dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie Immergas - prawidłowe ustawienie. Ochładza grzejniki

    Witam,

    Urządzenia jaki są to:
    - Kocioł VICTRIX 20 X TT 2 ERP
    - Rozdzielacz DIM A-BT ERP
    - Sterownik CAR V2
    - Regulator pokojowy Salus 091FL


    Napędza to na dole podłogówkę rozdzieloną na 5 stref + 1 strefa łazienka na górze. Oraz grzejniki tylko na górze, łączenie 5 sztuk.

    Dodam na wstępie, że akurat na koniec wakacji kończył mi się przegląd wiec był serwisant i wszystko niby wyczyścił i wyregulował.

    I teraz tak po długim nie używaniu kiedy w domu było 18 stopni kocioł został odpalony i temperatura na CAR V2 (jest na dole tam gdzie podłogówka) została ustawiona na komfortową 21 st. (nocną mam 20.5 st), a na Regulatorze Salus, który jest na górze identyczne parametry. Kocioł po chwili zaczął grzać i na jego wyświetlaczu temperatura była w przedziale 58-65 st. Po 3 godzinach już było dosyć ciepło, a według analogowych zegarów na zasilanie grzejników szło ok. 50 st, a na podłogę ok 40 st. Sama podłoga sprawdzana termometrem miała 26-30 stopni w zależności na jakiej pętli i gdzie się zmierzyło. Po 4 godzinach dobiło ponad 21 stopni w pomieszczeniu i ogrzewanie się wyłączyło.

    Ale teraz obserwując przez kilka dni jak działa ogrzewanie to jest trochę inaczej. Rano wstaję i działa ogrzewanie podłogowe i grzejniki, a na kotle temperatura 32-35 stopni. Zasilanie na grzejnikach i podłodze w okolicach 30 stopni. Przez co na dole mimo, że podłoga wydaje się chłodna utrzymuje mi te 21 stopni ale na górze już nie bardzo bo grzejniki też mają niecałe 30 stopni. Dopiero kiedy podłogówka się wyłączy to kocioł rozgrzeje się około 65 stopni i się wyłącza i spada temperatura do ok. 40 i znów potem grzeje, to temperatura na grzejniki idzie w okolicach 45-50 stopni i wtedy nagrzeje mi pomieszczenie do zadanej temperatury.

    W ustawieniach CAR V2 mam:
    - CH MIN 25 st
    - BUILD 10
    - OFFSET ustawia się po chwili włączona jest audoadaptacja

    Próbowałem wyłączyć audoadaptację i offset na 0 ale to samo. To samo z kręceniem pokrętłem na CAR V2 od temperatury. Obecnie jest na OTC 6.5 ale próbowałem zmniejszyć i zwiększyć to jedynie temperatura kiedy same grzejniki grzeją się zwiększa na kotle. Przy podłogówce jest nadal to samo. Zauważyłem też, że jeśli OTC jest np. na 5.5 to kocioł rozgrzewa się do 55 stopni maks, a jeśli np. OTC 6.4 to kocioł rozgrzewa się do 64 st.

    Rano człowiek wstaje i na górze grzejniki w temperaturze pokojowej może trochę cieplejsze. Na górze niedogrzane, na dole temperatura trzyma. Zdjęcie dodaje jak to wygląda na zegarach (zależy od dnia, raz na kotle jest 36, a raz 25):


  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam podobny kocioł Immergas jednofunkcyjny tylko z serii Maior i też sterowanie Salus- ale trochę inne sterowniki w pokojach tj. Salus HTRP-RF50.
    I mam to tak zrobione ze na grzejniki idzie temperatura 55 stopni. Na podłogowe 35. Na ten moment głowice mam na grzejnikach ustawione na 3, a temperaturę w pokojach na tych regulatorach Salusa na 21 stopni. Wszystko mi pasuje, rachunki niskie. Jak chcemy zrobić ciepłej po prostu przełączam głowicę grzejnika na max. Generalnie zasada taka, że w samym kotle nic tam nie grzebalismy. Wszystkim steruje Salus. Od włączenia hula jak trzeba.
    Podsumowując, moim zdaniem powinna iść większą tempera na grzejniki- minimum 50 stopni. Inaczej ich nie dogrzejesz.

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko wskazuje na to ze masz na CAR ustawione MODUL ON. Przełącz na OFF, bo tak ma być przy podziale stref z różnym zakresem temperatur.
    W DIM przełącznik S27;9 na OFF a na potencjometrze R12 (jeśli nie masz drugiej czujki pogodowej podpiętej w DIM) ustaw na 3 (max temp na mieszaczu 38*C). Wszystkie takie informacje masz dostępne w temacie >> https://forum.muratordom.pl/showthre...-opinie-porady
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 26-10-2020 o 07:20

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    wszystko wskazuje na to ze masz na CAR ustawione MODUL ON. Przełącz na OFF, bo tak ma być przy podziale stref z różnym zakresem temperatur.
    Dzięki za naprowadzenie. To samo powiedział serwisant na infolinii Immergas. Niestety w CAR jest kod 4 cyfrowy aby to zmienić lub podejrzeć. Pewnie założył do instalator. Trochę nie widzi mi się znów płacić mu 250zl za wizytę i przyjedzie 3 raz i znów nic nie zmieni i będzie to samo... Czy jest jakiś kod uniwersalny aby to odblokowywać? Chyba musi być (co jeśli serwisant zakończy działalność albo żywot) ale nie mogę nigdzie znaleźć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    Niestety w CAR jest kod 4 cyfrowy aby to zmienić lub podejrzeć. Czy jest jakiś kod uniwersalny aby to odblokowywać? Chyba musi być (co jeśli serwisant zakończy działalność albo żywot) ale nie mogę nigdzie znaleźć.
    kod 1122. Klikasz przyciskiem +/- aby wybrać odpowiednią cyfrę i zatwierdzasz OK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony