dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator w szafce ???

    Witam !

    Mam rekuperator Alnor ministair 250. Nieduży kompaktowy rekuperator o wydajności 220m3. Jest on w pomieszczeniu gospodarczym. Do najcichszych nie należy i czym wyższe obroty wentylatorów i wydajność tym większy hałas w pomieszczeniu.

    Wiem że sporo osób ma zbliżonej wydajności rekuperatory i zapewne zbliżony problem.

    Myślałem aby przenieść jednostkę na nieogrzewany strych , ale to znów przeróbki a później zabawa w ocieplenie jednostki z rurami bez pewności że nie ucierpi na tym sprawność urządzenia.

    Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.
    Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

    Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?
    Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?
    Dzięki !
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    .

    Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.
    Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

    Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?
    Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?
    Dzięki !
    Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.
    Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.
    Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem
    Szafka jakaś specjalna ? Dużo większa od reku ? Sam robiłeś czy kupiłeś gotową szafkę ?
    Może jakieś zdjęcie ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Myślę że zamknięcie hałasu w szafce jest dobrym pomysłem.
    Widziałem takie rozwiązanie w lokalach biurowych na wynajem. Reku, nazwy nie pamiętam, było schowane w szafce kuchennej wiszącej w kuchni.
    Po otwarciu szafki hałas z reku był bardziej słyszalny.
    WM była tak zaprojektowana że w każdym pomieszczeniu był nawiew i wywiew.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szafka jakaś specjalna ? Dużo większa od reku ? Sam robiłeś czy kupiłeś gotową szafkę ?
    Może jakieś zdjęcie ?
    Proszę. Stolarz robil:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201030_215206_copy_1280x960.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	449706
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Ale po co wyciszać reku w gospodarczym? Ja mam włazience, za murkiem, nad pralką. jeszcze bez drzwiczek, ale hałas nie jest uciązliwy. Poza łazienką niesłyszalny. Dziwne.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po to, by nie było go słychać wcale...
    Poza tym - tak mi się bardziej podoba

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony