dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pustaki ceramiczne na klej - wałek 24 cm gdzie kupić?

    Dzień dobry,

    W projekcie mam pustaki ceramiczne szlifowane 24 cm szerokości i takie już zamówiłem. Widzę, że kładzie się je za pomocą wałka do zaprawy - znalazłem takie, ale tylko na 25 cm:
    https://www.olx.pl/oferta/walek-do-n...tml#5b7770a131
    Myślicie, że mogę te pustaki o ten 1 cm cieńsze kłaść normalnie? Myślałem, żeby ten 1 cm 'zablokować' jakoś z jednej strony aby klej nie leciał przez niego. Czy w ogóle się tym nie przejmować? Nigdy nie korzystałem z takiej rolki i zastanawiam się czy do ścianek działowych 11,5 cm muszę kupić osobny cieńszy wałek czy mogę ten szerszy wykorzystać?
    Albo wiecie gdzie mogę kupić wałek do kleju 24 cm?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witaj
    Do pustaków ceramicznych szlifowanych rekomendują murowanie na pianę - szybko, sprawnie i trwale.
    Na plus również zniwelowane "osiadanie" ścian.

  3. #3

    Domyślnie

    Ekstra, tylko już mam pustaki + klej Więc będę wdzięczny za info jak z tym wałkiem czy da radę

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Taki jest standardowy wymiar dla Profi, do dzialowek jest 12.
    Jak chcesz to znajdz oficjalna liste punktow wynajmu wienerberger i zadzwon do ktoregos to sie dowiesz ze potrzeba ci walki 25 i 12.
    A kolega wyzej faktycznie ma racje.
    Zalozmy - jesli bedziesz mial walek 24 a krzywo przylozysz to i tak wypadnie, rob szybko zdecydowanie i bedzie ok

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    Dzień dobry,

    W projekcie mam pustaki ceramiczne szlifowane 24 cm szerokości i takie już zamówiłem. Widzę, że kładzie się je za pomocą wałka do zaprawy - znalazłem takie, ale tylko na 25 cm:
    https://www.olx.pl/oferta/walek-do-n...tml#5b7770a131
    Myślicie, że mogę te pustaki o ten 1 cm cieńsze kłaść normalnie? Myślałem, żeby ten 1 cm 'zablokować' jakoś z jednej strony aby klej nie leciał przez niego. Czy w ogóle się tym nie przejmować? Nigdy nie korzystałem z takiej rolki i zastanawiam się czy do ścianek działowych 11,5 cm muszę kupić osobny cieńszy wałek czy mogę ten szerszy wykorzystać?
    Albo wiecie gdzie mogę kupić wałek do kleju 24 cm?
    nie przejmuj się tym 1cm - to nie apteka natomiast już do działówek musisz mieć mniejszy wałek bo będziesz się wkurzał niemiłosiernie i do tego syfił i tracił materiał.
    Wg mnie równie dobrze sprawdzi się tutaj wałek do nakładania gładzi - tańszy i większy wybór. Maczasz w wiadrze z klejem i nakładasz jak Ci będzie przeszkadzała różnica milimetr w wysokości kleju to zawsze możesz całość jeszcze liznąć odpowiednim grzebieniem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony