji) leci ciepła, dopiero później zimniejsza. O ile inne rzeczy bym po usprawniał w domu, tak do cyrkulacji takiej jaką mam nie widzę potrzeby zmian.
    Oczywiście każdy ma inne wymagania, inne instalacje, itd. itp.


  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    nie udowodnię, bo nie mam sprzętu do pomiarów.
    tak, tylko w innych godzinach plus dodatkowe kilka razy w ciągu dnia.
    i słusznie, w 95% zawsze mam ciepłą wodę od razu, w każdym razie nikt nie narzeka, ze zimna leci. zwłaszcza, że pierwsze sekundy( nawet jak nie ma cyrkulacji) leci ciepła, dopiero później zimniejsza. O ile inne rzeczy bym po usprawniał w domu, tak do cyrkulacji takiej jaką mam nie widzę potrzeby zmian.
    Oczywiście każdy ma inne wymagania, inne instalacje, itd. itp.
    Nawet w godzinach gdy cyrkulacja nie jest załaczona tez zawsze leci ciepła? Cuda Panie cuda, to po co cyrkulacja? Nie chodzi mi o te pierwsze sekundy

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nawet w godzinach gdy cyrkulacja nie jest załaczona tez zawsze leci ciepła? Cuda Panie cuda, to po co cyrkulacja? Nie chodzi mi o te pierwsze sekundy
    Napisał wyraźnie przecież że:
    w 95% zawsze mam ciepłą wodę od razu, w każdym razie nikt nie narzeka, ze zimna leci. zwłaszcza, że pierwsze sekundy( nawet jak nie ma cyrkulacji) leci ciepła, dopiero później zimniejsza.
    I potwierdzam słowa napisane przez @Slawko123 bo u mnie jest tak samo z tym że nie mam cyrkulacji. najpierw leci letnia woda, potem przez chwile chłodna i potem już tylko ciepła.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Napisał wyraźnie przecież że:

    I potwierdzam słowa napisane przez @Slawko123 bo u mnie jest tak samo z tym że nie mam cyrkulacji. najpierw leci letnia woda, potem przez chwile chłodna i potem już tylko ciepła.
    Ja tez nie mam cyrkulacji, ale u mnie po dłuzszym czasie z niekorzystania z cwu leci najpierw zimna woda. Co wam podgrzewa wstepnie wode ze najpierw leci letnia a pozniej zimna nie wiem, po prostu cuda. Nie ma zródła ciepła a leci letnia.

  13. #33

    Domyślnie

    Jak nie ma cyrkulacji, albo jest wyłączona to leci zimna.
    Dlaczego najpierw leci ciepła a później zimniejsza? Ano dlatego, że większość rur leci w warstwie styropianu w podłodze i tam stygnie bardzo wolno. Ta naplywajaca zimna jest już z kotłowni gdzie rury nie mają tak dobrej izolacji. To nie cuda Panie @asolt tylko czysta fizyka.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dowolne smart gniazdko. U myfriendów ze 25zł/szt z darmową wysyłką (ale długo trzeba czekać), na allegro za jakieś 40zł znajdziesz ze smartem.
    Możesz je spiąć z asystentem google i powiedzieć do telefonu "OK google, włącz cyrkulację", ustawić automat że po odpaleniu pompka chodzi np. 3 minuty i się sama wyłącza.
    Na kryzysowe sytuacje sie przyda. Bo na dłuższą zabawę to cyrkulacja jest strasznie nieekonomiczna. Chyba ze ma sie zbiornik z 600litrów. 200 litrowy wychładza sie w tempie 2-3 stopni na godzine.

    Musze poszukać takich programowalnych elementów do przełączników świateł zewn.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 14-11-2020 o 11:16

  15. #35

    Domyślnie

    U mnie zbiornik 200l bez cyrkulacji i bez zuzywania wody schladza się od 50st. do ok 20-25 st jakieś 6-7 dni. Jak mało wody zużywam z cyrkulacją od 55 do 25 st. ok 24h lub nawet dłużej. Ogólnie zbiornik jest dogrzewany srednio raz dziennie. Wody zużywam ok 10-12m3/mc. Większość ciepła. Nawet zmywarka pobiera tylko ciepłą wodę.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Na kryzysowe sytuacje sie przyda. Bo na dłuższą zabawę to cyrkulacja jest strasznie nieekonomiczna.
    Cyrkulacja na żądanie to najtańsze rozwiązanie, bo do zasobnika trafia woda co ma ponad 20* - a jak spuszczasz ją do kanalizacji, to nie tylko płacisz za wodę i ścieki, ale też do zasobnika napływa woda o kilkanaście stopni zimniejsza, a więc i droższa w ogrzaniu.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja tez nie mam cyrkulacji, ale u mnie po dłuzszym czasie z niekorzystania z cwu leci najpierw zimna woda. Co wam podgrzewa wstepnie wode ze najpierw leci letnia a pozniej zimna nie wiem, po prostu cuda. Nie ma zródła ciepła a leci letnia.
    Miałem to samo napisać co Slawko, jak dobrze jest zaizolowana rura od cwu to takie zjawiska zachodzą, u mnie też
    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Jak nie ma cyrkulacji, albo jest wyłączona to leci zimna.
    Dlaczego najpierw leci ciepła a później zimniejsza? Ano dlatego, że większość rur leci w warstwie styropianu w podłodze i tam stygnie bardzo wolno. Ta naplywajaca zimna jest już z kotłowni gdzie rury nie mają tak dobrej izolacji. To nie cuda Panie @asolt tylko czysta fizyka.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    U mnie zbiornik 200l bez cyrkulacji i bez zuzywania wody schladza się od 50st. do ok 20-25 st jakieś 6-7 dni. .
    Masz zastosowany zawór zwrotny albo inne ustrojstwo aby gdy nie palisz w piecu pozostała cześć instalacji c.o. nie wychładzała bojlera?

  19. #39

    Domyślnie

    no mam ZZ zaraz za pompą cwu. Musi być, bez niego cuda się dzieją. A ZZ jest u nie trochę.


  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    no mam ZZ zaraz za pompą cwu. Musi być, bez niego cuda się dzieją. A ZZ jest u nie trochę.
    Ja mam zawór zwrotny na powrocie z bojlera, gdy go nie miałem ciepła woda szybka sie wychładzała.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony