dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Instalacja c.o

    Witam. Posiadam nowy domek 115m2 partner + poddasze 100% podłogowa do tego 2 rozdzielacze parter 6 sekcji poddasze 4 i przy każdym rozdzielaczu jest zainstalowana pompa a będzie to zasilał kocioł Immergas victrix 12kw tt.( W przyszłości planuje sterowanie pokojowe ) A teraz moje pytanie czy za kotłem potrzebne jest sprzęgło jeśli są dwa rozdzielacze ? I czy w ogóle potrzebna jest pompa przy każdym rozdzielaczu czy może parter uciagnie sama pompa z pieca ?
    Ostatnio edytowane przez arekunw ; 26-10-2020 o 17:36

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Jeślimasz 2 rozdzielacze z pompami to potrzebne sprzęgło, jeśli byłaby sama pompa kotłowa to wtedy nie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekunw Zobacz post
    Witam. Posiadam nowy domek 115m2 partner + poddasze 100% podłogowa do tego 2 rozdzielacze parter 6 sekcji poddasze 4 i przy każdym rozdzielaczu jest zainstalowana pompa a będzie to zasilał kocioł Immergas victrix 12kw tt.( W przyszłości planuje sterowanie pokojowe ) A teraz moje pytanie czy za kotłem potrzebne jest sprzęgło jeśli są dwa rozdzielacze ? I czy w ogóle potrzebna jest pompa przy każdym rozdzielaczu czy może parter uciagnie sama pompa z pieca ?
    I tak z 1000 zł poszło sie .... Te pompy przy rozdzielaczach sa potrzebne jak zajacowi dzwonek przy polowaniu. Te dziesiec petli uciagnie kazda pompa kotłowa niezaleznie od mocy kotła. Zdemontuj te pompy razem z zaworami mieszajacymi bo tez takie tam są, jezeli pompa w Immergasie nie mozliwosci modulacji w zaleznosci od oporów to w przypadku siłowników i sterowania strefowego konieczne jest sprzegło i pompa która taką modulację posiada (np Wilo Yonos Pico 25/4)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    I tak z 1000 zł poszło sie ....
    w zupełności się zgadzam. Co najdziwniejsze jakże powszechna to praktyka instalatorów?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Jest to dom od dewelopera a sam nie bardzo sie znam bo to niestety nie moja dziedzina. Tylko teraz tak, czy jest sens to demontować skoro juz jest ? Co myslicie Panowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1603738168562_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	449608Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1603738168568_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	449609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1603738168552_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	449610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1603738168542_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	449611Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1603738168529_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	449612
    Ostatnio edytowane przez arekunw ; 26-10-2020 o 19:15

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pozostaw tak jak jest, pompy nie łącz do sterownika/zasilania, po pierwszym sezonie zdemontujesz i sprzedasz na A....o
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Pozostaw tak jak jest, pompy nie łącz do sterownika/zasilania, po pierwszym sezonie zdemontujesz i sprzedasz na A....o
    Czyli sprzęgło nie potrzebne i rozumiem że nie ma konieczności demontażu pomp z rozdzielaczy gdy są nie podłączone do zasilania przy wykorzystaniu jedynie pompy z kotła ?

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko chciałbym dodać że chciałbym mieć sterowanie strefami w każdym pokoju czujnik temperatury i główny sterownik w salonie np firmy t...ch

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    w zupełności się zgadzam. Co najdziwniejsze jakże powszechna to praktyka instalatorów?
    Hydraulików nieuków, o automatyce nie wspomne, ale kto ich ma tego nauczyc?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekunw Zobacz post
    Tylko chciałbym dodać że chciałbym mieć sterowanie strefami w każdym pokoju czujnik temperatury i główny sterownik w salonie np firmy t...ch
    to nie ma nic do rzeczy pod wzgledem hydraulicznym, problem jest w hydraulice. A tak przy okazji wszystkie kabelki od regulatorów jak mniemam podciagniete do szafki , ani to wygodne ani łatwe do montazu (nie ma za duzo miejsca)

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekunw Zobacz post
    Czyli sprzęgło nie potrzebne i rozumiem że nie ma konieczności demontażu pomp z rozdzielaczy gdy są nie podłączone do zasilania przy wykorzystaniu jedynie pompy z kotła ?
    Co zrobi pompa kotłowa jezeli zamkną sie wystkie siłowniki?, nie wszystkie pompy obiegowe zmiejszają swoje obroty przy braku przepływu

  12. #12

    Domyślnie

    Tak kable są pociągnie do skrzynek z rozdzielaczami. Ale rzeczywiście ciężko będzie tam upchnąć listwę sterującą ;/

  13. #13

    Domyślnie

    Chciałem również dodać że do pieca mam zamiar dokupić zasobnik c.u.w 100-120l

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekunw Zobacz post
    Chciałem również dodać że do pieca mam zamiar dokupić zasobnik c.u.w 100-120l
    To bez znaczenia jezeli chodzi o ogrzewanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co zrobi pompa kotłowa jezeli zamkną sie wystkie siłowniki?, nie wszystkie pompy obiegowe zmiejszają swoje obroty przy braku przepływu
    Szczerze mówiąc moja wiedza na temat c.o jest znikoma dlatego znalazłem się na forum by uzyskać wiedzę od ludzi mających pojęcie w temacie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Dlatego tez nie zapedzałbym sie ze stwierdzeniem ze sprzegło nie potrzebne i dodatkowa pompa tez bez sprawdzenia jak działa pompa obiegowa w Immergasie. Oczywiscie tylko w przypadku sterowania strefowego. Przy pogodowym sprzegło i dodatkowa pompa zbyteczna.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlatego tez nie zapedzałbym sie ze stwierdzeniem ze sprzegło nie potrzebne i dodatkowa pompa tez bez sprawdzenia jak działa pompa obiegowa w Immergasie. Oczywiscie tylko w przypadku sterowania strefowego. Przy pogodowym sprzegło i dodatkowa pompa zbyteczna.
    Dziękuję za porady. Jutro ma podjechać fachowiec od montażu pieca i postaram się napisać co on mi podpowie w tym temacie i czy ma rację

  18. #18

    Domyślnie

    Witam instalator zaproponował żeby na razie spróbować puścić cały układ wyłącznie na pompie z kotła i zobaczyć jak to będzie się sprawować ewentualnie gdyby okazała się za słaba to zainstalować sprzęgło z pompą przy kotle i jego zdaniem tak to powinno być prawidłowo wykonane ( bez pomp w rozdzielaczach)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekunw Zobacz post
    Witam instalator zaproponował żeby na razie spróbować puścić cały układ wyłącznie na pompie z kotła i zobaczyć jak to będzie się sprawować ewentualnie gdyby okazała się za słaba to zainstalować sprzęgło z pompą przy kotle i jego zdaniem tak to powinno być prawidłowo wykonane ( bez pomp w rozdzielaczach)
    Teraz mam dylemat czy może od razu zamontować sprzęgło z pompą przy kotle żeby tego nie przerabiać w przyszłości...

  20. #20

    Domyślnie

    Witam grono. Walczę o zwiększenie przepływu w swojej instalacji grzejnikowej do PC i w sumie zrobiłem porządek co i gdzie sie dało i widzę jeszcze jedno miejsce o które chce zapytać. W łazience mam drabinke szeregowo z podłogowym w tejże łazience. Ta drabinka jest podłączona od dołu po lewej strony. Zawsze był tam wolny przepływ ale mi to przy kotle na paliwo stale nie przeszkadzało. Teraz widzę tam potencjał zwiększenia przepływu. To jest na jednym przyłączu i po wykreceniu dlawika z tej głowicy czy jak to sie.nazywa wiem że ten przelot jest śmiesznie mały. Pytanie brzmi czy ja mogę podłączyć taka drabinke tak aby zasilanie i powrót były po innej stronie tak aby całym przyłączem płynęła woda. Niestety nie znam nazwy grzejnika. Czy muszę spuścić wodę aby stwierdzić jak to jest rozwiązane? Dziękuję
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony