dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła na ekogroszek

    Witam,
    Jeszcze przed zimą postanowiłem wymienić piec na ekogroszek (obecnie posiadam zwykły zasypowy). Jaki kocioł polecacie?
    Zastanawiam się nad Defro sigma E 12 KW. Powierzchnia do ogrzania około 220 m^2. Dom ocieplony styropianem 15 cm, połowa poddasza użytkowa - ocieplona, druga połowa jest strychem - strop ocieplony.
    Myślę, żeby dać obwód zamknięty, choć rozważam również dodanie wymiennika i zrobienie dwóch obwodów, otwarty dla kotła oraz zamknięty dla instalacji.

    Dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja nie polecam defro , poszukaj skamp z palnikiem dwupaliwowym technix on ma zapalarkę do pelletu oraz ekogroszku , sam zapali sam wygasi i prawdopodobnie tańszy od defro i bardziej sprawny i uniwersalny .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    sam zapali sam wygasi
    Gadżet który będzie potrzebny z 2 razy w roku. Do tego połączenie kotła na pellet i ekogroszek jak dla mnie beznadziejne. Jedno paliwo smoli drugie super czyste. Kocioł na węgiel musi być prosty w obsłudze i wydajny w odbiorze ciepła.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Gadżet który będzie potrzebny z 2 razy w roku. Do tego połączenie kotła na pellet i ekogroszek jak dla mnie beznadziejne. Jedno paliwo smoli drugie super czyste. Kocioł na węgiel musi być prosty w obsłudze i wydajny w odbiorze ciepła.
    No nie do końca masz rację bo podłączając sterownik pokojowy który kontroluje temperaturę w pokojach zaoszczędzisz masę opału , pomyśl o tym tak mając podłogówkę która nagrzeje i trzyma cały dzień ciepło a w dodatku na placu temp niezbyt wysokie to taki piec może stać i dobę a jak zajdzie potrzeba to sam po dobie rozpali nagrzeje i znów się wyłączy , a samo przejście na pellet np latem to zaślepienie jednej kryzy i wymiana podstawki palnika taka blaszka z innymi otworkami napowietrzającymi ot cała filozofia ,

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    pomyśl o tym
    Masę opału to możesz zaoszczędzić zwykłymi zaworami i głowicami termostatycznymi na źródłach ciepła pracujących ciągle nie dopuszczając do wychłodzenia układu. Jeśli warunki energetyczne budynku dają tak niskie zapotrzebowanie na ciepło aż się prosi zastosować kocioł pelletowy który daje o niebo więcej możliwości i reakcji na zmienne warunki. Tu nie chodzi o wymianę blaszki tylko o czystość paliwa na które jest narażony wymiennik kotła.

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Widać że nie wiesz o czym gadam , ja mówię właśnie o kotle albo palone pelletem albo ekogroszkiem do wyboru i na tym palniku są 5 klasa czy to pellet czy to ekogroszek . nie koniecznie ten ale coś w ten deseń https://cokamar.pl/kotly/248-sekom-t...-bio-10kw.html

  7. #7
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To ten palnik SV 200
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-sv200/page/9/
    Kup go mówili będzie fajnie mówili.

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To ten palnik SV 200
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-sv200/page/9/
    Kup go mówili będzie fajnie mówili.
    Nie w tych co ja pisż są już zmodyfikowane palniki z zapalarką do węgla i pelletu .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony