dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie temperatura na wyjściu do rozdzielacza przy podłodze drewnianej

    Cześć,
    Mam instalację taką jak na zdjęciu - chciałbym uzyskać informację jaką mniej więcej maksymalna temperaturę mogę mieć na wyjściu do rozdzielacza na podłodze drewnianej (max 25 stopni)? Zakładam, że temperatura na wyjściu np 25 stopni nie oznacza takiej temperatury podłogi tylko temperaturę na wyjściu z pieca. Czy to zależy również od metrów w domu (około 120 na piętro w tym przypadku). Fotka w załączniku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fototot.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	449646  
    Ostatnio edytowane przez Insekt ; 28-10-2020 o 16:01

  2. #2

    Domyślnie

    w miejscu "O Tu" temperatura jest zależna od ustawienia zaworu 3D termostatycznego. Ten co jest pod pompą i w poziomie po lewej ma pokrętło z cyferkami 1,2,3,4,5.....


  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Slawko123,
    Tak to wiem. Pytam na jaką max temp mogę ustawić ten zawór żeby mi podłogi nie rozwalilo... 30/40/50?

  5. #5

    Domyślnie

    40-45st.C
    A najczęściej w przedziale 28-38st.C. Masz ręczna regulację, wiec ustaw sobie na ok 30st. A jak będzie za ciepło czy za zimno to wtedy skorygujesz.

    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że to ręczne ustawianie nie jest najlepsze? W zależności od pogody będziesz często korygował.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 28-10-2020 o 20:13


  6. #6

    Domyślnie

    Tak rozumiem, ale naprawdę dopiero się uczę takiego ogrzewania. Jeszcze jedno pytanie - nie wiem od której pętli/pomieszczenia jest poszczególna "probówka" czy istnieje jakiś sposób aby to sprawdzic oprócz kręcenia każdej i sprawdzania gdzie temperatura się zmienia? (Nie mam projektu jak "idzie" ogrzewanie)

  7. #7

    Domyślnie

    jak nie masz zdjęć, to przedstawiony sposób jest najlepszy a w zasadzie jedyny.

    Zakręcaj te zaworki na dolnej belce(tam chyba jest najpierw kapturek(zaslepka) mosiężny a pod nim zaworek na klucz imbusowy


  8. #8

    Domyślnie

    Pozwolę sobie tutaj zadać pytanie aby nie tworzyć kolejnego wątku - piec De Dietrich MCR 24
    Dlaczego jeżeli mam włączony tryb c.o oraz c.w.u włączony to spada temperatura cwu na niższą niż mam ustawioną (45 stopni). Jeżeli mam c.o wyłączone, a włączony tylko tryb c.w.u to temp wody jest idealna taką jaka mam wprowadzoną. Czy działa to w ten sposób, że piec "ustawia" priorytet najpierw na ogrzewanie podłogowe (c.o), a dopiero potem na wodę (c.w.u)?
    Ostatnio edytowane przez Insekt ; 29-10-2020 o 15:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony