dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jeden kabel - trzy lampy?

    Witam. Piszę w takiej sprawie. Przed wejściem do domu nad drzwiami mam lampę oświetleniową, lecz chciałbym jeszcze przed domem przy ścieżce do furtki dołożyć słupki oświetleniowe, problem jest taki ze juz mam budynek ocieplony a za jakiś czas wchodzą brukarze więc mogę jeszcze kable puścic w ziemi, czy mozna dołożyć te lampy z istniejącego przewodu na wejściem?

    Czy może jakieś inne lepsze rozwiązanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Można też solarne bez roboty z instalacją.

    Zależy, ile żył ma przewód nad wejściem i kiedy mają świecić. Jeśli jest tylko ochronna, neutralna i fazowa sterowana łącznikiem, to słupki byłyby zasilane tylko w tym samym czasie co lampa. Jeśli jest więcej żył, co mało prawdopodobne, to można mieć osobno załączane. Kwestia estetycznego ułożenia kabla na ścianie (do ziemi YKY).
    Można wyprowadzić nowy obwód z rozdzielnicy na zewnątrz, przewiercając ścianę i odpowiednio uszczelniając ją, by uniknąć mostków termicznych. Najwięcej pracy.
    Kolejna opcja to podłączenie do innych obwodów - wolnostojący budynek z zasilaniem, brama itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy lampy solarne dostępne obecnie na rynku są zadowalające? Jedyne z jakimi miałem styczność to kule solarnego z marketów.

    Czy można dostąc na rynku godne uwagi słupki solarne? Z góry dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony