dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Schody drewniane - na chudziaku czy na wylewce?

    Schodów miało nie być, ale będą - na czym muszą się oprzeć schody drewniane - na chudziaku nie ma żadnego dodatkowego fundamentu pod nie. Czy drewniane mogą stać na wylewce?

  2. #2

    Domyślnie

    Musza być na wylewce a w zasadzie na ułożonej docelowo podłodze (panele czy płytki).
    W miejscu docelowym gdzie będą opierały sie schody daj grubsza wylewkę i przy zalewaniu wylewki dozbrój to miejsce, będzie to wystarczająco wzmocnione.
    Jaki typ schodów planujesz dać?

  3. #3

    Domyślnie

    Taki jak w linku tylko obudowane. Wylewka będzie anhydrytowa.
    http://www.baranskidrzwi.pl/images/schody/20.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    To musiałbyś zrobić w miejscu oparcia schodów i tam gdzie jest podpierający słup wylewkę betonową, anhydryt może nie wytrzymać.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wic1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    129

    Domyślnie

    Witam,
    To ja mam zbliżone pytanie. Mam zamiar robić schody samodzielnie zamawiając wycięcie z blatów w castoramie.
    Sprawa następująca. O ile ścianki nad trepami wypada wyrównać by nie bylo lipy z dopasowaniem schodów to jak wygląda z obsadzeniem trepów?

    Czy podłoże musi być równe czy nie ma to sensu i skupić sie jedynie na wysokości?
    Pytam gdyż sąsiad robił sam schody, kupił piłę z zagłębiarką, frezarkę, wycinał płytę a kartongipsu, przymierzał i obsadzał acz wcześniej zrobił mini wylewkę per stopień z foremek kartongipsowych.

    Co o tym myślicie?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie musi być równe ponieważ możesz obsadzić je na „fishery do trepów”, wiercisz w podłożu i mocujesz 4-6 wkrętów i to je ładnie poziomujesz na to nakładasz stopień, pod trep piankę niskorozprężną, którą ma dodatkowo przykleić trep i finito.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony