dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KondSmug

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie Prośba w doradzeniu i oszacowaniu ceny dachu

    Cześć,

    Jako ze dopiero się rozglądam za działką i projektem, docelowo szukam nieduzego domu (110m2). Znalazłem taki projekt:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...roduct-heading

    chciałbym się zapytać, ponieważ w projekcie nie ma tego typu dachu nad altaną, natomiast docelowo chciałbym by dach nad altaną był. Drogie takie przedwsięziecie?

    Czy polecacie jakis projekt z duzymi oknami tarasowymi naroznymi domu parterowego z duzym salonem do 100-115 m2?

    Czy projekt ktory podesłalem zmieszcze sie bez działki ze wszystkim w kwocie okolo 450-500 tys?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba chodzi Ci o zadaszenie tarasu, bo altany ja tam nie widzę.
    Trudno powiedzieć dokładnie jaki koszt będzie wykonania tej altany ale robiąc to na etapie budowy wyjdzie o wiele taniej aniżeli miałbyś robić zadaszenie już po skończonej budowie.
    Kwota jaką podałeś jest realna ale to wszystko zależy jakim systemem będziesz budował i jaki standard wykończenia domu sobie narzucisz.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KondSmug

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    ofc zadaszenie tarasu, jestem zmeczony dziś pracą .

    Z żoną chcielibyśmy na pewno duze okna tarasowe narożne i projekt zbliżony do tego z galerii z tarasem.
    Czy w cenie 500 tys mozna zalozyc ze zmieszcze się wraz z umeblowaniem, instalacjami i wykonczeniem?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Wg mnie cena nieralna . A pytanie z pierwszego postu nie rozumiem połowa tarasu jest zadaszona. Reszty z tej koperty nie zadaszysz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    Czy w cenie 500 tys mozna zalozyc ze zmieszcze się wraz z umeblowaniem, instalacjami i wykonczeniem?
    Za wykończenie pod klucz możesz się zmieścić, z umeblowaniem raczej mało prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 28-10-2020 o 15:54

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Bez szans za taką cenę nawet, jak to bez przyłączy i zagospodarowania terenu. Sama stolarka zaskoczy ceną.
    Do tego strop i dach znacznie większy - a ten wystający strop trzeba jeszcze ocieplić z dwóch stron.

    Cena instalacji to żart. CO+wentylacja wyjdą drożej, jak będą to robiły tanie firmy. A jeszcze elektryka i wodkan zostaje.

    I to przy WT2017. Jak sie załapiesz na WT2021 będzie jeszcze drożej.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak sie załapiesz na WT2021 będzie jeszcze drożej.
    Zmienili przepis i nie liczy się data złożenia wniosku tylko data pozwolenia, wiec kto złoży w 2020 i się nie załapie na PB wskazuje na WT 2021

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KondSmug

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    o wniosek raczej bede skladal w 2021.
    liczylem ze sredni koszt w archonie jest w miare aktualny i wychodzilo mi:
    Całkowity koszt robót budowlanych (I + II): 362 600,00 zł + 51 tys na instalacje.

    pozostaje 90 tys wiec zakladalem ze zadaszenie tarasu +- okna tarasowe oraz umeblowanie powinno wystarczyć.

    Jaką kwotę więc szacujecie trzeba wylozyc na calosc?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    o wniosek raczej bede skladal w 2021.
    liczylem ze sredni koszt w archonie jest w miare aktualny i wychodzilo mi:
    Całkowity koszt robót budowlanych (I + II): 362 600,00 zł + 51 tys na instalacje.

    pozostaje 90 tys wiec zakladalem ze zadaszenie tarasu +- okna tarasowe oraz umeblowanie powinno wystarczyć.

    Jaką kwotę więc szacujecie trzeba wylozyc na calosc?
    Okno narożne które pokazujesz to cena gdzieś między 10-15 tyś więc 90 tyś zniknie szybko. Klikałem z tych wizualizacji w rzuty i co ciekawe na rzucie nie ma okna narożnego i przeszklenia i zadaszonego częściowo tarasu

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KondSmug

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    @jajmar

    to prawda, tak jak pisalem w poprzednich postach chcielibysmy ten projekt zmodyfikowac w taki sposob aby dodac dodatkowo okno narozne/przeszklony taras i zadaszenie.

    Tak szacując na szybko +- dom pod klucz bez umeblowania i dzialki ile moze kosztować całościowo takie postawienie?

    Co wplywa na tak duzy koszt wybudowania tak malego metrazu? Tzn. wiem ze oszklony taras + narozne okna tarasowe + zadaszenie to dodatkowy koszt, ale jednak tutaj jest niecale 120m2 parterowka bez garażu wiec sie zastanawiam czemu wychodzą kwoty grubo ponad 500tys.
    Ostatnio edytowane przez KondSmug ; 29-10-2020 o 12:16

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    czemu wychodzą kwoty grubo ponad 500tys.
    Część kosztów jest stała albo prawie stała niezależnie od wielkości. Koszt przyłączy ten sam, koszt geodety ten sam, zagospodarowania terenu ten sam. Łazienka 4m2 będzie niewiele tańsza, niż 8m2. Armatura i osprzęt ten sam (albo niewiele droższe większe lustro czy większa umywalka).

    Część kosztów zmienia się znacznie mniej, niż proporcjonalnie do powierzchni. Zależy nam na powierzchni, a płacimy za m2 muru, izolacji, stropu itd.
    Jak mamy po zewnętrznej 7x5m i 3m wysokości muru, to powierzchnia wewnątrz niech będzie nawet 25m2 a powierzchnia ścian (które kosztują) to 72m2
    Dom 14x10m ma wewnątrz 118m2 (4,7x więcej powierzchni) a powierzchnia ścian zewnętrznych to 144m2 (tylko 2x więcej).

    Dokładając niewiele pieniędzy zyskujemy wiele m2.
    Tu masz inwestycję sprzed pewnego czasu
    http://regiodom.pl/portal/budowa/z-z...ie-udalo-wideo

    Trzeba wziąć jednak pod uwagę kilka czynników - to architekci, którzy projektowali, żeby było tanio (w praktyce architekci nie mają świadomości, jak ich pomysły przekładają się na koszty), było to jakiś czas temu, gdy i ceny były trochę niższe, i przepisy w zakresie wymogów energooszczędności również (dzisiaj trudno zbudować dom bez rekuperatora) no i mogli zbudować dom z płaskim (tanim) dachem.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KondSmug

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Część kosztów jest stała albo prawie stała niezależnie od wielkości. Koszt przyłączy ten sam, koszt geodety ten sam, zagospodarowania terenu ten sam. Łazienka 4m2 będzie niewiele tańsza, niż 8m2. Armatura i osprzęt ten sam (albo niewiele droższe większe lustro czy większa umywalka).

    Część kosztów zmienia się znacznie mniej, niż proporcjonalnie do powierzchni. Zależy nam na powierzchni, a płacimy za m2 muru, izolacji, stropu itd.
    Jak mamy po zewnętrznej 7x5m i 3m wysokości muru, to powierzchnia wewnątrz niech będzie nawet 25m2 a powierzchnia ścian (które kosztują) to 72m2
    Dom 14x10m ma wewnątrz 118m2 (4,7x więcej powierzchni) a powierzchnia ścian zewnętrznych to 144m2 (tylko 2x więcej).

    Dokładając niewiele pieniędzy zyskujemy wiele m2.
    Tu masz inwestycję sprzed pewnego czasu
    http://regiodom.pl/portal/budowa/z-z...ie-udalo-wideo

    Trzeba wziąć jednak pod uwagę kilka czynników - to architekci, którzy projektowali, żeby było tanio (w praktyce architekci nie mają świadomości, jak ich pomysły przekładają się na koszty), było to jakiś czas temu, gdy i ceny były trochę niższe, i przepisy w zakresie wymogów energooszczędności również (dzisiaj trudno zbudować dom bez rekuperatora) no i mogli zbudować dom z płaskim (tanim) dachem.

    czyli jaki budzet bez dzialki powinienem przygotowac na tego typu projekt przeslany przeze mnie? Nie wiem na jaki kredyt sie przygotować
    czy 550 tys starczy i uda mi się całość domknąć?
    kwoty 600tys raczej juz nie chcialbym brac kredytu

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    czyli jaki budzet bez dzialki powinienem przygotowac na tego typu projekt przeslany przeze mnie? Nie wiem na jaki kredyt sie przygotować
    czy 550 tys starczy i uda mi się całość domknąć?
    kwoty 600tys raczej juz nie chcialbym brac kredytu
    Pokazujesz raczej droższe rozwiązania niż tańsze, wiec tak celuj w 5-6 tyś metr za budynek na gototowo. + zagospodarowanie działki +meble. Ile dokładnie, kup działkę, dobierz, kup adaptuj projekt , wtedy możesz zlecić kosztorys inwestorski, będziesz znał poziom wydatków. Podkreślam poziom nie cenę końcową

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    czyli jaki budzet bez dzialki powinienem przygotowac na tego typu projekt przeslany przeze mnie?
    Bez projektu to zgadywanie. Ale jak ważne koszty, to wybieraj projekt, który ma na celu minimalizację kosztów - jak np. domza150tysiecy.
    Wielu kosztów nie widać na pierwszy rzut oka. Np. brak wewnętrznej ściany nośnej to oszczędność, dach płaski albo wiązary i lekki strop to oszczędność, brak wielkich przeszkleń to oszczędność.
    Jest też kwestia oszczędność teraz - czy tańsze utrzymanie, mniej serwisu czy dłuższa żywotność.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Moim zdaniem 5-6tys / m2 to gruba przesada. Moja złota rada jest taka. Zrób sobie plik w excelu i na podstawie szacunkowych danych jakie można znaleźć w necie licz sobie wszystko. Średni koszt fundamentów, ścian, zgłoś się do kilku firm sprzedających okna i poproś o wycenę. To nie muszą być ostateczne wymiary okien, ale mniej więcej będziesz już wiedział jaki to koszt. Ja wyceniałam okna rok przed wykonaniem projektu jego zarys miałam już jednak w głowie.
    Taki kosztorys powie Ci najwięcej. My zrobiliśmy w ten sposób i okazało się, że kosztorys jaki nam wyszedł był całkiem trafny. No i ważna rzecz, raczej zawyżaj znalezione widełki cenowe w necie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony