dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja dachu krytego płytą OSB

    Naczytałem się, że nie wolno bezpośrednio dawać piany na dach drewniany, że trzeba zachować przestrzeń wentylowaną.
    Przypadkiem trafiłem na film https://www.youtube.com/watch?v=719N...niePiank%C4%85
    Jak to w końcu jest.
    Planowałem zrobić sufit podwieszany i wdmuchiwać celulozę - nad tym przestrzeń wentylowana.
    Jednak jeśli można, to łatwiej mi przed sufitem natrysnąć pianę i potem zrobić sufit

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś może natryskiwał pianę na pełne deskowanie z papą?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    [COLOR=#333333][FONT=Verdana]Naczytałem się, że nie wolno bezpośrednio dawać piany na dach drewniany, że trzeba zachować przestrzeń wentylowaną.]
    A nie doczytałeś że można bez szczeliny wentylacyjnej?
    Spokojnie możesz dać na pełne deskowanie bez żadnej szczeliny wentylacyjnej. Widziałem nawet jak piane kładli na membranę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Ktoś może natryskiwał pianę na pełne deskowanie z papą?
    Jak myślisz, ile czasu będzie trwało, zanim mokre deski przegniją? I kiedy użytkownik to zauważy? Kto zauważy, że lambda mokrej piany jest daleka od deklaracji?

    Mechanizm jest ten sam - więc możesz pogooglać, co się dzieje przy wełnie. Piana OK ma opór dyfuzyjny niewiele większy od wełny, więc przepuszcza parę wodną a ta, jak nie zostanie odprowadzona szczeliną wentylacyjną skrapla się.
    Tutaj masz przykład bez deskowani i z membraną - więc widać, co się dzieje gdy membrana nie wyrabia (a niby przepuszcza parę wodną - ale widać, że nie w każdych warunkach daje radę wypuścić całą).
    Jak masz papę - jeszcze cała para wsiąka w deski i pianę, jak nie ma szczeliny wentylacyjnej. Ale kiedy o tym się dowiesz? Jak wewnątrz wyjdzie grzyb i pleśń? Czy jak deskowanie pod papą będzie się zapadało pod robotnikami wymieniającymi krycie?

  5. #5

    Domyślnie

    Piana OK odpadła od razu. Kombinuję na ZK.
    Ps. Kaizen wysłałem PW odnośnie innego tematu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony