dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie Usunięcie kamienia z rur CWU

    Cześć.
    Jak najlepiej usunąć kamień z rur cwu. Rury ida z bojlera, ktory ogrzewam kotłem. W rurach wuraźnie osadza się kamień kotłowy. Spadek ciśnienia i temperatury wody. Woda ciepła zamiast płynąć dopływem, płynie cyrkulacją. Dotychczas było ok. Jakieś porady, może firma co to przeczyści ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak stary jest bojler? Najprościej to wymienić rury jeżeli masz z metalu, na nowe na alupexy. Woda z kotła nie styczności z rurami od cwu, więc nie może to być przyczyną.
    Ciśnienie cwu powinno być takie jakie w wodociągu.
    Problem może leżeć po stronie bojlera, gdy nie anody magnezowa a bojler nie jest emaliowany to rozkręcenie i wymycie/przepłukanie bojlera, a najlepiej wymiana na nowy.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 02-11-2020 o 16:06

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Bojler ma jakieś 7 lat. Rury mam pp. Już kiedyś je odcinałem i wymieniałem na nowe. W środku były całe zatkane kamieniem, takim kremowo rdzawym. Nie widzi mi się kucie płytek w całym domu. Ewidentnie osad odkłada sie w rurach, co powoduje spadki ciśnienia. Stąd moje pytanie, czy da się jakos to chemicznie wyczyścić. A moze jakaś firma z okolic Czeladzi, ktora mi to udrożni ?

  4. #4

    Domyślnie

    Ten osad nie pochodzi z pieca tylko wodociągu lub ewentualnie z bojlera.
    Wodę masz ze studni czy z wodociągu?
    Pamiętasz może jaki bojler zamontowałeś?
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 02-11-2020 o 16:39

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    No tak, z wodociągu, pisałem że bojler ogrzewam kotłem Woda z wodociągu, bojler elektromet, 120 l z płaszczem wodnym, z szarą izolacją styropianową...czyli nie pierwszej klasy Chcę to jakoś ostatecznie wyczyścić, a potem założyć coś na rurę doprowadzającą wode, w celu usunięcia wapna i żelaza, bo z tego co wyczytałem, to właśnie to mi się tam odkłada.
    No i tu też nie wiem co dać, czy jakieś filtry typu big blue, czy jako to tam się nazywa, byle był filtr żywiczny, bo chyba to odpowiada za oczyszczanie z metali i wapna, czy też może, takie elektryczne coś, co się zapina na rurę i ponoć jakieś elektroimpulsy wysyła co rozbijają na cząstki te cholerstwo co mi rurę zatyka.
    Ostatnio edytowane przez Adam1983 ; 02-11-2020 o 18:46 Powód: zabrakło jednego słowa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    No tak, z wodociągu, pisałem że bojler ogrzewam kotłem .
    Nie ma o co sie kłócić, ale napisałeś że to kamień kotłowy, więc dziwne aby pochodził on z wodociągu
    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Cześć.
    Jak najlepiej usunąć kamień z rur cwu. Rury ida z bojlera, ktory ogrzewam kotłem. W rurach wuraźnie osadza się kamień kotłowy.?
    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    bojler elektromet, 120 l z płaszczem wodnym, z szarą izolacją styropianową...czyli nie pierwszej klasy
    Dlaczego nie pierwszej? Na pewno jest on emaliowany i ma czy raczej miał bo już się utleniła anoda magnezowa.
    Jaki rodzaj filtra to już musisz pytać u fachowców, z drugiej strony to dziwne aby z wodociągu woda była taka "zasyfiona" przecież to n ie tylko u Ciebie takie cuda sie dzieją skoro jest taka woda. Baterie ci się nie zapychają?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Racja, mało doprecyzowane i moja nieznajomość tematu.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Anoda jest lekko nadgryziona, i zamo towana jakieś dwa lata temu. Sitka się zapychają i raz na tydzień odtykam. Pełno tego syfu tam jest.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    napisałeś że to kamień kotłowy, więc dziwne aby pochodził on z wodociągu
    Kamień kotłowy to prawidłowa nazwa osadów z wapnia i magnezu. Mogą one pochodzić z wody (wodociągu) jeśli jest w niej dużo związków mineralnych.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    No i tu też nie wiem co dać, czy jakieś filtry typu big blue, czy jako to tam się nazywa, byle był filtr żywiczny, bo chyba to odpowiada za oczyszczanie z metali i wapna, czy też może, takie elektryczne coś, co się zapina na rurę i ponoć jakieś elektroimpulsy wysyła co rozbijają na cząstki te cholerstwo co mi rurę zatyka.
    Generalnie do usunięcie z wody związków tworzących kamień służy zmiękczacz. Ma on głowicę automatyczną, która co jakiś czas regeneruje złoże roztworem soli. Takie urządzenie działa kilkanaście-kilkadziesiąt lat.
    Filtry przepływowe ze złożem zmiękczającym (typu BB czy podobne) nie mają regeneracji, więc stosowanie ich na cały dom na pewno nie jest opłacalne (bo złoże jest "jednorazowe"). Poza tym kwestia wydajności: w takim korpusie BB zmieści się max kilka litrów złoża, a w zmiękczaczu będzie tych litrów kilkadziesiąt.
    Te "elektryczne coś" działa na wyobraźnię i na portfel, ale nie ma za bardzo dowodów, że działa na osady.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie info, ale teraz prosze doradźcie mi jak usunać ten suf z rur. Dzięki

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Dziękuję za wszelkie info, ale teraz prosze doradźcie mi jak usunać ten suf z rur. Dzięki
    Generalnie kwasem... ale co do stężenia, ilości roztworu czy czasu to już kwestia bardzo indywidualna... poza tym trzeba sporo płukać i filtrować to co wypływa...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam po czasie.

    Moja historia zakończyła się tak, że wypożyczyłem urządzenie do płukania rur.Zalałem zbiornik wodą, zagrzałem ją, wsypałem 14 kilo Kamixa i po 3 godzinach całość, czyli bojler z wodą, oraz cała instalacja wodociągowa została idealnie odkamieniona i oczyszczona.
    Teraz przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.
    Serdeczne dzięki za wszelkie porady.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Witam po czasie.

    Moja historia zakończyła się tak, że wypożyczyłem urządzenie do płukania rur.Zalałem zbiornik wodą, zagrzałem ją, wsypałem 14 kilo Kamixa i po 3 godzinach całość, czyli bojler z wodą, oraz cała instalacja wodociągowa została idealnie odkamieniona i oczyszczona.
    Teraz przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.
    Serdeczne dzięki za wszelkie porady.
    Fajnie, że się udało. Pochwal się co to za urządzenie i skąd je wypożyczyłeś? Czy ktoś liczył dawkę tego Kamixa czy wrzuciłeś "na oko"?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony