dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kabina prysznicowa

    Chce kupić kabinę prysznicową w rozmiarach 90x110
    Drzwi będą miały 80cm ale nie mam za dużo miejsca żeby otwierały się na zewnątrz. Czy mogę zastosować drzwi otwierane do środka w takiej kabinie ?
    Nie będę miał problemu z zamknięciem kabiny ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Taka kabina to totalne nieporozumienie - nie może tak prawidłowo funkcjonować i nie jest to bezpieczne!! wyobraź sobie omdlenie kogokolwiek....upadek zablokuje wejście do kabiny i pomoc staje się niemożliwa.
    Nawet jeśli dałbyś radę w ten sposób zamykać jest to niewskazane i niefunkcjonalne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuzzzz Zobacz post
    Chce kupić kabinę prysznicową w rozmiarach 90x110
    Drzwi będą miały 80cm ale nie mam za dużo miejsca żeby otwierały się na zewnątrz. Czy mogę zastosować drzwi otwierane do środka w takiej kabinie ?
    Nie będę miał problemu z zamknięciem kabiny ?

    Poszukaj kabiny z drzwiami które otwierają się na zewnątrz oraz do środka . Nie pamiętam w tej chwili którzy producenci robią takie kabiny , ale bez problemu znajdziesz .

  4. #4

    Domyślnie

    Drzwi wahadłowe otwierają sie w obu kierunkach. Może Walk in?

  5. #5

    Domyślnie

    Pomocy - marzyły mi się drzwi przesuwane 150 (szer. wnęki 80) ale fachowiec twierdzi, że nie może zrobić liniowego, bo odpływ wystaje z podłogi ok 1 cm;( proszę doradźcie co zrobić - jaki brodzik 150x80 i jakie drzwi będą do niego najlepsze? Przeglądam w Leroy M. ale tam brodziki tylko na długość 140 lub 160?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kiria

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    03-566
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa123456 Zobacz post
    Pomocy - marzyły mi się drzwi przesuwane 150 (szer. wnęki 80) ale fachowiec twierdzi, że nie może zrobić liniowego, bo odpływ wystaje z podłogi ok 1 cm;( proszę doradźcie co zrobić - jaki brodzik 150x80 i jakie drzwi będą do niego najlepsze? Przeglądam w Leroy M. ale tam brodziki tylko na długość 140 lub 160?
    mam Prysznic 120x80, ale mialam podobny problem z oodplywem. Ostatecznie wybralam brodzik na wysokosc 3 cm z konglomeratu 80x80 i dobudowalam z jednej strony scianke 40 cm i drzwi mam tzw łamane, ze mozna je skladac. NIE POLECAM, woda leci szczelinami, wiec nauczona doswiadczeniem zrobiłabym tylko szklana szybe z jednej strony bez rzadnych drzwiczek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa123456 Zobacz post
    Pomocy - marzyły mi się drzwi przesuwane 150 (szer. wnęki 80) ale fachowiec twierdzi, że nie może zrobić liniowego, bo odpływ wystaje z podłogi ok 1 cm;( proszę doradźcie co zrobić - jaki brodzik 150x80 i jakie drzwi będą do niego najlepsze? Przeglądam w Leroy M. ale tam brodziki tylko na długość 140 lub 160?

    Nie wiem , jaka jest sytuacja u ciebie , ale często pomaga rozkucie wylewki w okolicy kanalizy . Widzisz wtedy przebieg kanalizy i może się okazać , że kolanka fi 50 można wymienić na inny kąt ,albo skręcić je tak , by się "położyły" . Jeden cm to niewiele . A może powinnaś poszukać innego , niższego odpływu . Tu link do odpływu , który stosuje się gdy kanaliza wyprowadzona jest zbyt wysoko :
    https://www.youtube.com/watch?v=Xf4HfwTMaZE
    Tani nie jest .
    A może jednak niski brodzik .Wysokość najczęściej wynosi 3cm ponad podłogą i zyskasz ten 1 cm .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony