dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ale wymaga to trochę zabawy ze sterowaniem, przepływami itp.
    I tu pewnie zabraknie wiedzy i umiejętności.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Inna opcja to klimatyzator w dobrym punkcie w domu.
    To też jest jakiś pomysł na przyszłość (jak rozwalę podłogę na strychu - wtedy poprawie i WM i net i klimę dam), ale punkt byłby taki, że mało kucia i brzydota jedn. wew. mało by drażniła.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja używam chłodnice, bo grzechem byłoby nie użyć dolnego źródła, a osuszanie to tylko uzupełnienie układu.
    Gdyby nie to, to bym robił klimę, najlepiej kanałową.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #43

    Domyślnie

    Używam kanałów wentylacji mechanicznej do wtłaczania zimnego powietrza z klimatyzatora przenośnego przerobionego na kanałowy (4kW). Wszystko pracuje w obiegu zamkniętym, po 12h ciągłej pracy mam stężenie CO2 nie wyższe niż 800ppm. Klimatyzator chłodzi powierzchnię ~150m2. Jestem w stanie utrzymać temperaturę na stałym poziomie (22-26*C, w zależności od lokalizacji pomieszczenia i wilgotność w granicach 40%) Warunek przymknięte rolety na oknach.

    Moc mogłaby być większa, bo nie mam efektu "WOW jak tu zimno", ale obiektywnie wystarcza. Klimatyzator wtłacza ok 500m3/h.

    Tym co się dopiero budują polecam pociągnąć dodatkowe kanały do klimatyzacji (mogą być nawet peflexy 75) i pompować np wodę lodową do chłodnicy z pompy ciepła - ja nie chcę już pruć scian więc mam położone do pomieszczeń pexy do wody lodowej i powieszę w newralgicznych miejscach splity. No ,ale to jak kupię PC.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 18-06-2021 o 11:51

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Chyba nie mam dużych potrzeb chłodniczych. Coś pomyślę nad chłodzeniem/osuszaniem powietrza wentylacyjnego.

    Dziś 33-34 *C (w cieniu) a w domu mam 23,5-24, bez chłodzenia, bez zasłaniania rolet.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 18-06-2021 o 15:36 Powód: temp
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #45
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Chyba nie mam dużych potrzeb chłodniczych. Coś pomyślę nad chłodzeniem/osuszaniem powietrza wentylacyjnego.

    Dziś 33-34 *C (w cieniu) a w domu mam 23,5-24, bez chłodzenia, bez zasłaniania rolet.
    A z ciekawość zerknąłem ile mam u siebie w salonie, z takimi przeszkleniami. Rolet nie posiadam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210618_200221_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	457218

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grabiec

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    3

    Domyślnie Minimalna temperatura nawiewu Rekuperator ThesslaGreen jak obniżyć?

    Czy ktos wie jak w Rekuperator ThesslaGreen 650v obnizyc temp nawiewu temp ponizej 15stopni? Przy założonej chłodnicy sterowanie wylacza chłodnice wlasnie po osiganieciu 15 stopni. Wiem ze punkt zraszania i tak dalej. ale chcialbym przynajmniej o 3 stopnie obniżyc.
    Prosba o wypowiedź osoby która to potrafi zrobić. Dziekuje

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wic1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cześć,

    Tak więc jest rekuperacja z funkcją chłodzenia i grzania.
    Tak chłodzi... z tym, że musi pracować od rana bo jak doprowadzimy do nagrzania się budynku (ściany itd) to pół dnia zbija temperaturę wyjąc na maksa.

    Jeśli ustawimy chłodzenie to i tak często rekuperator chodzi na maksa by utrzymać chłód.

    Efekt?
    Na zewnątrz w słońcu 30 (jak nie lepiej), upał jak z-kur Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ma%u0025C5%u002582y-kurczak-ikona-ilustracja-emoji-ma%u0025C5%u002582a-kurczaka-w-bia%u0025C5%u0.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	462398
    W domu przyjemne 24-25 stopni. To na plus... działa i chłodzi a nawet bym powiedział że miejscami robiło się za simno (mówi to ktoś kto testował siedząc przy kompie cały dzień w ubraniu typowo letnim (lub czasem w galotach).

    Minusy?
    Na pełnej parze to nieźle darła japę... no słychać te rury i to mocno. Firma jakoś się miga, że w umowie nie było 'wyciszenia' i mam teraz zabawe. podobnie ze sterownikiem z wyświetlaczem, tostałem taniego sianoxa zamiast ten łatny wifi itd. Niemniej działa... i chłodzi.

    Grzanie któregoś razu przetestuję ale boję się bo ceny prądu i wszystkiego duże.

    Grunt że działa B_B




    EDIT: Grzanie...
    Chwilowo testuję bo w dobie dzisiejszych czasów zwyczajnie boję się rachunków.
    1. Powietrze w domu 20 stopni
    2. Temperatura na zewnątrz 0 stopni
    3. Temperatura nawiewanego powietrza 28 stopni przy mocy wymiennika 10% (obiecujące)
    4. Żona wpieniona bo jej poniżej 24 stopni jest zimno :/
    Ostatnio edytowane przez wic1 ; 05-12-2022 o 14:54 Powód: grzanie

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony