dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie HRU PremAir 450 vs THESSLA GREEN AIRPACK HOME 400V

    Witam wszystkich forumowiczów

    Jestem na etapie zakładania instalacji w domu. Instalator polecił mi thessla green airpack home 400v. Z zasłyszanych opinii to prezentuje się tak, że jednostka jest ok, tylko droga, za droga jak na swoje parametry. Szperając internet znalazłem jednostkę HRU PremAir 450 jednak jest mało opinii na jej temat. Analizując karty techniczne można wywnioskować poniższe spostrzeżenia.

    ThesslaGreen airpack home 400v vs Hru PremAir:

    Max. sprawność odzysku ciepła: 95% vs 90,3%. Ale analizując krzywą na wykresie zauważyć można, że przy strumieniu 200m3/h oba mają około 88%, a przy 350m3/h Thessla 84% vs HRUpremair 87%. Czym większy przepływ tym mniejsze straty ma Hru PremAir. nie wiem czym jest to spowodowane. Wg kart producenta oba badania były przeprowadzone według tych samych norm.

    Głośność: 51dB vs 51dB (remis)

    Thessla ma filtry klasy m5 a HRU g4 więc tu wygrywa thessla

    Thessla chwali się bypassem 100% przy czym Hru premair 450 posiada bypass modulowany. Nie wiem co to znaczy?

    W obu przypadkach wentylatory EC

    Thessla ma wymiennik z polistyrenu, a hru PremAir 450 ponoć aluminiowy. Który lepszy?

    Thessla posiada regulowaną nagrzewnicę wstępną, przy czym HRU posiada za dodatkową dopłatą nagrzewnicę (300zł) i jest dwustanowa chyba.


    Poza wyżej wymienionymi różnicami (materiał wykonania wymiennika, filtry) thessla ma obudowę metalową, a HRU z EPP, gdzie producent chwali się termoizolacyjnością tej obudowy ( jednostka waży z 15kg mniej), thessla ma fajny rozbudowany steronik, a HRU prymitywny 4przyciskowy + aplikacja na telefonie z parametrami. Różnica jest jeszcze w cenie - co najmniej 2tyś zł na korzyść HRU PremAir 450.

    Czy są jeszcze jakieś parametry, na które trzeba zwrócić uwagę? Co polecacie ?


    Pozdrawiam
    rzuczek

  2. #2

    Domyślnie

    Też szukam rekuperatora. Thessla na papierze zrobiła na mnie dobre wrażenie, więc chętnie będę śledził ten wątek, o ile ktoś tu coś napisze (może znajdzie się jej użytkownik?).
    Sam się nie znam, więc nie będę zabierał głosu merytorycznie

    Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Thessla produkowana jest w Polsce, a Alnor zamawia urządzenia w chinach.
    Nad czym się tu zastanawiać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony