dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie Strop monolit ogrzewanie podłogowe na wierzchu zbrojenia

    Witam, mam kolejny pomysł żeby w syropie na wierzchu zbrojenia położyć ogrzewanie podłogowe, bez styro i anhydrytu coś na wzór ciepłej płyty fundamentowej, strop pełnozbrojony stałą fi 12, oczywiście spodziewam się gromów że nie daje styro i anhydrytu

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko jest dla ludzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko że płyta fundamentowa leży na izolacji termicznej a strop? Chcesz grzać monolit o grubości co najmniej 20 cm? I jeszcze dochodzi wielka niewiadoma czy podczas wszelakich prac budowlanych te rurki nie ulegną uszkodzeniu.
    Anhydryt nie musi być stosowany przy ogrzewaniu podłogowym, cementowe posadzki są o wiele lepsze, mniej problematyczne i tańsze.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Witam, mam kolejny pomysł żeby w syropie na wierzchu zbrojenia położyć ogrzewanie podłogowe, bez styro i anhydrytu coś na wzór ciepłej płyty fundamentowej, strop pełnozbrojony stałą fi 12, oczywiście spodziewam się gromów że nie daje styro i anhydrytu
    I na górze dzieci mają spać, jak na dole będzie ktoś oglądał TV czy co gorsze imprezę zrobi?

    A jak chcesz sterować takim systemem, jak na dole, jak rozumiem, będzie ogrzewanie podłogowe i sufitowe a na górze, gdzie zazwyczaj straty są dużo większe, tylko podłogowe?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Chciałbym tylko podłogowe, strop 16 cm, generalnie chodzi o efektywność ogrzewania gazem, tak żeby cały system pyrkał na niskiej temperaturze, wtedy sprawność kotłów kondensacyjnych jest optymalna, wiem że system będzie bezwładny ale planuje utrzymywać w miarę stałą temperaturę całym domu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Chciałbym tylko podłogowe
    To musisz na górze podłogę odizolować od stropu. Bo inaczej na dole będziesz miał sufitowe.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak nie będziesz robił przerw w grzaniu to możesz tak zrobić.
    Na parterze zaburzysz przepływ powietrza, poprzez ciepły strop, aby uzyskać konwekcje powietrza musiałbyś grzać bardziej na parterze niż piętrze i nie wiem czy dałoby się uzyskać sensowną temperaturę parteru Trzeba to policzyć czy się uda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To musisz na górze podłogę odizolować od stropu. Bo inaczej na dole będziesz miał sufitowe.
    Czy aby na pewno?
    Nie na odwrót?
    Jak odizoluje podłogę od stropu na piętrze to ciepło będzie "biło" w dół i będzie miał własnie ogrzewanie sufitowe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czy aby na pewno?
    Nie na odwrót?
    Jak odizoluje podłogę od stropu na piętrze to ciepło będzie "biło" w dół i będzie miał własnie ogrzewanie sufitowe.
    Podłoga ma być ciepła? To podłogę należy zrobić grzewczą i odizolować od spodu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podłoga ma być ciepła? To podłogę należy zrobić grzewczą i odizolować od spodu.
    W jaki sposób chcesz ja odizolować?
    A jak autor położy płytki? to takie hipotetyczne założenie oczywiście.
    Odizolować to musi ogrzewanie podłogowe od stropu a tego nie zrobi bo rurki che wtopić w strop, więc wybacz ale moja wyobraźnia tego rozwiązania jakie proponujesz nie ogarnia.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W jaki sposób chcesz ja odizolować?
    A jak autor położy płytki? to takie hipotetyczne założenie oczywiście.
    Odizolować styropianem, ewentualnie pianką albo twardą wełną.

    Mylisz podłogę z okładziną. Podłogówka, jak sama nazwa wskazuje, jest w podłodze - nie w stropie.

  12. #12

    Domyślnie

    To będzie stropówka.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Witam, mam kolejny pomysł żeby w syropie na wierzchu zbrojenia położyć ogrzewanie podłogowe, bez styro i anhydrytu coś na wzór ciepłej płyty fundamentowej, strop pełnozbrojony stałą fi 12, oczywiście spodziewam się gromów że nie daje styro i anhydrytu
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odizolować styropianem, ewentualnie pianką albo twardą wełną.

    Mylisz podłogę z okładziną. Podłogówka, jak sama nazwa wskazuje, jest w podłodze - nie w stropie.
    No właśnie, Ty mówisz o typowym ogrzewaniu podłogowym a autor tematu chce podłogówkę zrobić w stropie, czyli jak da styropian czy wełnę to oczywiście odizoluje ale wtedy nie będzie miał ogrzewania podłogowego choć bardziej adekwatną nazwa jest tu ogrzewanie stropowe.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Dokładnie podłogowe sufitowe

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Witam, mam kolejny pomysł żeby w syropie na wierzchu zbrojenia położyć ogrzewanie podłogowe, bez styro i anhydrytu coś na wzór ciepłej płyty fundamentowej, strop pełnozbrojony stałą fi 12, oczywiście spodziewam się gromów że nie daje styro i anhydrytu
    A dlaczego tak?

    O ile pamiętam to rurki podłogówki powinny być zalane minimum 5cm od góry, jak to sobie wyobrażasz w stropie? Zamiast 16 wyjdzi Ci strop ponad 20.
    Rozwiązanie pewnie do wykonalne ale technicznie trudniejsze rozkładnia rur na etapie stropu, Przegrzewania parteru prawie pewne.

    Zysków z tego nie widzę.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Patrząc na fizykę ciepło zawsze wędruje do góry, mam przykład na podstawie basenu, folia zwana solarem

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    muszkieter7 powiem tak zrobisz jak chcesz. Moje zdanie jest takie. Trzeba myśleć perspektywicznie. Dom stawia się na 100 lat a może i dłużej. Rurki w stropie nie wiadomo ile wytrzymają. Według przepisów nie montuje się instalacji w elementach konstrukcyjnych budynku, tak tu na forum ktoś cytował przepisy. Umieszczenie rurek w stropie zmniejsza jego wytrzymałość. Trzeba przeliczyć go na nowo jak chcesz wkładać do niego rurki. Dojdzie pewnie trochę betonu.
    Ponadto ktoś tu pisał o dzieciach że będzie im przeszkadzać impreza na dole. He he u mnie jest całkiem odwrotnie to mi przeszkadza impreza na górze u wnuczek.
    Ponadto z tego powodu NIE BĘDZIE żadnych oszczędności z tytułu większej sprawności gazowego kotła CO. Mogą być tylko kłopoty i to już na etapie budowy czy wykończenia.
    No ale zrobisz jak chcesz a może już zrobiłeś i szukasz potwierdzenia, że dobrze. To Twój dom, Twoja kasa i Twoje problemy.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 28-10-2020 o 07:58

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Patrząc na fizykę ciepło zawsze wędruje do góry, mam przykład na podstawie basenu, folia zwana solarem
    Nic podobnego. Do góry idą zazwyczaj ogrzane płyny i gazy (konwekcja).
    Jednorodne materiały mają ten sam współczynnik przewodzenia ciepła w każdym kierunku.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Patrząc na fizykę ciepło zawsze wędruje do góry, mam przykład na podstawie basenu, folia zwana solarem
    Możesz rozwinąć ten przykład?

    Akurat chyba nie jest trafiony, słonce nagrzewa wspomniany solar , woda u góry jest cieplejsza niż na dole i potem sie miesza , podobnie będzie z Twoim parterem.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Dołożę jeszcze do tego przykład podwieszenia żyrandola czy innej lampy na suficie. Otulina od spodu 2cm, drut nawet 1,5 cm co daje 3,5 cm i już mamy rurki z wodą. Wieszając żyrandol, przy okazji będzie prysznic w salonie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony