dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rico_hv

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-106
    Posty
    4

    Domyślnie Pomoc i ocena aranżacji małego mieszaknia 49m2

    Witam .Zakupiłem mieszkanie od dewelopera . Pierwszy kwartał przyszłego roku ma być oddane . Więc czas najwyższy rozplanować sobie mniej więcej rozkład mieszkania. Dużego pola popisu nie ma bo tylko 49m2 ale mieszkanie będzie dla 1 osoby więc spokojnie starczy . Niestety mieszkanie jest już w ostatniej fazie i nie ma zbytnio możliwości zmian . Największy dylemat mam z salonem i aneksem . Dlatego chciałbym żeby ktoś zerknął na to bardziej profesjonalnym okiem niż moje czy takie rozkład jest odpowiedni . Dodam 4 zdjęcia ( 1 zdjęcie projekt dewelopera , drugie zdjęcie moja pseudo aranżacja , 3 zdjęcie projekt kuchni , 4 zdjęcie moja pseudo wizualizacja w vox bo innych programów nie umiem obsługiwać kolory są przypadkowe i brakuje kilku rzeczy bo nie potrafię ich dodać albo ich nie ma)

    Co do samego mieszkania :

    Na wejściu hol po prawej stronie będzie zabudowana szafa przez stolarza (największa jaka wejdzie do momentu by drzwi od łazienki się otwierały na spokojnie będzie to miejsce na kurtki / buty + odkurzacz + deske do prasowania itp ) zakończona tapicerowanym siedziskiem ( na wizualizacji nie ma bo nie było takiej opcji ). Odrazu za drzwiami lustro .

    Salon z aneksem - ściana z kuchnią ( dodaje projekt kuchni ) jedyne wydaje mi się rozsądne rozstawienie wszystkiego . + mała wyspa z wysokimi krzesłami do zjedzenia śniadania / kolacji . Czy piekarnik może być obok zmywarki ? ( piekarnik używany kilka razy w roku )

    Na jednej ścianie TV tak jak w projekcie ( bo wszystkie przygotowane jest na tej ścianie pod TV + chciałbym jakiś większy narożnik tak jak rozrysowałem jakieś mały stolik .

    Łazienka - bez zmian bo dużego pola popisu nie ma - mały prysznic 80x80 albo jak się uda to 80x90 jeszcze myślałem nad 1 ścianą tylko typu walk in . Obok mała umywalka + obok WC w rogu pralka zabudowa a nad nią piec dwu funkcyjny .

    Sypialnia nr 1 - duża szafa na wejściu typu ( komandor ) + duże łózko min 160 cm szerokości + stolik nocny . na jakiejś ścianie małe biurko ( w sumie to kawałek blatu na laptopa )

    Sypialnia nr 2 . - narazie zostanie graciarnią

    Czy może ktoś na to zerknąć i ocenić ? Doradzić? Przechodziła mi jeszcze myśl by przenieść TV na ścianę na przeciw kuchni ale czy to ma sens ? Dało by się to jakoś inaczej rozplanować by było funkcjonalnie ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qwzzzzzzzzzzz.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	449721 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan - Kopia.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	449723 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt MEBLE KAM.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	449724 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arrangement.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	449722

    Nie wiem czemu zdjęcia są takie małe dodaje linki :

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1c6de5ae875b56df
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/cb76a39997719104
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/767d51db64e37cde
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/4e6fb9db8b6cfecc
    Ostatnio edytowane przez rico_hv ; 31-10-2020 o 15:57

  2. #2

    Domyślnie

    Tv na drugą ścianę, na przeciw kanapa, a za nią stół. Żadnych wysokich krzeseł. Te znajdziesz w barze. Z prawej masz ciąg komunikacyjny do pokoi, tv lepiej też bokiem do okna. W drugim pokoju zrób se gabinet.
    Ładne 49m2.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rico_hv

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-106
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sam TV na drugiej ścianie chodził mi po głowie i własnie to że będzie bokiem do okna a nie tyłem od kanapy . Ale nie bardzo rozumiem gdzie za kanapą miał bym włożyć jeszcze ten stół ? Chciałem własnie zrezygnować z stołu ponieważ w domu jem tylko śniadania / kolacje więc wydaje mi się że mały blat barowy ( wyspa ) bardziej by się sprawdził niż na 21 m upychać jeszcze stół .

    EDIT : Teraz mi się przypomniało że na ścianie na przeciwko kuchni jest grzejnik ..... więc przełożenie tam TV jednak jest nie możliwe . Więc muszę zostać przy mojej opcji .

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym w tym małym pokoju z balkonem zburzyła kawałek ściany od salonu i zrobiła tam kącik telewizyjny.
    A w kuchnio salonie zrobiła kuchnię ze stołem i ewentualnie biurko.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	450136
    Ostatnio edytowane przez E-Rzecznik Śnieżka ; 11-11-2020 o 23:25

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rico_hv

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-106
    Posty
    4

    Domyślnie

    Analizując wszystkie za i przeciw Jednak TV zostanie przeniesiony na ścianę na przeciwko TV nie wiem dlaczego chciałem być tyłem do tak dużych okien tym bardziej że padało by światło w TV . Problemem będzie grzejnik który znajduje się na tej ścianie ale myślę że jeśli będzie odpowiednio zabudowany i nie będzie typowo pod TV to chyba mógł by tak zostać . ( z tego co wyczytałem nie bardzo by TV był idealnie nad grzejnikiem ) Na ścianie na której miał bym początkowo jest podobno większa ilość gniazdek pod TV + złącze antenowe ( ale da się chyba to wszystko przenieść bez większych kosztów ??? )

    propozycja @ciężkiprzypadek odpada . Nie chce ruszać tego pokoju tym bardziej że był by to bardzo mały kącik a znowu kuchnio salon za duży .

    propozycja @E-Rzecznik Śnieżka - I tu właśnie mnie zastanawia dlaczego na tym forum tak wielu doradców odradza stół barowy / wyspę i za każdym razem jest proponowany stół . To moje pierwsze mieszkanie więc może z czegoś nie zdaje sobie sprawy ale przeglądając większość internetowych aranżacji małych aneksów to własnie kuchnia od salonu jest oddzielona taką jak by wyspą . Pozwala to własnie w jakiś sposób oddzielić kuchnie od salony i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca . Wiadomo że może wygoda jest mniejsza ale są teraz fajne wysokie krzesła z oparciem który też zdały by egzamin . A stół z krzesłami zajmuje dużo więcej miejsca dodatkowo ten stół w propozycji mógł by być własnie jak najmniejszej wielkości czy dla 2 osób . A zależało mi też na większym narożniku dla np 4 osób a ten w propozycji parząc na wielkość pokoju jest bardzo miniaturowy ( 2m ) . Byłem na tym mieszkaniu tylko 1 raz jak narazie i naprawdę wydawał mi się mały ten salon z aneksem więc nie chciał bym by był bardzo zagracony więc teraz mam dużą zagwozdkę czy stół barowy czy jednak zwykły mały stół .
    Reszta z tej propozycji albo pokrywa się z moją albo odpada - fajny pomysł z łazienką nawet nie pomyślałem o tym ale znowu wiązał by się z dużymi kosztami na co raczej nie będę mógł sobie pozwolić bo blok już jest w ostatniej fazie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arrangement (1)22.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	450334

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Wyspa kuchenna zajmuje dużo miejsca, powinna być odsunięta min 120cm od zabudowy kuchennej i jest mniej mobilna niż stół (nawet ruchoma wyspa). Stół może być rozkładany (w razie potrzeby) i przestawiany (gdy przyjdą goście). Z wyspą takich możliwości nie ma, dlatego w niedużym mieszkaniu lepiej sprawdzi się stół.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony