dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie metalowego dachu kontenera morskiego

    Witam wszystkich, głowię się z tym tematem od dłuższego czasu i podjąć decyzji nie mogę, może znajdą się forumowicze albo dekarze, co mi podpowiedzą

    Otóż mam do zabezpieczenia dachy kontenerów morskich. Kontenery są używane, póki co nie ma tragedii ale od czasu do czasu zdarzy się, że pojawi się jakaś dziurka i trzeba to załatać. Istotne jest to, że w tej chwili kontenerów jest 110 i będzie pewnie jeszcze więcej, każdy to około 30m2 powierzchni do zabezpieczenia.

    Opcje są dwie. Albo czyszczę z rdzy, maluję farbą podkładową i później nawierzchniowo, a powstałe ewentualne dziury po czyszczeniu rdzy zabezpieczam lepikami dekarskimi. Oczywiście farby specjalne, antykorozyjne sprawdzone, a nie najprostszy Hammerite z marketu.

    Opcja druga to czyszczę tylko z tragicznej rdzy i wszystko traktuję jakimś lepiszczem typu dysperbit albo innym czarnym do renowacji dachów metalowych.

    Opcja z farbą powoduje to, że doskonale wiem co się dzieje z dachem kontenera, czy wychodzi jeszcze jakaś korozja i mogę na to reagować. Pewnie będę miał spokój na 10 lat, bo jak na próbę pomalowałem niewielkie powierzchnie to farba od 3-4 lat wygląda super i się źle z tym nie dzieje i dobrze rokuje na przyszłość.

    Taki dysperbit pewnie byłby jeszcze pewniejszy, uszczelnił wszystko na 99% ale tu mam obawę co się będzie działo z metalem pod spodem. Teoretycznie skoro będzie zalepione to nie powinno być dostępu wody i powietrza więc metal nie powinien dalej korodować, ale pytanie jak to będzie w praktyce. W tej drugiej opcji boję się sytuacji, gdzie wszystko będę miał wysmarowane i teoretycznie jest super ale pod spodem zaczyna to gnić i rdzewieć i za 10-15 lat okaże się, że kontenery są pordzewiałe od zewnątrz pod dysperbitem, a ja nie będę wiedział gdzie i nie będzie jak tego kontrolować i naprawiać.

    Co myślicie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Pierwsza opcja wydaje się być konkretnym i estetycznym rozwiązaniem, więc myślę że będzie lepsza
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    A to już zależy jakie jest przeznaczenie kontenerów i ile mają "przetrwać".
    Opcja pierwsza jest oczywiście najlepsza ale taniej będzie przymocować papę nawierzchniową.
    Pisząc przymocować mam na myśli przymocować mechanicznie i zgrzać na zakładach.
    Taniej i prościej nie będzie.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony