dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka oszczędność na budowie komina przy ogrzewaniu elektrycznym zamiast gazowym?

    Jeśli wybrałbym ogrzewanie elektryczne zamiast gazowego, nie musiałbym budować komina.
    Jaka to byłaby oszczędność?
    Jakie jeszcze będą wady/zalety elektrycznego nad gazowym i odwrotnie oraz jakie różnice w kosztach?

  2. #2

    Domyślnie

    Za kształtki kominowe z Leier zapłaciłem 500 PLN (bez wkładu)
    Za klinkier i zaprawę ok 1000 PLN

    Nie wiem ile robocizna bo miałem to w łącznej cenie za murowanie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Nie będziesz musiał budować komina ale wentylacje jakąś trzeba mieć? Więc będziesz musiał zrobić rekuperacje, za która finalnie zapłacisz napewno więcej. Z drugiej strony nie łódź się, że dekarz zdejmie Ci z ceny np 1000zł bo nie będzie musiał robić obróbki. Ja ostatnio za komin dymowy z dwoma wentylacjami (markowy) zapłaciłem 2050zł, wysokość 6mb. Pytałem o cenę murowanego to facet mi powiedział 4zł od cegły.

  4. #4

    Domyślnie

    @Ryba007, dzięki za info. A mi jakiś architekt rzucił kwotą 7000 pln oszczędności na nie budowaniu komina, jeśli zrezygnuję z gazowego na rzecz elektrycznego...

  5. #5

    Domyślnie

    @swierol, tak, planowałem rekuperację (bo podobno i tak będzie wymagana w 21) i wiele osób poleca, a Ty uważasz, że nie warto i lepiej grawitacyjną? Jak to kalkulujesz?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    do gazowego mozesz wyjsc przez sciane i tradycyjnego komina nie bedziesz musial budowac.a jeszcze trzeba wziasc pod uwage ze bedzie wiecej miejsca gdyz komin zabiera m2
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    https://www.firend.pl/system-universal/ Ze Szwagrem w jeden dzień postawisz....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobDeBilder Zobacz post
    Jeśli wybrałbym ogrzewanie elektryczne zamiast gazowego, nie musiałbym budować komina.
    Jaka to byłaby oszczędność?
    Jakie jeszcze będą wady/zalety elektrycznego nad gazowym i odwrotnie oraz jakie różnice w kosztach?
    Do kotła gazowego kondensacyjnego nie potrzebujesz komina - przewód spalinowo-powietrzny wypuszczasz przez ścianę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobDeBilder Zobacz post
    @swierol, tak, planowałem rekuperację (bo podobno i tak będzie wymagana w 21) i wiele osób poleca, a Ty uważasz, że nie warto i lepiej grawitacyjną? Jak to kalkulujesz?
    Ja buduje dom, który nie będzie stale zamieszkały i mimo tego, że pracuje w hurtowni systemów wentylacji nie zakładam rekuperacji bo ona musi działać cały czas aby spełniała swoje zadanie. Dlatego tez zdecydowałem się na grawitacje. Największe oszczędności na rekuperacji pojawiają się podczas obliczeń. W rzeczywistości zapewnia ona wyższy komfort niż WG.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony