dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dobór pompy do ogrzewania podłogowego

    Witam, mam rozciągniętą podłogówkę w całym domu. Dwa rozdzielacze jeden w kotłowni drugi na piętrze.

    Zasilanie z bufora 1" do rozdzielaczy, obwody po max 90m pex16. Dolny 12 obwodów, góra 10.

    Zastanawiam się czy jedna pompa 25/60 to obsłuży ?

    Czy potrzebuję pompy z autoadapt? Będę miał jeden siłownik odcinający salon bo tam mam kominek.

    Mam rozciągnięty kabel do czujnika pogodowego i zastanawiam się czy zastosować zawór z siłownikiem i sterować pogodowo podłogówką ?

    Przy jej dużej bezwładności sprawdzi się to ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Pompa 25/60 bez problemu obsłuży 22 pętle ogrzewania podłogowego, jeżeli do rozdzielaczy doprowadzone są rury miedziane 28mm lub pex 32mm nawet pompa 25/40 powinna dać radę. Jeżeli jest tylko 1 siłownik, czy nawet kilka na 22 pętle nie musi być pompa elektroniczna. Swoją drogą w salonie jest tylko 1 pętla ogrzewania podłogowego?

    Sterowanie pogodowe wg krzywej grzewczej należy załączyć. nie wiem czym grzany jest bufor, ale sterowanie pogodowe po dobrej regulacji przepływów w podłogówce powinno zapewnić stabilną temperaturę w pomieszczeniach niezależnie od temperatur zewnętrznych. Nie potrzeba wtedy żadnych termostatów pokojowych, a system staje się bezobsługowy. Trzeba tylko dobrze wyregulować przepływy w pętlach i poświęcić trochę czasu na ustawienie krzywej grzewczej. Jak to zrobić opisałem tutaj https://www.facebook.com/permalink.p...08825740947081
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 30-10-2020 o 02:29

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, salon ma 3 obiegi i kuchnia jeden. Udało mi się kupić całą grupę pompowa z zaworem mieszającym i pompą Alpha 2 32-60 z autoadapt, to mam problem z głowy.
    Brakuje mi tylko siłownika do zaworu mieszającego i sterownika pogodowego. Możecie polecić jakiś niedrogi sprawdzony regulator pogodowy ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony