dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zbrojenia i zalewanie ławy

    Witam,

    Dołączam zdjęcie projektu ław fundamentowych. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3CD7375D-D787-4534-B586-288C9FCB15B1.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	449668

    Mam kilka Pytań dotyczących wykonania.

    Po pierwsze widać na projekcie przesunięcie zbrojenia w stronę istniejącej części budynku. Powiedzcie mi tylko, czy zbrojenie nie będzie wtedy zbyt mało otulone betonem ? Ile przyjąć przysunięcia od istniejącej ściany ( dylatacja ze styropianu 2cm ) ?

    Druga sprawa, czy moge prosić kogoś o przesłanie prostego rysunku jak łączyć narożniki i ( niewiem jak to fachowo nazwać literę T ) ponieważ w widzę ze ludzie robią to w rożny sposób tylko który jest prawidłowy. Oraz czy dobrze rozumiem jeżeli w projekcie mam przewidziany zakład L po 60 cm to każdy pręt który będzie łączył L i T ma być ucięty na 120 cm i zagięty w połowie.

    Trzecia sprawa to wibrowanie jak to zrobić prawidłowo i jakiego wibratora użyć ? Lepiej wypożyczyć coś lepszego czy kupić chińczyka z all..

    Z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CFA71-D87-1-C8-C-4695-9-CEA-96-ECCD1-A7580.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	449669
    Przesyłam zdjęcie jeszcze raz bo jakaś słaba jakość wyszła i link bezpośredni
    https://i.ibb.co/R6T18DK/CFA71-D87-1...CCD1-A7580.jpg

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chce mi się tego czytać, bo jestem zmęczony po pracy. Mam prawo?
    Co do zbrojenia, jeżeli otulina z betonu mam mieć, powiedzmy 3,5 cm, to mam mieć tyle, choćby skały sr... Z tym się nie dyskutuje. Jeżeli są jakieś wątpliwości, to pytamy konstruktora i kierownika, nie forum.
    Co do zakładów przy zbrojeniu, również pytać kierownika. Przy okazji, pamiętać, że zakład, to zakład i jeżeli ma być po 60 cm, a pręt ma iść przez belkę, to już tego zakładu nie będzie przy pręcie 120 cm. Zakład 60 cm oznacza, że na długości 60 cm oba te pręty będą razem. Trudno tego nie rozumieć

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Nie masz przesuniętego zbrojenia tylko z tego co widzę chyba ścianę fundamentową. Poza tym że dałeś 3 razy zdjęcie to nada nic na nim nie widać. Łaczenie narożne robisz łącząc pręty wewnętrzne z zewnętrznymi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post

    Trzecia sprawa to wibrowanie jak to zrobić prawidłowo i jakiego wibratora użyć ? Lepiej wypożyczyć coś lepszego czy kupić chińczyka z all..
    Miałem ten sam dylemat i kupiłem wibrator z allegro za jakieś 150 zł (znajdziesz bo jest tego sporo). Początkowo byłem sceptyczny, ale po użyciu byłem w szoku jak on ułatwia rozprowadzenie tego zalewanego betonu(a zalewałem B25).
    Nawet jak będzie jednorazówka to i tak warto. Grunt żeby do końca zalewania wytrzymał

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, nigdy nie miałem odczynienia z budową domu i z czytaniem projektów, byłem pewien ze chodzi o przesunięcie zbrojenia. Jeżeli chodzi o łączenie zbrojenia w narożnikach to jest raczej łatwe do zrozumienia, natomiast jeżeli chodzi o łączenie prostopadle? Wyglada tak samo ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony