dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Som3k

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    8

    Domyślnie Skraplanie z rur spiro

    Witam , mam problem ze skraplaniem z wentylacji w domku jednorodzinnym .
    Mianowicie dom składa się z parteru oraz poddasza użytkowego które w tym roku zrobiłem .
    Na poddaszu jest lekka zabudowa gk . Nad poddaszem strych nieużytkowy gdzie własnie wyciągnałem z dołu i góry rury spiro, które są podłączone bezpośrednio do kominków dachowych . Niestety wczoraj zauważyłem że po zewnętrznej stronie rury leci woda i spada na wełne , jest tego sporo i nie wiem co dalej robić .
    Dodam, że rur spiro nie mam niczym ocieplonych . Czy ocieplenie rur wełną wystarczy ? Boję się że to nic nie da bo po prostu wełna którymi rura będzie ocieplona będzie tylko tą wodą nasiąkać
    Bardzo proszę o radę .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Som3k Zobacz post
    Dodam, że rur spiro nie mam niczym ocieplonych . Czy ocieplenie rur wełną wystarczy ? Boję się że to nic nie da bo po prostu wełna którymi rura będzie ocieplona będzie tylko tą wodą nasiąkać
    Bardzo proszę o radę .
    Ocieplenie rur wełna rozwiąże problem. Nie masz co się martwić że wełna będzie zamakać bo jak ocieplisz rurę nie będzie występowała kondensacja.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie wystarczy wełna, bo ma bardzo mały opór dyfuzyjny i para wodna przez nią przemknie i skropli się na rurze i zamoczy welnę.
    Trzeba jeszcze dokładnie zablokować przepływ powietrza i pary wodnej - folia stretch może być. Ale trzeba się postarać, żeby bylo szczelnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Som3k Zobacz post
    Dziękuję za szybką odpowiedź . Folia stretch czy może folia paroizolacyjna? taka jak na ścianki i sufit .
    Stretchem łatwiej szczelnie owinąć. Ale może być cokolwiek, co nie przepuszcza pary wodnej.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Som3k

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wystarczy wełna, bo ma bardzo mały opór dyfuzyjny i para wodna przez nią przemknie i skropli się na rurze i zamoczy welnę.
    Trzeba jeszcze dokładnie zablokować przepływ powietrza i pary wodnej - folia stretch może być. Ale trzeba się postarać, żeby bylo szczelnie.
    Dziękuję za szybką odpowiedź . Folia stretch czy może folia paroizolacyjna? taka jak na ścianki i sufit .

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wspominałem o foli bo dla mnie to oczywiste, ale jak już zostało wspomnę to można zamiast strecha użyć foli srebrnej.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Potwierdzam powyższe, czyli ocieplić wełną i owinąć szczelnie folią stretch. Dziwne, że skrapla Ci się na zewnątrz pewnie masz wsteczny ciąg, czyli zimne powietrze wchodzi tymi rurami. No ale ocieplić i tak trzeba. Przy odwrotnym przepływie skraplać się będzie wewnątrz rury i woda będzie spływać w dół, przy ociepleniu tego zjawiska nie będzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Po pierwsze.
    Woda na zewnątrz rury to prędzej nieszczelność przejścia dachowego.
    Albo wywiewka ma konstrukcję nieprzystosowaną do wentylacji i skraplająca się na niej woda, spływa nie tam gdzie trzeba.

    Ocieplić musisz.
    Zamiast kombinować z wełną i foliami kup solidną (nienasiąkliwą) izolację z kauczuku spienionego i szczelnie owiń rury.
    Izolacje są w matach samoprzylepnych, do uszczelnienia połączeń stosuje się taśmy.
    Wszystko można kupić w sklepach internetowych.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Som3k

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Po pierwsze.
    Woda na zewnątrz rury to prędzej nieszczelność przejścia dachowego.
    Albo wywiewka ma konstrukcję nieprzystosowaną do wentylacji i skraplająca się na niej woda, spływa nie tam gdzie trzeba.

    Ocieplić musisz.
    Zamiast kombinować z wełną i foliami kup solidną (nienasiąkliwą) izolację z kauczuku spienionego i szczelnie owiń rury.
    Izolacje są w matach samoprzylepnych, do uszczelnienia połączeń stosuje się taśmy.
    Wszystko można kupić w sklepach internetowych.
    Czyli rozumiem,że jak ocieple to i tak problem nie minie ?
    Średnio się na tym znam przyznaję się bez bicia . Chodzi mi po prostu o to, że lada moment na sufit pójdzie płyta gk i muszę koniecznie jakoś rozwiązać ten problem bo wełne póki co mogę dość łatwo wymienić , ale jak to zabuduję to wiadomo już później w razie mokrej wełny i dalej płyty wesoło nie będzie .

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Som3k

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kominki mam dokładnie takie jak poniżej :
    https://www.ivt.pl/page107.html
    BV Profil VENECJA
    Ostatnio edytowane przez Som3k ; 27-10-2020 o 11:40

  11. #11

    Domyślnie

    Zamiast spiro w części nieogrzewanej daj coś z PCV i owiń wełną i jakąś folią. PCV nie przewodzi tak bardzo ciepła jak aluminium ze spiro więc woda nie powinna się skraplać.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Som3k Zobacz post
    Kominki mam dokładnie takie jak poniżej :
    https://www.ivt.pl/page107.html
    BV Profil VENECJA
    Ociepl solidnie (szczelnie) i będzie ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony