dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie CWU + hydrofor

    Witajcie

    zastanawiam się nad rozwiązaniem CWU.

    Posiadam własna studnie "głębinową" w z pompą Omnigena.

    Jestem na etapie budowania domu
    - ogrzewanie domu elektryczne

    Wymyśliłem sobie to tak

    Wprowadzam wodę do domu gdzie postawię Hydrofor z zasobnikiem 200L z niego podam wodę do systemu nawadniania ( mam już zrobiony 12 sekcji 2500m2 podlewania )

    Teraz pytanie jaki hydrofor wybrać ( cichy ) i czy faktycznie 200l ? , jaki bojler CWU z zasobnikiem chciałbym około 150litrów ( rodzina 2+2 )
    Czy hydrofor połączyć z CWU ?

    Jakiej firmy sprzęt wybrać ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Napisałeś bardzo chaotycznie - hydrofor 200 l i system nawadniania jak najbardziej się sprawdzi, zapewne ma jeszcze obsłużyć dom(woda do domu) więc to również się sprawdzi.
    Hydrofor jest cichy, pompa głębinowa spokojnie napełni go odpowiednim ciśnieniem, a wyłącznik ciśnieniowy wyłączy pompę.
    Nie wiem co ma tutaj do instalacji bojler na cwu - ale tak ten hydrofor spokojnie obsłuży i dodatkowy bojler 150l z grzałką elektryczną. Nic nie piszesz o mocy i wydajności pompy ale z reguły stosuje się reduktor ciśnienia na wyjściu do domu ze zbiornika hydroforu tylko po to aby ciśnienie nie "falowało" i nie było zbyt duże na instalacji w domu - tak do 3 -3,5 bar.
    Jeśli chodzi natomiast o instalację nawadniania to już inna "bajka" tak rozległy teren i ilość obwodów wymaga pewnego podziału na obwody sterowane niezależnie w czasie( nie możesz załączyć równocześnie wszystkich obwodów) - jednak 200 l hydrofor sobie z nimi poradzi nawet w trakcie poboru wody przez domowników.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony