dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ficki

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    7

    Domyślnie Zosia podstawowa

    Długo zeszło, ale...
    Papiery o pozwolenie złożone do urzędu. I powoli ruszamy.
    Najpierw musimy wyrównać plac budowy.
    Następnie po pozwoleniu ze strony starostwa że możemy wybudować dom, wezwiemy geodetę itd.
    Na ile czas pozwoli tak będę relacjonował tutaj naszą budowę.

    Jako, że dużo się nie działo do tego czasu, pozwolę skrócić wszystko.
    Planowaliśmy budować z projektu kruszczyki 3. Jednak działka 18m szeroka (w MPZP widniał zapis że możemy ścianę bez okien postawić min 1,5m od granicy działki) dom wg planów 11,5m + 4m + 1,5m =17m JUPI! udało się zmieścimy dom i mamy 100cm do wyboru lewo/prawo. Prawie kupiliśmy projekt, postanowiliśmy spotkać się z kierownikiem i architektem w jednej osobie i porozmawiać o naszym planie. To był strzał w dziesiątkę. Okazało się że to nie jest pozwolenie lecz przyzwolenie na 1,5m trzeba pisać do straży pożarnej + urzędów? ministrów (sam już nie pamiętam) i postawić mur wyższy od budynku przeciw ogniowy . Nogi się ugięły no bo ciężko znaleźć projekt wg naszych kryteriów:
    -max 80m²
    -3 pokoje + salon
    -na wąską działkę (nie za szeroki)
    -nie za długi bo mała działka 18x41
    -parter
    -dwuspadowy dach

    Ale poszperaliśmy i wynaleźliśmy Zośkę, myśleliśmy również nad Zosia 4.

    Daliśmy papiery do adaptacji... czas leciał i leciał. Ostatnio otrzymaliśmy projekt ponownie i bezzwłocznie udaliśmy się je złożyć, może jak pogoda pozwoli to coś uda się w tym roku zrobić, w co wątpię.

    Ostatnio edytowane przez Ficki ; 01-11-2020 o 11:06 Powód: dodanie zdj

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Życzę powodzenia w budowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Będę zaglądał. Niedługo też ruszam z budową, również mam tutaj swój dziennik.
    Podasz jakieś szczegóły? Jakie fundamenty, z czego ściany, jakie ocieplenie, czy będzie rekuperacja, jakie ogrzewanie itp?

    Powodzenia

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ficki

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fundamenty tradycyjne. Niedługo będę częściej się odzywał bo powoli ruszymy .
    Ściany jak w projekcie silikat n18 + styropian lub wełna, muszę się dowiedzieć co lepiej wygłuszy odgłosy pociągów
    Rekuperacja z czasem się pojawi, sami zobaczymy kiedy.
    Ogrzewanie elektryczny, kabel grzejny w wylewkę. CWU bojler elektryczny, zastanawiam się nad kilkoma kwestiami z nim związanymi. Czy brać z wężownicą i podłączyć solary w przyszłości. A drugie rozmyślania nie chciałbym bakterii legionelli?? one tworzą się jeśli woda za długo stoi. Pomyślałem więc czy spisze się rozwiązanie żeby podgrzewać wodę puszczając ją przez wężownicę. Czyli w bojlerze woda cały czas ta sama grzana przez grzałki a cwu brane przez spirale "przepływowy" podgrzewacz

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że bardzo trudno jest samemu zbudować dom, lepiej powierzyć takie sprawy specjalistom.
    Kiedyś postanowiłem wymienić system prysznicowy w domu i nie szło mi dobrze, a potem zwróciłem się do i bardzo zadowolony z efektu pracy z nimi
    Profesjonalni i wykwalifikowani mistrzowie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-07-2021 o 11:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony