dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rolety Fakro AZR (z-wave) i centrala

    Mam dwie centrale : Somfy Tahoma (z adapterem z-wave) oraz HomeWIzarda (tanio znalazłem więc kupiłem szczególnie ze ma mozliwosc sterowania po IP).
    Natomiast nie potrafie zmusić ani jednej ani drugiej centralki do sterowania rolet Fakro AZR sterowanych pilotem. Fakro twierdzi że jest to z-wave ale ani jedna ani druga centralka nie widzi ani pilotów ani rolet. Ktoś podpowie czy się da sterować roletami Fakro ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    w przypadku bramki Tahoma, trzeba się doposażyć w dwa moduły:
    1. ZWMA1 Fakro
    2. Izumo Shutter Somfy Io-homecontrol.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Dzień dobry,
    w przypadku bramki Tahoma, trzeba się doposażyć w dwa moduły:
    1. ZWMA1 Fakro
    2. Izumo Shutter Somfy Io-homecontrol.

    Oooo , dziękuję za odpowiedź w sumie też znalazłem odpowiedź na forum Somfy że Somfy Tahoma nie jest kompatybilna z Fakro po z-wave. (https://forum.somfy.pl/questions/166...-wave-na-rynku)


    Ale pociągnę dalej temat do czego Izumo Shutter Somfy skoro ja mam rolety Somfy sterowane z Somfy Tahoma. Czy dobrze rozumiem ze wtedy wystarczy ZWMA1 Fakro do sterowania rolet Fakro z Tahoma ? Jak wtedy należy dodawać poszczególne rolety ?

    EDYTA :
    aby była jasność chodzi o rolety Fakro ARZ Solar w ilości 6 szt więc nie chce mi się ich ręcznie sterować. Rolety Somfy do pozostałych okien są ustawione na wieczór i zamykają się same po zmierzchu a otwierają o 6:00. To samo chciałbym zrobić z Fakro

    EDYTA 2.
    Coś czuje że założył Pan/Pani że mam rolety gdzie mogę się "wpiąć" z przewodami (sterowane elektrycznie a nie wyłącznie zdalnie jak w przypadku rolet Solar)

    EDYTA 3:
    Czytam "internety" i czuje że popełniłem błąd z zakupem tych rolet Fakro ....
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 02-11-2020 o 19:25
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    przesyłam odpowiedzi na Pana zapytania. Mam nadzieję, że uda nam się rozwiać wszystkie wątpliwości.

    Do czego Izumo Shutter Somfy skoro ja mam rolety Somfy sterowane z Somfy Tahoma. Czy dobrze rozumiem ze wtedy wystarczy ZWMA1 Fakro do sterowania rolet Fakro z Tahoma ? Jak wtedy należy dodawać poszczególne rolety ?

    Aby sterować produktami Fakro Z-Wave z poziom Somfy Tahoma należy zastosować dodatkowe moduły: Izymo Shutter Somfy Io-Homecontrol oraz ZWMA1 Fakro Z-Wave.
    W celu wyjaśnienia:Tahoma komunikuje się z Izymo Shutter w systemie Io-Homecontrol, natomiast ten "zwiera do fazy" wejście potencjałowe w module adaptacyjnym ZWMA1, które z kolei komunikuje się z roletami w systemie Z-Wave.
    Rolety należy odpowiednio skonfigurować dodając je do modułu ZWMA1 za pomocą odpowiedniej procedury zawartej w instrukcji programowania.

    EDYTA :
    aby była jasność chodzi o rolety Fakro ARZ Solar w ilości 6 szt więc nie chce mi się ich ręcznie sterować. Rolety Somfy do pozostałych okien są ustawione na wieczór i zamykają się same po zmierzchu a otwierają o 6:00. To samo chciałbym zrobić z Fakro

    W tym celu należy zastosować pilota ZRS24. Zaawansowany kontroler radiowy Z-Wave posiada funkcjonalność o nazwie SCENY. Zastosowanie Scen pozwala na autonomiczne uruchamianie urządzeń Z-Wave o dowolnej porze dnia i nocy.

    EDYTA 2.
    Coś czuje że założył Pan/Pani że mam rolety gdzie mogę się "wpiąć" z przewodami (sterowane elektrycznie a nie wyłącznie zdalnie jak w przypadku rolet Solar)

    Zarówno opcja I: Izymo Shutter + ZWMA1 jak i opcja II: ZRS24 pozwala na zrealizowanie sterowania drogą radiową, bez konieczności "wpinania" przewodów do rolety.

    EDYTA 3:
    Czytam "internety" i czuje że popełniłem błąd z zakupem tych rolet Fakro ....

    Naszym zdaniem, rolety FAKRO ARZ Solar (Z-Wave) to bardzo dobry wybór. Będzie Pan zadowolony z naszego produktu, a w razie jakichkolwiek pytań technicznych, jesteśmy do dyspozycji.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź ,

    rozwiązanie z IZYMO i ZWMA1 jest .... całkiem kosztowne . Mam 6 rolet co oznacza : 6x IZYMO i 6x ZWMA1 , czyli koszt = 6x ~500 + 6 x ~216zł to daje jakieś ~4300 zł .
    Można się zastanowić nad użyciem ZWMA4 (ma możliwość sterowania 4 urządzeniami) ale to jest sterownik bezpotencjałowy ale wówczas IZYMO odpada, trzeba kombinować przez jakieś przekaźniki bistabilne 230V.
    Wychodzi jeszcze centrala FIBARO , ale ta też nie jest tania ....

    EDYTA :
    W sumie potrzebuje sterowania jednoczesnego więc aby obniżyć koszty zrobię to na jednym ZWMA1 aby sterowac całą grupą 6 rolet (prośba o potwierdzenie że tak konfiguracja jest możliwa)
    Jak któreś z dzieci będzie chciało zmienić to indywidualnie sobie zmieni ustawienie dedykowanym pilotem do konkretnej rolety.
    To jeszcze jakbyście mogli podesłać schemat połączenia IZYMO z ZWMA1 byłbym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 04-11-2020 o 09:51
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #6
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jest możliwe jednoczesne sterowanie sześciu rolet z jednego modułu ZWMA1 - potwierdzamy

    Sterowanie z pilotów w pokojach również jest możliwe po odpowiedniej konfiguracji systemu.

    Poniżej w linku znajduje się schemat, o który Pan prosi:

    http://upload.ovh02.fakro.pl/files/a8035e8d0653

    Link jest aktywny 7dni.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  7. #7

    Domyślnie

    Uruchomiłem, działa

    BTW jakby ktoś potrzebował mam 4 plioty ZRH12 (Z-WAVE) do odsprzedania w związku z tym serowaniem
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Poziom supportu dostarczony tu przez Fakro godny pochwały!

  9. #9

    Domyślnie

    No to mam drugie wyzwanie : widze ze rolety maja problem ze zwijaniem jesli leży na nich śnieg. Na razie wyłączyłem automatyczne zwijanie aby nie zwijały się same (zrobie to po sprawdzeniu tego śniegu). Ale myśle o czujniku deszczu/śniegu aby zablokować otwieranie jeśli czujnik wykryje śnieg, macie jakiś pomysł ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony