dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Exclamation STROP duża rozpiętość, proszę o pomoc.

    Witam, jak w tytule, ekipa budowlana wykonała mi strop z betonu b25(grucha) o rozpiętości 5.75x5.75, strop jest zazbrojony drutem fi12 wiązanym krzyżowo z oczkiem 15cm, z tym że wykonana została jedynie jedna warstwa zbrojenia i tutaj moje pytanie do fachowców, czy jest ryzyko pęknięcia/wygięcia się stropu? 16cm grubość, nie wykonałem jeszcze posadzki na stropie(uzytkowe poddasze) boję się, że mogę mieć problemy jak dociąże strop o kolejne 5ton mioxkreta, prosiłbym o odpowiedź pozdrawiam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    A co to wykonali sobie ot tak z głowy?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    A co to wykonali sobie ot tak z głowy?
    Tak, tak niestety wyszło, pośpiech zły doradca, teraz już za późno na architekta choć wszystko było przeliczone przez kierownika budowy, którego znam od dawna i wiele jego domów stoi w okolicy, aczkolwiek martwię się, że nie przyłożył do tego wystarczającej uwagi stąd moje pytanie do ludzi, którzy mają szerokie pojęcie o sztuce budowlanej, czy jest się czym martwić, odpuścić posadzki?
    Ostatnio edytowane przez jadanios ; 29-10-2020 o 20:58

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadanios Zobacz post
    Tak, tak niestety wyszło, pośpiech zły doradca, teraz już za późno na architekta choć wszystko było przeliczone przez kierownika budowy, którego znam od dawna i wiele jego domów stoi w okolicy,
    Wolałbym, żeby mi przeliczył konstruktor a nie kierownik budowy.
    Z opisu trochę wynika, że ten kierownik to typu Paaaanie ja tak od 30 lat robię.

    A to, że domy stoją to nic nie znaczy. Poniższy budynek stał i funkcjonował od lat 80 XX w. do 2018 (jak teraz to nie wiem).

    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony