dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzone okno uchylne

    Witam, mam mały problem z oknem rozwierno uchylnym. Okno po otwarciu przechyla się tak jak by był w trybie uchylnym. Nie przechodzi odpowiednio w tryb otwarcia. Uchył działa prawidłowo. Czy w takiej sytuacji prócz prowadnicy (okucia) okiennego muszę wymienić też ramię rozwórki? Czy ramię rozwórki mogę zostawić stare? Czy są Państwo w stanie mi doradzić? Elementy jakie były by do ewentualnej wymiany to:

    Roto NT : Prowadnica rozwórki , rolka E
    250/490 FFB 411-600

    https://okucia24.com/prowadnica-rozw...o-nt,id66.html

    Oraz

    Roto NT : Ramię rozwórki K PCV 12/20-13
    250 FFB 330-600

    https://okucia24.com/ramie-rozworki-...-nt,id665.html

    Z góry dzięki za wiadomość. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez pawko89o2.pl ; 28-10-2020 o 14:52

  2. #2

    Domyślnie

    Regulowałeś na zawiasach okno?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, były regulowane. Nic to nie daje. Mogę tylko dodać, że oprócz problemu otwierania się okna w trakcie jego uchylania, jest ogromny problem z jego szczelnością w pozycji zamkniętej w okolicach górnego zawiasu.
    Ostatnio edytowane przez pawko89o2.pl ; 28-10-2020 o 12:37

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wymieniaj nic dopuki nie znajdziesz przyczyny wadliwego działania. Może po prostu okucie "rozpięło się" gdzieś na ząbkach?
    Czy jak ruszasz klamką to poruszają się wszystkie rygle? Także te po przeciwnej stronie klamki?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli wyłamał się suwak rozwórki to jednocześnie powinno przestać się przesuwać okucie po stronie zawiasów bo on też przekazuje tam napęd. Jeśli faktycznie tak się stało ramienia nie musisz wymieniać ale podczas rozpinania rozwórki i narożnika (tego przy górnym zawiasie) uszkodzi się zatrzask i powinieneś też wymienić ten narożnik.
    https://okucia24.com/naroznik-rozwor...o-nt,id65.html

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Jeżeli wyłamał się suwak rozwórki to jednocześnie powinno przestać się przesuwać okucie po stronie zawiasów bo on też przekazuje tam napęd. Jeśli faktycznie tak się stało ramienia nie musisz wymieniać ale podczas rozpinania rozwórki i narożnika (tego przy górnym zawiasie) uszkodzi się zatrzask i powinieneś też wymienić ten narożnik.
    https://okucia24.com/naroznik-rozwor...o-nt,id65.html
    Ok. Dzięki za info. Jutro się przyjrze jeszcze temu jak to pracuje i dam znać.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A czy to z opisu nie wygląda na najprostszą regulację - istotnie podnieść do góry skrzydło na dolnym zawiesie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Gość pisze że było regulowane. Pewność była by gdyby zamieścił zdjęcie tego miejsca o którym piszemy.

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko nie wiadomo jak było regulowane, bo regulacja obejmuje w pionie i w poziomie. Sama wymiana okuć nie powinna mieć wpływu na wypoziomowanie okna.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko nie wiadomo jak było regulowane, bo regulacja obejmuje w pionie i w poziomie. Sama wymiana okuć nie powinna mieć wpływu na wypoziomowanie okna.

    Jest jeszcze regulacja zewnątrz / wewnątrz / 3D ;p (siła docisku i ona też czasem może mieć znaczenie).

    Myślę że na tą chwilę wszystko zostało napisane. Założenia IVO są najdalej idące (czyli regulacje były poprawne i faktycznie coś się uszkodziło przy okazji remontu, co jest prawdopodobne).

    Bez fot konkretnego przypadku dalej nie ma co dywagować
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Sorrki, że dopiero teraz się odzywam ale lało jak cholera i nie szło okna otworzyć. Wrzucam dwa filmiki z pracy mojego uszkodzonego okna, na filmie jest przedstawione to co dokładnie opisywałem w pierwszym poście. Czyli po otwarciu okna okno jest w trybie uchylnym, kołysze się we wszystkich kierunkach oraz okno jest bardzo nieszczelne przy górnym zawiasie. Jak widać na filmie co się dowiedziałem dopiero teraz nie działają w ogóle grzybki ryglujące z "tyłu okna" - widać to na filmie. Pozdrawiam.

    Film 1

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    W końcówce pierwszego filmu widać brak suwaka w rozwórce czyli to o czym pisałem. Kup rozwórkę i narożnik i wymień.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Na rozwórce jest wyłamany suwak odpowiedzialny za "trzymanie" skrzydła w pozycji rozwiernej i dlatego sie uchyla.
    Dodatkowo jest rozpięte okucie pomiędzy rozwórką a narożnikiem lub przedłużką "na plecach."

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    W końcówce pierwszego filmu widać brak suwaka w rozwórce czyli to o czym pisałem. Kup rozwórkę i narożnik i wymień.
    Rzeczywiście widać na filmiku ewidentnie wyłamany suwak... Rozumiem, że po wymianie narożnika dolny grzybek ryglujący od strony zawiasów też zacznie pracować? Reasumując zamawiam te dwa elementy?

    Narożnik:
    https://okucia24.com/naroznik-rozwor...o-nt,id65.html

    Ramię rozwórki:
    https://okucia24.com/ramie-rozworki-...-nt,id665.html

    Jeżeli chodzi o ramię rozwórki to w tej sytuacji mam zamówić prawą? Oczywiście wymiar już zmierzony i odpowiedni typ już odczytany z okna. A prowadnicę rozwórki zostawiam w spokoju?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko89o2.pl Zobacz post
    Rzeczywiście widać na filmiku ewidentnie wyłamany suwak... Rozumiem, że po wymianie narożnika dolny grzybek ryglujący od strony zawiasów też zacznie pracować? Reasumując zamawiam te dwa elementy?

    Narożnik:
    https://okucia24.com/naroznik-rozwor...o-nt,id65.html

    Ramię rozwórki:
    https://okucia24.com/ramie-rozworki-...-nt,id665.html

    Jeżeli chodzi o ramię rozwórki to w tej sytuacji mam zamówić prawą? Oczywiście wymiar już zmierzony i odpowiedni typ już odczytany z okna. A prowadnicę rozwórki zostawiam w spokoju?
    Ramię zostaw stare, zamów rozwórkę tą którą podałeś w pierwszym poście. No i narożnik.
    A okucie na plecach zacznie przcować bo ten wyłamany suwak przekazuje też napęd dalej.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za pomoc!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko89o2.pl Zobacz post
    Dzięki Panowie za pomoc!
    Do tego służy taki przycisk pod postem . Podpisany "podziękuj" Ja nie mogę - muszę podziękować innym użytkownikom nim będę mógł dać plusika tym samym osobom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Jeszcze jedno: w związku z tym, że rozpietość stosowania rozwórek to zwykle 20 cm szerokości skrzydła i zawsze należy ją skracać to proponuję zakupić blaszkę montażową do połączenia z naroznikiem od strony klamki.
    Bez niej też się obejdzie, jednak lepiej ją mieć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blaszka naprawcza 350401.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	3,8 KB
ID:	449690

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony